Jaký je tenhle netypický vibrátor s přízviskem „do kalhotek“? Opravdu v nich bude držet? A jak silně vibruje? A proč má v názvu Amazoňan? A je z tak průhledného gelu jako na fotkách? A opravdu je v roce 2019 oblíbená hračka z gelu? Není to přežitek? Tak na tohle všechno vám dnes odpovíme a vsadíme se, že většina odpovědí vás překvapí… Stejně jako nás po tomhle testování.

Hned na začátku, bez příkras a keců kolem – je to opravdu ošklivá hračka v neskutečně laciném balení. To vypadá jako z retro komunistické doby, kdy grafici kolem erotiky neměli moc vkusu a citu, takže vše je lacině „pornoidní“, ba až odpudivé.

Když už máte odvahu modravou krabičku s touhle hračkou otevřít, o moc lepší to nebude. Je tam jen igelitový sáček a v něm růžový motýl s „penisem“ (jakože fakt) a připevněným černým drátem k neskutečně velkému ovládání do ruky (na nějaké bezdrátové ovládání a Bluetooth fakt zapomeňte).

Proč je to „Amazoňan“?

Na krabičce je jen nápis Apollo butterfly… Chytrá tetička Wikipedia nám napověděla, že Apollo je druh motýla z řádu Papilionidae. Tak, že by byl k nalezení v oblasti tropické Amazonky?

No také ne – je to horský motýl, kterého najdete především ve Španělsku, skandinávských oblastech, a na severu Řecka a v oblasti alp mezi Itálií a Francií. Takže tato otázka nám zůstala nezodpovězena.

VIDEO z rozbalování v redakci:

Škoda toho gelu…

Pokud jste častější čtenáři našeho testovacího magazínu, tak znáte náš názor na gelové erotické pomůcky. A ti, kteří to nevědí… nemáme je opravdu rádi. Gelové základní materiály (je jich xx variant, proto je to ještě matoucí) mají problémy se zdravotní nezávadností.

Pro jejich měkčení se používají/používaly ftaláty, neboli změkčovadla, které rozhodně nejsou zdravé. Plus gely mají ze své podstaty sice skvělou měkkost, pružnost a volitelnou průhlednost (což může být výhodou), ale jsou pórovité, takže se těžko dají perfektně vyčistit. V pórech zůstávají nečistoty, bakterie a horko-těžko je vyčistíte.

Plus nekvalitní gely (a teď jak bez chemických rozborů je odlišit):

 • časem degradují (i v řádu let),
 • zapáchají,
 • mění barvu (rozhodně ne k lepšímu,
 • reagují s ostatními materiály (třeba se někdy i rozpouští – zažili jsme to dříve).

Tento kousek rozhodně nebude tím nejhorším na trhu, nesmrdí jako chemička, povrch je čistý, bez viditelných kazů. Ale je to stále gel, takže tak na něj nahlížíme… ale…

Čím je zajímavý?

Vibrátory do kalhotek mají většinou tvar idealizovaného „motýlka“, který svými křidélky dráždí labie a stydkou oblast a sosáčkem/hlavičkou stimuluje klitoris. Tenhle kousek ještě svým „ocáskem“ dráždí hranici hráze (perinea) a anální dírky. A má i vnitřní dildo, které má v sobě vibrační patronu. Takže dráždí jak zvenku jako všechny „kalhotkové“ vibrátory aka motýlky, tak zevnitř. To zní zajímavě, že?

Zjistěte kolik stojí v akci
ZJISTIT CENU

A ještě k tomu dle popisku sexshopu Růžovýslon.cz (od kterého máme tenhle kousek na recenzi) umí rotovat. Tak na to se musíme taky detailněji podívat.

Pár čísel

 • výška motýlka 9 cm,
 • šíře motýlka 8,5 cm,
 • délka vnitřního penisu 8,5 cm,
 • nejširší ⌀ průměr penisu 3 cm,
 • délka napájecího kabelu 66 cm.
 • délka ovladače 12 cm,
 • šířka ovladače 4 cm,
 • výška ovladače 2.5 cm.

Jak drží v klíně?

Tenhle model má textilní pásky, které mají držet motýlka správně v klíně. Nejdelší pásek si protáhněte přes obě nohy a až na bedra. 2 boční pásky protáhněte přes jednotlivé nožky. Nic světoborného, ale chvíli jsme s tím válčili.

