Koupě první vibrátoru nezávisí na tom, zda jste právě single nebo máte stálého partnera. Vibrátor můžete používat jak sama při masturbaci nebo jaké příjemné zpestření partnerského sexu.

Podle výzkumů si hodně žen se za masturbaci stydí. Osobně vám radím, rychle na to zapomeňte! Dle sexuologů je masturbace velice prospěšná. Znavuje naše tělo stresu, bolesti hlavy, zlepšuje náladu a cítíme se uvolnění. Během masturbace se prohlubuje dech, zvyšuje se kapacita plic a okysličuje se celé tělo. A hlavně díky ní budete lépe připravená na svůj první sexuální zážitek s mužským protějškem.

Jak vybrat a koupit svůj první vibrátor?

Výběr prvního vibrátoru nebývá úplně jednoduchý. V současné době najdeme na trhu širokou škálu různých pomůcek a podle čeho tedy vybírat ten správný? S holkami z naší lascivní redakce jsme pro vás připravili průvodce výběrem vibrátoru. Takový, který vám pomůže se rozhodnout v každém kroku výběru, abyste našla svůj první vibrátorek.

Redakční podcast: Jsou erotické hračky jen pro ty, co se v sexu nudí?

Krok první: dildo nebo vibrátor?

Nejprve se sami zamyslete nad tím, co od svého nového společníka očekáváte. Rozdíl mezi dildem a vibrátorem je takový, že dildo je pouze napodobeninou mužského penisu bez motorku a veškeré elektroniky. Bývá také mnohem ohebnější a realističtější než vibrátor.

Naopak vibrátor je pevnější, obsahuje elektromotorek (zajišťuje vibrace). Vibrace je možné volit v různé intenzitě. Při koupi vibrátoru je potřeba zvážit, zda chcete vibrátor vaginální, anální, vaginálně-anální nebo vibrátor, který stimuluje bod G.

Klasické dildo mi toho zase tak moc neříká, ve své sbírce nemám žádné (a to ji mám poměrně širokou). Avšak někomu zase vyhovuje nejvíce, tady záleží na vkusu každého jednotlivce a na jeho vlastních osobních chutích a touhách.

Každopádně jedno mohu říci: s tímto kamarádem mám vždy postaráno o orgasmus. Ano, o zaručený, jistý, skvělý orgasmus. A tak by to mělo být, v případě užívání hraček, protože o tom to přeci je, hru si užít, nejlépe až do samého konce…

Na druhou stranu musím říci, že vibrátorky nás holky pěkně zmlsají, takže například já osobně mám pak problém dosáhnout orgasmu s partnerem (při sexu). Na vibrace, rychlost a momentální přizpůsobení se vášni se rychle zvyká, ale těžko odvyká. Nedovedu si představit, že bych se všech svých hraček musela zbavit, to by byl konec mého sexuálního života… (trocha nadsázky).

VIDEO z rozbalování jednoho redakčního kousku

Krok druhý: poměr ceny a kvality

Pokud se rozhodnete pro koupi vibrátoru, nesnažte se na pomůcce ušetřit. Vybírejte kvalitní materiál, který vydrží v pořádku několik let.

 • Levné vibrátory bývají vyráběné z plastů. Tyto vibrátory jsou tvrdé, hlučné, ale zase lépe a intenzivněji přenášejí vibrace. Avšak velkou nevýhodou plastu je, že se nedokáže přizpůsobit tělu. Plast patřil mezi první a nejrozšířenější materiály pro bateriové vibrátory. Spolu s plastovým vibrátorem je možné použít jakýkoliv typ lubrikačního gelu. Ale tyto kousky vám nebudou moc stačit + ne všechny plasty na trhu jsou bezpečné a zdravotně nezávadné… Takže tudy cesta nevede ani při prvním výběru..
 • Dalším typem materiálu pro vibrátory je gel/jelly. Kladem je, že tyto kousky mohou mít téměř jakýkoliv tvar, rozměr i míru zahnutí. Gel je pružný, měkký a příjemný, ale nejsou znovu moc bezpečné, mohou obsahovat škodlivé ftaláty a také většinou nelibě voní. Takže raději od nich také ruce pryč.
 • Dále je možné volit i pomůcky z latexu. Latex je produktem z přírodního kaučuku. Tyto vibrátory nabízejí měkký povrch a realistický vzhled. Latex se na trhu objevil několik let po plastu.
 • Další typ materiálu, který se při výrobě vibrátorů používá, je označován jako Pure Skin, Soft Touch nebo Futurotic. Tento materiál napodobuje realisticky lidskou pokožku, je velice měkký, hebký a má schopnost získat vaši tělesnou teplotu. Zároveň je však nejnáročnější na údržbu.
 • Posledním možným materiálem je lékařský silikon. Jedná se o materiál, který se využívá také v plastické chirurgii. Na dotek je velice příjemný, zdravotně nezávadný, hypoalergenní a pachově neutrální. Tím pádem je vhodný také pro alergiky.

Gelové materiály, Pure Skin i lékařský silikon jsou velice choulostivé na různé lubrikanty. Proto je důležité dbát na to, aby byl zvolen pouze lubrikant na vodní bázi. Jiné lubrikanty by mohly vibrátor poškodit.

Nakupte diskrétně a levně pomůcky
ZJISTIT CENU

Co se týká vůně materiálu, každý povrch má svůj charakteristický zápach. V současné době je již většina výrobků příjemně parfémovaná nebo úplně bez vůně. Plastové vibrátory nemají žádný zápach, latexové mírný, a silikonové vibrátory spíše voní. O gelových hračkách se tu raději ani vyjadřovat nebudeme🙂

Redakční podcast – Potřebuje žena ještě muže, když má vibrátor?

Krok třetí: vodotěsný nebo voděodolný vibrátor?

Velká část dražších vibrátorů je voděodolných. To znamená, že můžete vibrátor používat například ve sprše pod tekoucí vodou, ale není možné jej ponořit vodu. Pokud jej chcete používat také při hrátkách ve vaně, zvolte vibrátor vodotěsný.

Vodotěsnost vibrátorů je opravdu kvalitní, pokud je odolnost proti průniku vody do zařízení při jeho ponoření do hloubky alespoň 1 metr. Takové vibrátory vyžadují velice jemný závit, dvojité silikonové těsnění, pevné utažení a veškeré ovládání musí být kryto membránami.

Pokud toužíte po vodotěsném vibrátoru, buďte při koupi opravdu pozorní, protože mnoho výrobků uvádí, že jsou jejich produkty vodotěsné, ale většinou se jedná pouze o voděodolnost.

Lascivní podcast (16. díl) – vodotěsné X voděodolné pomůcky Aly a Petra:

Krok čtvrtý: volba typu vibrátoru

Vibrátory je možné rozdělit na mnoho typů, ale jako základní dělení můžeme uvést rozdělení na vaginální, anální a klitorální a jejich různé kombinace. Mezi velice oblíbené patří vibrátory klitorálně-vaginální, které nabízejí současnou stimulaci obou prostorů.

 1. Klitorální vibrátory nemají falické tvary. Nejnovější vaginální vibrátory jsou natolik nenápadné, že je možné je nosit prakticky bez obav neustále u sebe v kabelce. U těchto vibrátorů platí, že čím je vibrátor menší, tím je slabší intenzita vibrací a vyšší otáčky. Existují typy do ruky, ale také vibrátory umístěné přímo v kalhotkách nebo dokonce i na dálkové ovládání. Mezi klitorální vibrátory řadíme také vibrační kroužky na penis partnera.
 2. Vaginální vibrátory mívají většinou tvar reálného penisu nebo falické podoby. Jejich použití je vaginální nebo také přiložením na klitoris. Podskupinou vaginálních vibrátorů jsou tzv. G-Spot typy, které slouží pro stimulaci bodu G. Tvar těchto vibrátorů je na konci výrazně zahnutý, což umožňuje tlak na horní poševní stěnu za sponou stydkou.
 3. Anální vibrátory jsou výhradně určený ke stimulaci anální oblasti. Tyto vibrátory jsou uzpůsobeny specifickým tvarem a bezpečnostní protiskluzovou patkou. Anální vibrátory mají vibrační zdroj umístěn v zúženém místě (tzv. krčku), protože oblast análního svěrače je pro vibrace nejcitlivější.
 4. Vibrační vajíčka řadíme také mezi vibrátory. Jedná se o univerzální vibrátory, které mají kabelový ovladač. Existují také vajíčka na dálkové ovládání, která jsou vhodná pro vaginální oblast a ty nejmenší vajíčka pro použití i do kalhotek.
 5. Pulzátory jsou specifický typ, který je mnohými považován za typ vibrátoru, ale není tomu tak. Přesto mohou být velmi zajímavým kouskem i pro začátečnici – ale nečekejte nízkou cenu – většinou se u pulzátorů pohybuje kolem 3 tisíc.
 6. Párové vibrátory jsou velmi zajímavé, protože umožňují současné dráždění hračkou a klasickou penetraci penisu – tyto vibrátory mají zpravidla tvar písmene U, takže při zavedení do vagíny dráždí současně klitoris, G bod uvnitř i penis, který může volně přirážet dovnitř.

Krok pátý: volba tvaru vibrátoru

Původních doutníkové tvary vibrátorů na konci zašpičatělé jsou dávno překonány moderními a stále novějšími tvary. Jeden proud se žene za modernizací, naopak ten druhý se snaží neustále zdokonalovat a zlepšovat stimulaci.

TIP: Další důležitou věcí volba tvaru vibrátoru. Například ženy s malou vagínou nebo trpící na mykózy nebo pálení by se měly vyvarovat kostrbatým tvarům. Naopak ženy, které mají volnější vagínu nebo menší citlivost by měly vybírat z vibrátorů s různými výstupky.

Jestli jste naprostým začátečníkem, asi nějakou chvilku potrvá, než zjistíte, jaký tvar a materiál vyhovuje právě vám, ale časem to přijde do oka i do ruky a vše půjde jako po másle. A jak si vlastně ulehčit výběr sexuální pomůcky?

Nakupte diskrétně a levně pomůcky
ZJISTIT CENU

Do začátků doporučuji raději klasický, přirozený tvar, spíše než nějakou geometrii nebo třapaté bláznění, jichž je na trhu také dostatek, ale to už spíš opravdu pro znalce a ty, kteří vysloveně vědí, že zrovna ten či onen tvar jim dělá nejlépe nebo se jedná o lidi, kteří si těmito hračičkami zpříjemňují postelové radovánky a o účinek (nebo vrchol) zase až tak v tomto případě nejde, spíše o to okořenění milostného života.

Krok šestý: volba barvy vibrátoru

Zajímavá barva bývá první věcí, která ženu upoutá a zaujme. Vibrátory je možné vybírat opravdu ve všech možných barev podle vašich představ. Záleží jen na vaši preferenci a oblíbenosti. Vibrátory mohou být například také se třpytkami nebo s luminiscenčním povrchem a ve tmě světélkují.

Další VIDEO z rozbalování redakčního kousku

Krok sedmý: jaký materiál

Volba materiálu u intimní hračky hraje neméně důležitou součást výběru = inspirujte se v našem průvodci (či podcastu níže), jaký materiál bude pro vás ideální. Malá nápověda: lékařský silikon, ABS plast a sklo jsou TOP. Ale pšššt, to předbíháme!

Jak ne/pečovat o hračky – Lascivní podcast Aly a Petra:

Krok sedmý: volba velikosti vibrátoru

Standardní a nejběžnější je velikost mezi 17 a 18 cm, průměr se pohybuje okolo 3,5 cm. Vibrátory, které jsou dlouhé nad 20 cm a mají průměr 4 cm, patří mezi větší a ty největší vibrátory mají rozměry 30 cm a 6 cm průměr. Jako malé vibrátory označujeme ty s délkou 15 cm a průměrem pod 3 cm.

Dále existují také minivibrátory s průměrem okolo 0,7 cm a délkou 2,5 až 6 cm.

TIP: Pro ženy s volnější vagínou jsou vhodnější vibrátory s větším průměrem nebo vibrační vajíčka. Naopak pro slečny, které ještě nepřišly o panenství nebo nemají tolik hlubokou vagínu, se hodí spíše menší vibrátory.

BONUS = Rada první: povrchová teplota vibrátoru

Povrchová teplota je poměrně důležitým faktorem u erotických pomůcek. Plastové nebo kovové materiály bývají spíše studenější. Naopak latexové a silikonové vibrátory bývají teplejší.

TIP: Velice zajímavým a v poslední době oblíbeným materiálem je sklo. Skleněné vibrátory bývají dobře tvarované, hladké a mnohdy je těžké je vůbec identifikovat jako erotickou pomůcku. Při volbě křišťálového skla, bude váš vibrátor dokonale průhledný. Velice zajímavou vlastností je, že sklo mí poměrně dlouhou tepelnou setrvačnost.

Při jeho použití bude k vyvolání krevní bouře v oblasti pánevního dna stačit pouze skleněný vibrátor a dvě misky s vodou – teplou a studenou. Nyní stačí jen střídání teplé a studené vody.

BONUS = Rada druhá: hygiena vibrátoru

Obecně je hygiena velice důležitá, proto bychom ji neměli podceňovat ani u našich erotických pomůcek. Na každém vibrátoru se uchytí miliony bakterií, které mohou být neškodné, ale na vzduchu a prachu se však mohou změnit ve velice nebezpečné látky.

U hladkých vibrátorů je riziko menší, avšak u porézních materiálů je riziko velké. Omývání teplou vodou a mýdlem není stoprocentně účinné. Vhodné je navštívit lékárnu a koupit si zde dezinfekci.

Dezinfekci aplikujte na vibrátor před jeho použitím i po použití, po aplikaci vibrátor opláchněte teplou vodou a osušte. Speciální prostředky na údržbu vibrátorů najdete i v sexshopech, ale většinou bývají zbytečně předražené. Pokud vlastníte erotické pomůcky ze silikonu a jeho sloučenin, volte dezinfekci bez alkoholu.

BONUS = Rada třetí: volba vibrátoru

Vibrátor byste neměli vnímat pouze jako nástroj k uspokojení, myslete na to, že nejen jeho funkčnost, ale také vzhled je velice důležitý. Správný vibrátor by měl ve vás vyvolat vzrušivé pocity již v okamžiku, kdy se na něj podíváte a vezmete ho do ruky.

Dotek, pohled i vůně vibrátoru by ve vás měla vzbuzovat příjemné pocity. Volte takovou pomůcku, která bude lahodit vašemu oku a bude vám příjemná na dotek. Jistě nezapomeňte také na vhodné parametry, volbu voděodolnosti nebo typu vibrátoru.

A to je vše naši věrní čtenáři.

Kam po přečtení tohoto článku pokračovat? Buď do naší sekce s recenzemi:

Nebo přímo do internetových sexshopů. Pár ověřených jsme pro vás vypsali na konci článku níže. Jsou prověřené, diskrétní a s příjemnými cenami oproti konkurenci, takže koupí zde neprohloupíte. Užijte si vybírání i intimní hrátky 🙂

Vaše Natálie

Klady

Zápory

Nejlepší materiály na trhu Vyšší cena
Intenzivní vibrace a pulzy Větší spotřeba baterií
Smyslný design
Skvěle se drží
Pomohou dosáhnout orgasmu rychleji
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 4 názory

Dobrý den,
ráda bych si pořídila nějaký opravdu vodotěsný vaginální vibrátor, který by neponičilo ve vaně delší ponoření pod vodu. Poradili byste mi prosím? (Jsem začátečnice.)

Jo, jo, tento článek je pro ty, kdo v životě neslyšeli o vibrátoru:-) Mám ho samozřejmě doma ze sexshopu http://www.ruzovyslon.cz a jako předehra před sexem je vynikající:-)

Děkujeme za radu a příspěvek! Souhlasíme s vámi 🙂

dobry den chtel bych doporucit nejakou super hracku pro pary – pripadne pro pany?

Dobrý den, nejlepší hračkou (partnerskou – využitelnou při klasickém sexu) je nový WeVibe 4. generace. Ať už jeho levnější základní verze, nebo PLUS, kterou můžete ovládat například přes chytrý mobilní telefon.

I ta klasická verze je výborná – dálkové ovládání, silné dvojí vibrace (v obou hlavičkách) a oproti minulé generaci lepší tvar, který tolik netlačí.

Případně zajímavou hračkou (a levnější – cca 1 300) je dvojice silnější vibrátorků, které se připevní na prsty – nijak nezavazí jejich napájení – máte ho na zápěstí, takže můžete s ním pohodlně dráždit partnerku (nebo ona vás) při sexu.

Pro pány bych vám doporučil buď náš vánoční tip na pánské dárky: https://www.lascivni.cz/novinky/top-5-darku-pro-muze-nejenom-na-vanoce/ nebo článek https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/eroticke-pomucky-pro-muze/ – v obou jsou za pánskou část redakce vybrané nejlepší

dobry vecer jaky je rozdil mezi analnim vibratorem a vaginalnim

Zdravím,
vaginální vibrátor mívá zpravidla jiný tvar (zejména kvůli fizioligii), a také mívá „výstupek“ na poštěváček. Oproti tomu má anální vibrátor tvar pro bod G (prostatu u mužů) a širší patku, aby nemohl vklouznout dovnitř 🙂

Navíc anální vibrátory jsou rozmanitější ve velikosti – můžete si vybrat od malých až po vibrátory pro BDSM, které jsou citelně větší než vaginální vibrátory.

Spolupracujeme: