Dříve velice oblíbená sexuální praktika, avšak počátkem 90. let došlo k jejímu značnému útlumu. Nyní se znovu začíná těžit veliké oblibě. Ano řeč není o nikom jiném než nám všem známé švédské trojce.

Kdo by tuto praktiku neznal, účastní se jí tři lidi, na pohlaví nezáleží. Dříve lákala zejména mladé lidi, avšak nyní jí propadají spíše starší lidé. Hlavním důvodem bývá zpestření sexuálního života či běžná znuděnost.

Otázkou zůstává, v jakých situacích trojku vyzkoušet, pouze když je člověk nezadaný? Nebo s partnerkou/partnerem a přizvat k sobě někoho třetího? I tohle je lákavé, ale v tomto případě berte hned od začátku na vědomí, že muž bude chtít ještě jednu dívka a dívka bude do ruské trojky (ano i tato varianta existuje) vyžadovat ještě jednoho kluka.

Sexuální trojka – jak ovlivní vztah?

Sexuální vztah dvou blízkých lidí je velmi intimní a jen tak do něj někoho vpustit, je obtížné. Dotyčný člověk může způsobit spoustu potíží, aniž by to měl v úmyslu, které mohou skončit i krachem dosud výborného a kvalitního vztahu.

Partneři mohou mezi sebou ztratit důvěru, mohou toto dovádění brát také jako nevěru. Nevěru, kterou vidí, mají před očima a vědí, že se stala. Potom je těžké se s tím vyrovnat a pokud si toto partneři nedomluví jasná pravidla a mantinely, pak začne jít do tuhého.

Nejlepší v těchto případech je, pokud se jedná pouze o kamarády, kteří si chtějí zpříjemnit volné chvíle. Nic je neváže, žádné vztahy mezi sebou, mohou si dovolit vše, bez nároků na jakéhokoliv partnera a tím si to i mnohem lépe užít.

Zážitky a zkušenosti ze života:

Mou kamarádku se její přítel snaží přesvědčit už druhým rokem. Ona by mu to ráda splnila, ale ví, že nemůže, že by jejich vztah utrpěl. Navíc není bisexuální, ani ji ženy žádným způsobem nepřitahují, což také vždy vede ve prospěch celé věci. Pokud jsou ženy takto zaměřené a sex se ženou si dokáží užít, je potom pro ně mnohem přijatelnější do těchto dráždivých her zapojit i svého partnera. Ať už jako pasivního diváka nebo aktivního účastníka.

Má kamarádka se mi před časem svěřila, že jí přítel neustále nutí do trojky, ale ona o to nemá zájem. Nemá chuť se do něčeho takového pouštět, protože svého přítele miluje, je žárlivá a nehodlá se o něj dělit.

Sex ve třech řečí čísel

Podle celosvětových průzkumů většina vztahů, která se rozhodla tuto praktiku vyzkoušet, se po velice krátké době rozpadla. Jedná se o opravdu silný zážitek a muži ani ženy často neunesou, že v sexu vystupovala ještě jedna osoba jejich pohlaví. Začnou svému partnerovi vše vyčítat a nakonec to vše vyjde jako běžná nevěra.

Přes 33 % dotázaných švédskou trojku alespoň jednou v životě vyzkoušelo.

Když už jste rozhodnuti, že do ní půjdete…

Co se týče bezpečnosti, je dobré mít vše pod kontrolou a nenechat nic náhodě. Testy pohlavně přenosných nemocí pravděpodobně požadovat od přibraného partnera nebudete, stejně tak ne on od vás, ale určitě je dobré situaci zabezpečit co nejlépe to jde, aby pak z jednoho krásného večera nebylo sto nijakých večerů.

Hlavně pokud si do postele zvete někoho, koho neznáte (například nadšence z erotické seznamky, fóra, …), tak si ho prověřte jak jen můžete. Důvěřuj, ale prověřuj!

A pokud holdujete BDSM hrátkám a chtěli byste se novému přírustku ve vaší posteli odevzdat (kdyby to byla dominantní Paní či Pán), zabezpečte situaci tak, aby na prvních schůzkách nedošlo k znehybnění, které by vás mohlo ohrozit.

Nový level, kam až můžete zajít = swingers

Od švédské trojky už není zas tak daleko ke swingers party (zážitek přímo z akce). Ty už je ovšem vhodné navštívit i s partnerkou/partnerem a připravit se na takovou lascivní psychicky i fyzicky.