Materiál známý jako polyvinylchlorid – je to porézní, a hlavně docela nebezpečný materiál. Změkčovadla, která se do něj přidávají totiž můžou dráždit vaši pokožku. Ještě horší jsou ftaláty, které se do tohoto plastu pravidelně přidávají.

Ty mohou dokonce ohrozit funkci ledvin a jater, snižují produkci testosteronu, způsobují alergie, a dokonce mohou být i rakovinotvorné! Nicméně, i kdyby ftaláty nebyly přidány, i přesto je tento materiál velice nebezpečný.

Jak sexuální pomůcky z PVC čistit?

Jelikož jde o materiál, který je hodně porézní, není možné jej dezinfikovat. V pórech tedy najdete nejenom mikroorganismy, ale také čisticí prostředky – ty se potom jednoduše dostanou do vašeho těla. Je tedy nutné pro jejich čištění používat pouze vodu a jemné mýdlo, které vašemu tělu neublíží.

Pokud máte doma antibakteriální gel, sprej či jiná čistidla, klidně je nechte uloženy ve skříňce. Ty vám sice vyčistí povrch hračky, ale její póry zůstanou nedotčeny.

PVC hračky a lubrikanty

Vyhněte se používání lubrikantů na olejové bázi, jelikož samotný PVC obsahuje oleje. Ty by se mohly „bít“ a hračku nenávratně poškodit tím, že by její povrch rozleptaly – a na takovém místě se usazují bakterie a kvasinky. Nejvhodnější je používat lubrikanty na vodní či silikonové bázi.

Použití PVC a kondomu

Jak jsme zmínili již výše, PVC obsahuje oleje. Proto je třeba na tento materiál používat pouze polyizoprenové kondomy. Pokud byste použili latexové kondomy, začaly by při styku s pomůckami nepříjemně reagovat.

Jak správně čistit ero-hračky – Lascivní podcast Aly a Petra:

Jak tyto pomůcky skladovat?

A opět se musíme vrátit k olejům. Nedoporučuje se uskladňovat PVC hračky vedle sebe právě kvůli tomu, že by spolu oleje mohly reagovat. Nesmíte je tedy mít vedle sebe tak, aby se dotýkaly.

Stejně tak musíte dát pozor na teplotu v místě, kde tyto hračky uchováváte. V případě, že by byla vyšší, mohly by se začít roztékat – je to prostě plast. Ukládejte ji do tmy a zásadně suchou!

Dejte si pozor!

Jelikož je PVC zcela nevhodný plast pro výrobu erotických pomůcek, měli byste si obecně na všechny takové dát pozor. Pokud se vám nějaké doma nachází, zamáčkněte slzu a raději to rychle vyhoďte – jde přeci o vaše zdraví.

Pokud vám tato pomůcka přeci jenom přirostla (nejenom) k srdci, vždy ji používejte s kondomem a pokaždé zkontrolujte, zda se její povrch nějak nezměnil – co se týče barvy či skvrn. V případě, že se vám nezdá ani její zápach po vyčištění, opravdu, věřte – je nejvyšší čas ji vyhodit. A v žádném případě nepoužívejte hračku na střídačku vaginálně a análně a ani mezi partnery.

Spolupracujeme: