Šukací stroje jsou roky extrémně zajímavé (hračky… no tohle už nejsou hračky pro dospělé, ale opravdu mašiny či nástroje na sex – ala fucking machines), ale roky jsme se jim kvůli vyšší ceně vyhýbali. Ale letos jsme si řekli, že na to kašleme.

Koupili jsme tři nejprodávanější modely na českých sexshopech (Dark Magic, Lousiana Lounger, … a další budou následovat) a začali jsme je testovat. Prvním na pořadí je neskutečná mašina od KINK.com – pokud je znáte, rozhodně patříte mezi BDSM/fetish nadšence.

A pokud neznáte jejich ikonické sídlo v SF, tak určitě kecáte.

O co jde?

Je to opravdu sex mašina – neboli stroj, který vás bude neúnavně šukat, přiřážet a dráždit, dokud neřeknete stop. Tedy pokud máte v ruce dálkové ovládání – nebo se můžete vůbec hýbat.

Tohle je kousek, podobně jako další od KINK.com, které sami používají ve svých videích. Výrobcem jako takovým je americký Doc Johnson, ale design, funkce a praktičnost jde čistě za profesionálními riggery, mučiteli a dalšími specialisty na netradiční hrátky.

Barevně je plně v barvách Kinku, takže černá s červenými logy. Vkusné a rajcovní. Má čtyři silné přísavky, které v praxi rozhodně vyzkoušíte, protože umí až 195 příkazů za minutu.

Takže bude mít potřebu vám „utíkat“, ale přísavky ho na dobrém podkladu rozhodně udrží. Má i nastavitelný „zdvih“ hlavního přirážeče kolem 6 cm, takže ten rozptyl úhlů je dobře použitelný – otestovali jsme to za vás níže, aneb klasika i misionář, koníček, na boku, … zvládá to bez problémů a zadýchání.

Jak je poháněný

Nečekejte zde žádné baterie – tomuhle černo-červenému ďáblovi nedojde dech. Je napájený přímo ze síťové zástrčky. Nevýhodou je, že má od výrobce americkou koncovku (vidlička), ale v balení je přímo cestovní redukce, takže ho zapojíte kdekoliv na světě = a tedy i u nás.

Práce s ním je naprosto triviální, jen zapojíte a zapojíte a máte hotovo.

Co obsahuje balení

 • Šukací stroj
 • 4 přísavky
 • Cestovní redukci
 • Odnímatelný Vac-U-Lock hlavici s patkou
 • Ovládání příkazů/rychlosti
 • Napájecí adaptér
 • Propojovací kabel do sítě

A radši zde upozorňujeme – v balení NENÍ žádné dildo přidané, takže si ho musíte dokoupit. My jsme s tím počítali, tak jsme rovnou vzali 2 kousky při prvotní objednávce. Viz fotky kolem tohoto odstavce.

Dání do kupy po rozbalení není nic složitého. Vstupní konektory na mašině jsou označené (DC24V IN, DC24V OUT a MOTOR) a mají i rozdílené průměry, takže se nespletete se zapojením.

Je to tak hloupé, aby to zvládl každý Američan. 🙂

VIDEO z redakčního rozbalování:

Níže v samotné recenzi vypisujeme další doprovodné příslušenství, které jsme si nemohli nechat ujít, takže postupně budeme přidávat nejspíše separátní recenze. Nebo budeme donekonečna rozšiřovat tuto? Uvidíme dle toho, jak si zařádíme s dalšími dildy, umělými vagínami, … a čímkoliv dalším, co nás napadne připojit.

V základu jde o připojení skrze redukci VAC-U-LOCK, která je vlastní právě od Doc Johnsonu. Je to určitý plastový hřeb/trn/hlavička, na kterou jdou s trochou lubrikantu nasadit různá dilda a vibrátory. Ty musí být pochopitelně označené právě symbolem této technologie. Mají totiž protikus v sobě = dutou patku, kam se dildo nasadí.

Dild a hraček s touhle patkou je na českém trhu méně, než bychom si přáli, ale rozhodně jsou k dostání a mají dost příjemnou cenu – klidně pár set Kč – jsou levnější díky tomu, že pro pořádné využití potřebují vždy nějaký protikus.

Ať už držadlo, přísavku nebo právě třeba tuhle mrhací mašinku.

Alternativně hledáme aktuálně možnost, jak na samotnou přirážecí hřídel přidělat přísavkou patku. Máme totiž z historických důvodů většinu hraček s přísavkou (přirážení v koupelně bez rukou je TOP), takže by byla škoda, že bychom ji nevyužili s tímhle divočákem.

Až dorazí první kousky ze zahraničí, otestujeme a dáme vědět. Principiálně potřebujeme vhodnou patku, co má v sobě správný průměr závitu. Plus musí mít průměr 15 mm a pravotočivý závit.

VIDEO jak rychle a silně umí přirážet

Jak sundat dildo s VAC-U-LOCKem?

Mimochodem bez návodu bychom nezvládli už „přisáté“ dildo sundat. Nejde to na sílu po směru osy přirážení. Nehne se díky silnému podtlaku (aneb ta část VAC v názvu). Musíte ho spirálovitě vykroutit ven.

A nahradit něčím jiným. Ideálně větším, že?

Pár čísel

 • Šířka 40.5 cm
 • Výška 23 cm
 • Délka 18 cm
 • Váha stroje 2.34 kg
 • Váha balení 4.31 kg
 • Materiály: ocel a ABS plast
 • Napájení 220V (ze síťové zástrčky – s cestovní redukcí)

Ovládání

Na kabelu je připojené dálkové ovládání – musí být napájené ze stroje, takže sice lze pro cestování odpojit, ale pak nečekaně nefunguje. Je to docela solidní kousek z černého plastu s vroubkováním, aby neklouzal.

Hlavním ovládacím prvkem je otočné kolečko. To se jednoduše palce posouvá z polohy OFF (Vypnuto), do zapnutí. Zde se dá postupně regulovat rychlost příkazů – LOW až HIGH (výše zmíněných až 194 přírazů za minutu).

VIDEO z nastavování úhlu a montáž přísavek

Šukací stroj v akci = ONA šukaná

Vyzkoušeli jsme klasiku, kdy stroj byl na přísavkách na podlaze, ONA na dece u něj na zádech – tady se ukázalo, že hřídel, na které je typicky dildo, by mohlo být delší, aby bylo dostatek prostoru pro další péči.

Nejprve jsme to zkusili „přirozeně” bez jakékoliv podložky, ale ten úhel nebyl ideální, jak má stroj jen 1 základní bod (ač upravitelný úhel).

To vyřešil po chvíli hledání už nám známý Loverator, který pěkně podložil její prdelku.

Rozhodně bylo potřeba trochu nalubrikovat „ptáka”, ač ta nezvyklá situace (a dobře naučená z porno videí) ji rozhodně vzrušovala. Ale lubrikace je vždy dobrá pojistka a zrovna u tohodle vehiklu nechcete jet nasucho.

VIDEO mašiny v akci

Připravte si správný úhel

Pro první zapnutí jsem jí špičku vybraného dilda (recenze jeho VAC-U-LOCK varianty přineseme záhy) na okraj kundičky, aby při prvním přírazu padl tam, kam měl – a ne třeba do i jiné dírky.

Ale nebojte základní úroveň rychlosti je velmi pomalá, tak na seznámení, takže zde moc divočinu nečekejte. Ještě jsme upravili její vzdálenost od samotného dilda – aby pro plný příraz „po imaginární koule” měla ještě trochu rezervu, ale zase ne tolik, aby jí umělý žalud jen lechtal klitoris.

Zjistěte kolik stojí Kink Power Banger šukací stroj
ZJISTIT CENU

Kdyby ho chtěla ovládat sama, tak na dosah ruky mohla mít ovladač, tak i držátko na samotném stroji – lze ho po uvolnění jednoho šroubu (jednou rukou bez nářadí) otočit na druhou stranu, či s ním popojet na hřídeli pro lepší úhel držení.

Nechala mě vše ovládat… i ji

Překvapilo, že ač poprvé, tak nechtěla si sama regulovat přírazy/rychlost, ale líbilo se jí, že to mám plně v rukou já. Stejně tak, že jsem její ruce držet u hlavy a ona opravdu jen ležela a poslušně „držela”.

