Nedalo nám to a po pár letech jsme znovu vyhodnotili naše e-mailové dotazníky, kteří dostávají všichni čtenáři našeho newsletteru. Naposledy jsme to dělali před 3 roky (viz dřívější článek ZDE), takže už to bylo na čase.

Zajímalo nás především, jestli se za ty roky plné práce změnila skladba našich návštěvníků, jejich preference ohledně erotických hraček, dle čeho je vybírají, kolik jich vlastní apod. A také jestli jim nějaký obsah u nás chybí, či dali by větší prostor některé ze stávajících rubrik.

Nová zpětná vazba vítána

Samozřejmě můžete nám kdykoliv napsat svoji zpětnou vazbu (ať už pozitivní, nebo konstruktivně negativní) sem pod článek do komentářů, nebo případně přes kontaktní formulář. Budeme rádi za každou zprávu.

Přeci jenom z one-man show jsme vyrostli do solidního týmu, je nás už přes 15, takže už nemáme tolik času zjišťovat nové podněty. Je to sice škoda, ale zase se můžeme věnovat rozšiřování stávajících článků – některé byly přepsané i 39x a přípravě těch nových.

Erotický dotazník z Lascivní.cz za 2018

K vyhodnocení dotazníku – u většiny otázek byla možnost označit jen jednu odpověď z předvybraných, u jiných mohli čtenáři označit více odpovědí a u některých mohli napsat vlastní odpověď. Celkově se jednalo o 5 (+ 1 doplňující) otázek pro vyšší šanci na celé vyplnění dotazníku.

Samotný dotazník o sexuálních pomůckách

1. Poměr mužů/žen?

 • 69/31 – je zajímavé, že před 3 roky to byl trochu jiný poměr 59/41.

2. Kolik vlastníte erotických hraček?

 • 49 % vlastní 3 a více pomůcek (dříve 81 %)
 • 19 % má 2 hračky (dříve 11 %)
 • 18 % vlastní jen 1 osamělou pomůcku (dříve možnost nebyla)
 • 11 % má žádnou, ale uvažuje o nich (dříve 6 %)
 • 3 % čtenářů má žádnou a neřeší je vůbec (dříve 2 %)

3. Dáváte přednost značkovým či neznačkovým hračkám?

 • 78 % záleží mi na funkčnosti a ne značce (dříve 71 %)
 • 22 % dává přednost značkám (LELO, Fun Factory, Tenga …) (dříve 20 %)
 • 1 % preferuje raději neznačkové (dříve 9 %)

4. Co je pro vás důležité při výběru hračky?

 • 29 % Materiály
 • 24 % Cena
 • 16 % Rozměry
 • 11 % Typ ovládání
 • 7 % Typ nabíjení
 • 6 % Barva
 • 5 % Značka

5. Jakou hračku si budete kupovat jako další?

(Vlastní odpověď.)

Oproti minule byl větší důraz kladen na trestné pomůcky z BDSM ranku, například:

Případně častěji se objevovaly podobné hračky:

Nechyběly samozřejmě ani „vanilkové“ věci typu:

6. Něco vám chybí na Lascivni.cz?

(Bylo možné označit více možností).

7. Nebo vám chybí něco jiného?

(Vlastní odpověď).

Je to seznamka free komplet zdarma abych mohl uvést ve zprávách na sebe kontakt a nemusel platit nesmyslné peníze za zajíce v pytli.

Uvažoval jsem o nějaké tabulce shrnutí recenzí, aby to bylo přehlednější, ale následně mi došlo, že by to vzhledem k stylu jak píšete recenze nebylo ideální. Narazil jsem na Vás nedávno a stane se ze mě věrný čtenář až na věky, takže jen pokračujte stejným způsobem dále. Děláte hodně kvalitní práce zadarmo a to je v této době zázrak. Další pomůcky pokud možno budu kupovat jen skrz Vaše odkazy.

Rád bych se dozvěděl více o fistingu análu.

Možná, když se dotýkáte témat jako Ipsismus apod., dovést obraz k porozumění, zda a proč je závislost škodlivá či není… Ale jinak v pořádku, díky.

Návody a praktické zkušenosti.Ve svých 34 letech objevuji, že sex není jen o třech polohách. Chci zkoušet ale nechci ublížit. Ráda se dozvím jak a na co si dávat pozor.

Porovnávání zboží podle vybraných parametrů.

Ocenil bych nějaké další recenze na lubrikační gely.

Ukázky reálného používání produktů 😉

Rady a zkušenosti typu home made erotické hračky, apod.

Co my a výsledky erotické ankety?

Překvapilo nás, že nás od minule více čtou muži než ženy – a to pro ženy máme citelně více recenzí (však je v redakci násobně více zástupkyň něžného pohlaví než mužů). Zajímavě se proházely % u druhé otázky, evidentně nově oslovujeme vícero prvotních zájemců o erotickou hračku než dříve.

U preferování značek či neznaček byl největší růst u třetí skupiny, která neřeší značky, ale primárně řeší funkce. Při výběru erotických hraček (doporučujeme našeho naučného průvodce či e-book).

Změna erotických trendů v ČR

Nejzajímavější části jsou na řadě teď, aneb přáníčka našich čtenářů ohledně nových erotických hraček. Je zajímavé sledovat, jak se v průběhu let mění apetit našich čtenářů (a že i jejich počet meziročně solidně vzrostl a máme tedy o to více vypovídající čísla).

Velmi do popředí se dostávají tvrdší pomůcky alá ve stylu 50 odstínů šedi. Ano na ty erotické romány nemáme vyloženě pozitivní pohled (ač filmy jsou vstřícnější a zajímavější), ale nemůžeme jim upřít, jak neskutečně nakopnuty celý erotický segment.

A pro hodně lidí se zpříjemnilo žití, protože mohli přiznat, že se jim více líbí Dominance či Submisivita. A okolí to lépe přijímá = když je to přeci i v kinech…

Češky jsou tvrdší a dominantnější?

Stejně tak je na vzestupu zájem o „femdom pomůcky“ kam za nás řadíme mužské pásy cudnosti, připínací dilda a další trestné či znepříjemňující hračky typu CBT. Zájem je to enormní, plní se nám i sexporadna a články o análním sexu. Evidentně roztahování a ničení pánských prdelek je dneska in 😉

Více zpětné vazby od vás

Nakonec zbývají jen 2 poslední body ohledně stávajícího obsahu na Lascivní.cz i případného nového dle zájmů čtenářů. Prim stále hrají (a nás to těší) nové testy sexuálních hraček. Na tom rozhodně budeme pokračovat, hračky u jsou u testerů vlastně neustále, takže stále přicházejí nové a nové recenze.

Ohledně povídek jsme koupili server Eromag.cz, kde postupně budujeme solidní (ač stále menší než jinde) zásobu dospěláckých povídek. Nové tedy budou přibývat jen tam, na klasické Lascivko se asi nedostanou. Tipy na nové pornosnímky také přenecháme na Eromag, je zbytečné mixovat obsah na vícero projektech.

S bondážními návody (s fotkami a videi) bychom rádi pokračovali, ale nemáme už k dispozici svolnou subinku pro nafocení, takže zde se toho moc od minule neposunulo.

Nebo někdo o nějaké víte?

Čtenáři si více píší i o dalších reportáže z akcí a rozhovory – v obou směrech solidně rosteme. Však jsme už vyzpovídali více jak 40 erotických person / celebrit a rozhovory společně s recenzemi nám dávají do budoucna stále větší a větší smysl.

Nakonec mohli respondenti z ankety napsat vlastní tipy na zlepšení celého Lascivní.cz a padaly tam super nápady. Do budoucna zvažujeme encyklopedii / katalog erotických pomůcek, které si budete moci jednoduše mezi sebou porovnávat dle různých parametrů a vybrat si ten nejlepší (v kombinaci ještě s naší recenzí).

Hledáme nové autory

Fistingu jsme se sice už věnovali, ale jeho anální variantu jsme neměli možnost zažít (bohužel či bohudík), takže zde pro návod určitě budeme hledat autory.

Stejně tak budeme hledat zkušené lidi kolem (ač okrajových) témat typu sounding, vacuum bed, tekutý latex a další.

Máte také nějakou zpětnou vazbu? Chcete pomoci Lascivní.cz být ještě lepší? Napište nám svůj názor do komentářů – budeme vděčni za každou zprávu, tip či konstruktivní výtku 🙂