Na páskách by nebylo vyloženě nic špatného, můžete si jejich délku nastavit posuvnými pásky, případně libovolně odepnout přes cvočky. Ale nic moc je jejich zpracování – jejich konce u cvočků jsou nepřesně zatavené, aby se netřepily (takže mohou škrábat) a ani umístění cvočků není nejpřesnější. Neboli nejsou rozhodně u všech konců vycentrované.

A ta nejhorší část – pásky prostě škrtí, aby dobře držely motýlka v klíně. A stejně nejlepší je si ho přidržovat sama ručkou a hledat vhodný tlak a umístění vůči poštěváčku, … Když na to přijde, klidně bychom je ustřihli a použili těsnější kalhotky a užili bychom si snad i víc.

Neskutečné ovládání

Když opomenu, že celý motýlek je z růžového gelu, který není designovým kouskem (ale může to být věc vkusu), tak asi nejšílenější části je černý ovladač vibrací a rotování. Velikostí by odpovídal klasickému „černo-plastovému“ ovladači na televizi. Materiálově i vzhledově by odpovídal.

Samotné ovládání vám umožní libovolně kombinovat 1-5 intenzit vibrací a 1-5 rychlostí rotování vnitřního dilda. Ovládání je blbuvzdorné – jen posouváte „posuvníkem“ nahoru a dolů a diody vedle něj vám indikují jednotlivé režimy.

Ovládání funkcí je příjemné, lehce ho i bez dívání ovládnete, ale… to zpracování a velikost? Ty kokos! Jak z retro světa roku raz-dva.

Napájení tohoto monstra

Nehledejte za tím atomovou fyziku a nejmodernější výstřelky – nabíjení je řešeno 3 AA klasickými bateriemi, které se vkládají do zadní odklápěcí části ovladače. Délka společného vibrování a rotování odpovídá cca 8 hodinám, takže výdrž je solidní na 3 „tužkovky“.

Jak jsou silné vibrace?

A teď se dostáváme k tomu nejzajímavějšímu – jaký je v akci. Vzhledem k obalu, materiálu a designu… jsme nečekali zázraky. Ale… je to vlastně super! Ocenili bychom klidně silnější vibrování (síly není nikdy dost), ale díky zajímavému tvaru skvěle padne do klína. A zobáček na klitorisu rozhodně dělá dobrou práci!

Jak moc rotuje?

Rotace – jak rotuje? Jako vrtulník? Nebo decentně pomalu? Čekali jsme to s partnerkou výraznější – když je to hlavní odlišení tohodle motýlka od ostatních. Samo o sobě je to rotování „penisu“ nevýrazné, ale v kombinaci s vibracemi je to super pocit. Zapomenete, že se ve vás něco „hemží“ a užíváte si to dráždění. Rotaci si představte jako decentní kroužení prsteníčkem (okolo své osy) – má to něco do sebe!

S partnerkou jsme testovali motýla častokrát, ale ani jednou ji neudělal, ale skvěle ji součástí předehry rozehřál a uvolnil. A asi bych od něj nečekal víc i u jiných párů. Prostě zajímavá stimulace na první hrátky před řáděním. Umím si představit i přivázat/svázat přítelkyni k posteli a tímhle ji dlouho trápit a stupňovat její nadrženost… a přitom ji nechat hezky mě pokouřit?

Co na něj vcelku říkáme?

Zdráháme se to vyslovit, tedy napsat, ale je fakt dobrý. Tvar, vibrace, i decentní vliv rotování (které ale bychom čekali trochu citelnější) = to vše má opravdu pozitivní vliv na nadrženost a solidně v klíně dráždí. K tomu je ještě extrémně tichý (a že prý to nejde).

Ale gelový materiál a megalomanské ovládání tuhle hračku dost sráží a to je velká škoda. Přitom s cenovkou do 1000 Kč je to zajímavá hračka, která dokáže konkurovat i ostatním levným vibrátorkům.

Právě ten výkon v téhle cenové relaci je ten důvod, proč nabízí tenhle vibrátor právě Růžovýslon. Oni si vždy hlídají co prodávají, mají v nabídce jen to, co sami testovali a co jim vyhovuje. A tohle má rozhodně výkon a smysl… pokud byste s tím gelem měli problém, lze koupit hromadu levných kondomů a vždy ho obalit. Na funkčnost to rozhodně vliv mít nebude a užijete si klidné rajcovní vibrování v klíně…

Klady

Zápory

Jemné rotování Gelový materiál
Skvělá tichost vibrací Zpracování pásků
Příjemná cena Šíleně velký ovladač
Jednoduchá regulace Nevkusný obal
Napájení přes baterie Drátové ovládání
Stimulace klitorisu/vagíny i análku Není vodotěsný
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: