Je sex v naší společnosti zakázané téma?

sex a tabu Nevím, jestli je to pouze můj názor, ale sex je podle mě neskutečně tabuizován. Sex je v naší společnosti považován za něco, o čem by se nemělo na veřejnosti mluvit. Nechápu to. Sex, milování, šukání či jak tomu chcete říkat je prostě přirozeností každého z nás a není jediný důvod se stranit sexuálním tématům. Mimochodem to slovo na „š“ nerad používám, ale sem se hodilo, tak proto tam je.

Je sex v české společnosti tabu?

Vždy když se objeví před 22 hodinou večerní v televizi kus nahého těla, tak je z toho neskutečný povyk. Ale když se v dopoledních hodinách objeví v TV nadávky, vraždění, či krev tak to s nikým ani nehne.

Nejspíše jsme si všichni zvykli na to, že je to normální. Jenže ono není.Nevolám tu hesla typu „sex do ulic“ či jim podobná. Ale nesouhlasím se současným stavem věcí, kdy jedna z přirozeností člověka je považována za nečistou a je zbytečně tabuizována.

Můžete sice podotknout, že každý člověk se běžně setkává v podobě reklam s nahými těly, ale tyto pouze „znásilňují“ původní význam intimity a nahoty. Nebo že všude na nás číhá nějaká pornografie. Ale pořád jde jen zprofanování původní intimity.

Tato situace se mění takřka ve vlnách, kdy jedno období je uvolněné (začínají především tzv. sexuálními revolucemi) a druhé velmi puritánské.

Co myslíte vy milí čtenáři? V jaké etapě se nacházíme? Přijde brzo sexuální revoluce, nebo zatracování přílišné sexuality?

Petr
Petr
Šéfredaktor a zakladatel magazínu Lascivní.cz - zajímají ho netradiční hračky, které posouvají vnímání sexuálních hrátek na nové úrovně. Chce zbavit sexualitu zbytečného tabu, které v české kotlině je zakořeněno po desítky let. A snad se mu to i daří...
Petr
[supsystic-social-sharing id="1"]

Jeden komentář

  1. Obávám se, že jsme v době po sexuální revoluci, kdy vlna uvolnění odchází a občas to i sakra klouže. Nahrávají tomu navíc importované názory z puritánských zemí (nechci zde jmenovat např. jistou zemi za Atlantikem). Souvisí s tím nebezpečí spojené s harašmentem, cenzurou internetu, nesmyslnou nepřípustností jiného než svatého soukromého života veřejných činitelů, trestnosti držení některých obrázků a další. Souhrnně řečeno – žádná paráda a výhled spíše ještě horší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *