Přes všechny nevýhody jiných materiálů – gel (či jelly materiá) jsou vůbec nejméně vhodné pro výrobu erotických pomůcek. Je dost možné, že obsahují velké množství ftalátů a ostatní chemie – tudíž mohou být dokonce i zdraví nebezpečné. Navíc je třeba o ně speciálně pečovat – a i přes to dlouho nevydrží. Rozhodně nedoporučujeme kupovat pomůcky z tohoto materiálu.

Jak erotické pomůcky z gelu/jelly čistit?

Opět se vracíme k těm nepříjemně porézním hračkám, které nejde precizně dezinfikovat. Taktéž Savo ani převařování není přípustné – pomůcku by vám to zničilo ještě dříve, než se rozpadne sama. Takže opět pouze čistá voda a jemné mýdlo. Antibakteriální spreje můžete samozřejmě použít, ale nic to nemění na faktu, že i tyto prostředky jsou na znečištěné póry krátké. Pokud si všimnete, že jsou na jejich povrchu barevné flíčky nebo jiné poškození, ihned se pomůcky zbavte.

Použití těchto materiálů s lubrikanty

Při výrobě jsou použity olejová změkčovadla, tudíž byste neměli požívat lubrikanty na olejové bázi – vedlo by to k degradaci výrobku. Doporučujeme lubrikanty na silikonové či vodní bázi.

A jak je to s kondomy?

Jak bylo již zmíněno – tyto materiály obsahují oleje, tudíž byste měli jejich používání přizpůsobit i kondomy. Oleje rozkládají polyisopren, tudíž kondomy z tohoto materiálu jsou nevhodné. Doporučuje se použití nitrilových nebo polyuretanových kondomů. Nicméně, bohužel nevíme, zda chrání pokožku i před chemikáliemi, které se uvolňují z těchto materiálů.

Jak tyto pomůcky uskladňovat?

Při jejich uskladňování musíte být velice pečliví. Po každém použití je musíte precizně umýt a vyčistit. Až po jejich úplném oschnutí je teprve můžete uložit na tmavé místo, které ale není příliš teplé. Dbejte na to, aby se tyto pomůcky nedotýkaly ani vzájemně, ani s ostatními materiály, jelikož dokážou poškodit i své okolí kvůli degradaci.

Čeho je třeba se vyvarovat?

Měli byste si dát pozor na tyto materiály celkově. Obsahují totiž často chemikálie, které jsou pro tělo nebezpečné. Stejně tak je nevhodné tvoření plísní a bakterií v pórech, které nejdou vydezinfikovat – proto je nemůžete střídat vaginálně a análně ani s rozličnými partnery. Navíc rychle podléhají zkáze. Hlavně v létě byste měli dbát na to, že pomůcky nejsou uloženy na místě, kde je velká teplota. I přes dodržování všech pravidel mají tyto pomůcky životnost pouze půl roku až rok. Nicméně je tento materiál absolutně nevhodný a v žádném případě jej nedoporučuji.

Není vše tak černé = americký gel

Gel jako takový si v erotickém průmyslu nese už řadu let negativní ohlas – a právem. Ale technologie výroby pokročila a už existují (i na českém trhu) gelové pomůcky, které jsou zdravotně nezávadné = bez ftalátů. Zpravidla jsou tyto pomůcky vyráběné v Americe, kde se na nové gelové materiály zaměřilo několik značek. Ale bohužel další problém gelu, neboli pórovitost, se ještě nikomu nepodařilo 100 % vyřešit.

Spolupracujeme: