Koupě první vibrátoru nezávisí na tom, zda jste právě single nebo máte stálého partnera. Vibrátor můžete používat jak sama při masturbaci nebo jaké příjemné zpestření partnerského sexu.

Podle výzkumů si hodně žen se za masturbaci stydí. Osobně vám radím, rychle na to zapomeňte! Dle sexuologů je masturbace velice prospěšná. Znavuje naše tělo stresu, bolesti hlavy, zlepšuje náladu a cítíme se uvolnění. Během masturbace se prohlubuje dech, zvyšuje se kapacita plic a okysličuje se celé tělo. A hlavně díky ní budete lépe připravená na svůj první sexuální zážitek s mužským protějškem.

Jak vybrat a koupit svůj první vibrátor?

Výběr prvního vibrátoru nebývá úplně jednoduchý. V současné době najdeme na trhu širokou škálu různých pomůcek a podle čeho tedy vybírat ten správný? S holkami z naší lascivní redakce jsme pro vás připravili průvodce výběrem vibrátoru. Takový, který vám pomůže se rozhodnout v každém kroku výběru, abyste našla svůj první vibrátorek.

Průvodce:

Krok první: dildo nebo vibrátor?

Nejprve se sami zamyslete nad tím, co od svého nového společníka očekáváte. Rozdíl mezi dildem a vibrátorem je takový, že dildo je pouze napodobeninou mužského penisu bez motorku a veškeré elektroniky. Bývá také mnohem ohebnější a realističtější než vibrátor.

Naopak vibrátor je pevnější, obsahuje elektromotorek (zajišťuje vibrace). Vibrace je možné volit v různé intenzitě. Při koupi vibrátoru je potřeba zvážit, zda chcete vibrátor vaginální, anální, vaginálně-anální nebo vibrátor, který stimuluje bod G.

Klasické dildo mi toho zase tak moc neříká, ve své sbírce nemám žádné (a to ji mám poměrně širokou). Avšak někomu zase vyhovuje nejvíce, tady záleží na vkusu každého jednotlivce a na jeho vlastních osobních chutích a touhách.

Každopádně jedno mohu říci: s tímto kamarádem mám vždy postaráno o orgasmus. Ano, o zaručený, jistý, skvělý orgasmus. A tak by to mělo být, v případě užívání hraček, protože o tom to přeci je, hru si užít, nejlépe až do samého konce…

Na druhou stranu musím říci, že vibrátorky nás holky pěkně zmlsají, takže například já osobně mám pak problém dosáhnout orgasmu s partnerem (při sexu). Na vibrace, rychlost a momentální přizpůsobení se vášni se rychle zvyká, ale těžko odvyká. Nedovedu si představit, že bych se všech svých hraček musela zbavit, to by byl konec mého sexuálního života… (trocha nadsázky)

Krok druhý: poměr ceny a kvality

Pokud se rozhodnete pro koupi vibrátoru, nesnažte se na pomůcce ušetřit. Vybírejte kvalitní materiál, který vydrží v pořádku několik let.

  • Levné vibrátory bývají vyráběné z plastů. Tyto vibrátory jsou tvrdé, hlučné, ale zase lépe a intenzivněji přenášejí vibrace. Avšak velkou nevýhodou plastu je, že se nedokáže přizpůsobit tělu. Plast patřil mezi první a nejrozšířenější materiály pro bateriové vibrátory. Spolu s plastovým vibrátorem je možné použít jakýkoliv typ lubrikačního gelu. Ale tyto kousky vám nebudou moc stačit + ne všechny plasty na trhu jsou bezpečné a zdravotně nezávadné… Takže tudy cesta nevede ani při prvním výběru..
  • Dalším typem materiálu pro vibrátory je gel/jelly. Kladem je, že tyto kousky mohou mít téměř jakýkoliv tvar, rozměr i míru zahnutí. Gel je pružný, měkký a příjemný, ale nejsou znovu moc bezpečné, mohou obsahovat škodlivé ftaláty a také většinou nelibě voní. Takže raději od nich také ruce pryč.
  • Dále je možné volit i pomůcky z latexu. Latex je produktem z přírodního kaučuku. Tyto vibrátory nabízejí měkký povrch a realistický vzhled. Latex se na trhu objevil několik let po plastu.
  • Další typ materiálu, který se při výrobě vibrátorů používá, je označován jako Pure Skin, Soft Touch nebo Futurotic. Tento materiál napodobuje realisticky lidskou pokožku, je velice měkký, hebký a má schopnost získat vaši tělesnou teplotu. Zároveň je však nejnáročnější na údržbu.
  • Posledním možným materiálem je lékařský silikon. Jedná se o materiál, který se využívá také v plastické chirurgii. Na dotek je velice příjemný, zdravotně nezávadný, hypoalergenní a pachově neutrální. Tím pádem je vhodný také pro alergiky.

Gelové materiály, Pure Skin i lékařský silikon jsou velice choulostivé na různé lubrikanty. Proto je důležité dbát na to, aby byl zvolen pouze lubrikant na vodní bázi. Jiné lubrikanty by mohly vibrátor poškodit.

Co se týká vůně materiálu, každý povrch má svůj charakteristický zápach. V současné době je již většina výrobků příjemně parfémovaná nebo úplně bez vůně. Plastové vibrátory nemají žádný zápach, latexové mírný, a silikonové vibrátory spíše voní. O gelových hračkách se tu raději ani vyjadřovat nebudeme🙂

PŘÍŠTĚ pokračujeme výběrem vhodné erotické hračky pro ženu podle vodotěsnosti a hlavně funkcí!