U téhle polohy si užívala, že jen drží a já ji mám v moci – což jsem jí taky šeptal do ouška. A nebylo to šeptání kvůli hluku stroje. Příjemné překvapení bylo, že s normálně zapnutou televizí (běžně máme hlasitost 12), to nebylo nic šíleného.

Rozhodně to nebyla příklepová vrtačka (pneumatické kladivo), které útočí na betonové základy naší domácnosti.

A co na pejska?

Druhou polohou bylo na pejska – takže ona na všech 4. Tady se musela 2 šroubky u motoru šukacího stroje upravit úhel. Tady jsem se obával, jestli to půjde, přeci jenom prdelka na všech 4 je docela vysoko.

Ale nakonec to sedlo, že dildo bylo velmi pohyblivé/pružné, takže i přes docela příkrý úhel nahoru, tak dobře sedl na okraj kundičky. Sama si ještě říkala (po zkusných přírazech/dosednutích na samotné dildo), jestli tenhle úhel je dobrý, nebo potřebuje trochu níže, či výše. V ideální situaci jsem úhel zablokovat a mohlo se pokračovat.

Přístupná ze všech stran

Tady jsem už vhodně zneužil situace, že ona se nechala šukat strojem a pusinka byla dobře přístupná – takže ona zezadu černé dildo a ze mě v puse …. nečekaně mně. Byla zábava ji držet za krček a vidět jí na očích, jak jí rajcuje, že jí zezadu někdo šuká, nejsem to typicky já, a u toho mě ještě poslušně kouří.

Druhou variantou, co jsme museli zkusit, byla 69. Která v sobě spojuje to, že jsem zblízka sledoval, jak jí v kundičce mizel černý pták. U toho dlaní na venušině pahorku sledoval, jak se jí pěkně nadouval při přírazech. A ona měla plnou… ehm pusu práce se mnou. Tohle je hodně zajímavé použití = takový nácvik pro cuckuldery, které láká/vzrušuje, že by jejich milou před jejich zraky šukal někdo jiný.

V tomhle případě to byl „evropsky nadaný“ černoušek.

K rozšíření dle fantazií

Případně Kink nabízí extra set (Doc Johnson – Kink – Power Banger Cock 10 Piece Kit), který obsahuje 2 prodlužovací tyčky (pro lepší vzdálenost mezi strojem a šukaným) a k němu 3 dilda (jedno základní realistické, druhé se spirálovými výstupky a třetí… no to už je fakt vzrostlý černoch).

Konkrétně s velikostmi jsou:

 • 15,24 cm Spiral Dong,
 • 19,05 cm Perfect Cock,
 • 25,4 cm Squirting Cock.

Jo a zapomněl jsem, to největší má uvnitř trubičku, dutý žalud a připojenou stříkačku pro výstřik „umělého sperma“ v ten správný moment. Takže ultra kombinace neustálého šukání a možnosti ji ještě více vyplnit dávkou sperma. Když to tak vidím sepsané, tak ten určitě musíme taky dokoupit a otestovat.

To si nemůžeme nechat ujít.

A co přidat na síle?

A finálem našeho testování byla varianta na právě tohoto pejska, kdy jsem se přidal i já. Asi uhodnete kam. Takže double-penetration = dvojitá penetrace. V kundičce stále černý pták od stroje, který pomalu přirážet a u její prdelky, s vhodným lubrikantem.

A já nad její prdelku, s kondomem na ptáku a taky pomalu přirážející.

Hloub a hloub, ale do její prdelky. U ní vždy vím, že nepotřebuje skoro žádnou přípravu. I poprvé mě „přijala” celého a skoro ani netušila jak. Tentokrát jak v ní se pohyboval už jeden pták, tak sama přiznala, že je jen plnější a skoro mi nevěřila, že má v sobě dva, byť oddělené v dírkách.

A to byl ten správný rajc pro mě – přes stěnu jsem cítil jak v ní pulzuje někdo další a u koulí jsem ho cítil vyloženě citelně. O to zábavnější bylo přidávat a ubírat v rychlosti přirážení stroje, abych si to víc užil. Už samotné „naše” tření by mě dostalo k výstřiku, ale radši jsem jen zpomalil až do zastavení a chvíli se uklidňoval.

Abych to prodlužoval a ona si to užila…

Takže rekapitulace

Ona na všech 4, jeden pták neustále přirážející do klína a mě v prdelce… Nebudu lhát, ani zastavení a pokus o zklidnění mě moc neoddálil od výstřiku, protože tohle mě opravdu rajcovalo a chtěl jsem to vždy zkusit. Je to citelně jiné, než když ona přiráží třeba na dildo na přísavce a souběžně i na mě. Ten druhý pták se pohyboval, ona přirážela proti němu a do toho jsem přidal ještě já „své” momentum.

Tohle se těžko popisuje, to musíte prožít a zažít. Kór když i pro ni to bylo něco nového, ten černý pták se totiž neunaví jako já (už jsem tu situaci a její vzdechy nevydržel a vystříkal kondom), takže pak pokračovali jen „sami” spolu a hledali tu vhodnou polohu a kombinaci rychlosti…

Třeba pro bok potřebuje jinačí úhel, než na zádech, …

Ale o tom se rozepíšu v další aktualizaci téhle recenze = protože tohle je tak „dospělá” a komplexní hračka, že rozhodně nepůjde o statický text.

Co může KINK Power Banger ještě umět?

Další variantou bude, že ONA naschvál zkusí stroj na mě, tentokrát ale s vhodným nástavcem/redukcí pro umělou vagínu = aneb nezastavitelná šukací panna, která neskončí, dokud ji ONA nevypne. Tahle redukce se prodává zvlášť, proto na ni bude separátní recenze, ale nebojte, po publikování je prolinkuji, abyste měli vše na dosah pár kliků myši.

Hodnocení

Narovinu – tohle je přesně ten kousek, který vám nemá chybět. Pokud jste dospělí a ne mladí studentíci, tak ani ta cenovka vás nezasáhne. Většinou se tenhle stroj v základu prodává za cca 12-13 000 Kč. A ano, není to málo, možná polovina aktuální průměrné měsíční mzdy.

Ale… taky je to neúnavná hračka, výkonná až běda, kterou budete znovu zkoumat, testovat její využití, úhly, … Je to totiž jen základní motor, univerzální jednotka. Ale to pravé využití si vy upravíte ke svým hrátkám a scénářům. Jiným dildem, delší tyčí, umělou vagínou, pomalejší/rychlejším přirážením, přivázáním partnerky (nebo partnera) na stůl, postel, …

TIP: Dilda hledejte podle „technologie” VAC-U-LOCK, ty mají tu správnou dutou patku pro nasazení.

Výběr není vůbec marný – od realistických maličkých kousků, až po obr příšery (které jsou třeba i předobrazem nějaké mýtické mrchy).

Alternativně plánujeme připevnit na závit (na něm VAC-U-LOCK koncovka je našroubovaná) přísavkovou patku/základnu = většina našich dild je totiž s přísavkou a byla by škoda je s touhle „sex/love machine” nevyužít.

Základní ďábel v krabici

Tohle je jen základ, podobně jako generátor pro elektrosex = jeho finální využití se mění dle použitých svorek, dild, umístění, kombinací s dalšími hračkami, bondáží, … A přesně takový je náš pohled na tenhle neskutečný šukací stroj. V malém těle je ukrytý univerzální nadržený ďábel, který si musíte už nasměrovat tam, kde vás to bude nejvíce bavit.

A on vás slepě poslechne.

Za nás je to MUST-have pomůcka pro každého, koho klasické vibrátory a vanilkové hrátky už nudí a chtějí zkusit zase něco o úroveň dál. Tohle je totiž ten pravý mistrovský kousek, erotická (snad ani ne hračka, to je jemné označení) mašina, co vás pěkně prožene. Až na okraj a ještě dál orgasmů:)

Klady

Zápory

Až 190 přírazů za minutu Cena (ale kašlete ni, to je k nezaplacení)
Pěkná designová kombinace Vždy potřebujete síťovou zástrčku
4 silné přísavky Potřebujete VAC-U-Lock dilda
Možnost rozšířit dalšími dildy, umělými vagínami, …
Napájení přímo ze sítě (nedojdou baterie)
Překvapivá (malá) velikost stroje
Cestovní redukce v balení
Nastavitelný úhel přírazu
Ovládání otočným dálkovým ovladačem
Překvapivá tichost
Aktuální ceny a možnost objednat,
si projděte postupně zde:
Šipka
Vibratory.net Gaymegastore.cz Sexshop51.cz
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 9 názorů

Na tyhle stroje i s nástavce jsem koukal, ale teď mě stačí ta fleshlight vagínka. Díky

Zdravím, a rozumím, je to taky nejuniverzálnější a nejčastější pánská hračka.

Užívejte!

Tuhle věc jsem si nadělila k Vánocům poté, co jsem viděla tuto recenzi. Asi nejlepší hračka co jsem si koupila ALE netuším zda jsem jediná, ale přísavky prostě na ničem nedrží. Přimáčknu je k podlaze, drží, drží a pak se do minuty prostě odlepí. Mám pocit, že je něco s materiálem, asi je moc tvrdý a není tak pružný, tak jsem z toho trochu zklamaná.

Ale jinak skvělá věc a určitě budu přikupovat přílušenství.

Díky za ten test, mašin na mrdání není v česku moc k dispozici a když jo, tak za cenovku, která rozhodně neulehčuje rozhodování. Zkusím se inspirovat a jít do něj. Napíšu vám pak do mailu svou zkušenost!

Děkujeme za komentář! Budeme rádi, když svou uživatelskou zkušenost nám pošlete nejen na e-mail, ale i klidně sem, aby mohla pomoci v rozhodování i dalším zájemcům o tyhle netradiční mašiny na „mrdání“. :)) Díky!

Doplnil bych důležitou informaci, že Vac-U-Lock je sice privátní technologie od značky Doc Johnson, nicméně dnes dělá řada dalších výrobců pod jinými názvy systémy, které jsou 100% kompatibilní právě s Vac-U-Lock systémem. Je to jen o tvaru otvoru a kolík pro uchycení, název Vac-U-Lock je patentovaný, ale tvar „díry“ asi ne. V ČR je dost rozšířený např. HUNG System od evropského výrobce, který je 100% kompatibilní s Vac-U-Lock, takže bych se nebál, že pro Vac-U-Lock neseženete dost hraček. 🙂

Zdravíme, mockrát děkujeme za osvětlení a doplnění. 🙂 Máte pravdu, HUNG je využitelný stejně na základy od VACULocku a je také více dostupný. Tím se nevýhoda výrazně stírá – a vymysleli to hodně šikovně, že po nich DJ nemůže jít, když je to jiný název, jiný tvar patky – citelně jinačí, hranatý, a stejně to sedí. Takže zákazník vyhraje. Děkujeme mockrát za vhled. :))

Škoda toho vaculocku, jak je to privátka jen jedné značky, tak toho samozřejmě moc neprodávají ostatní (ještě aby podporovali konkurenta). A v čr to není tak rozšířené jako v Améru, odkud Doc prostě je a tam bude mít hlavní základnu zákošů.

Takže tu nemáme tolik dild, které už máme doma.

Byt varianta držáku do dlaně či přísavky je vlastně lákavá, protože je 1 základna a k tomu jen už samotná dilda, kteár nemusí mít už ru základnu či přísavku – na to se upřímně mrknu.

Jasně souhlas. VAC-U-LOCK není standardní technologie/koncovka, ale začíná se nám líbit díky hodně patkám, co jsou k dispozici na trhu. Přísavka, držák, či právě tahle mašina. :-))

Takže přísavku jsme vyřešili (viz komentář níže) a po dalších dilech vaculocku se více díváme.

Určitě budou součástí těchto recenzí. Máme už dost e-mailových zpráv a dalších dotazů ohledně této sexmašiny, takže čekáme, že více našich čtenářů si bude Banger od KINKu pořizovat. A budou se jim hodit další a další tipy na hračky s vhodnou koncovkou.

Kdo nezná sídlo KINKu, ten pěkne kecá. Na jejicht vorbě jsem řekněme vyrostl a kles hodněkrát. Mašinka vypadá skvěle, pro mě hlavně s umělou vagínou, mrknu na tu druhou recenzi. Jen ta cena je vražedná mno.

Souhlasíme, to sídlo je opravdu ikonické, škoda, že se museli (myslím) nedávno stěhovat do nových. Ale atfmosféru to mělo neskutečnou. :)) Jo, s vagínou je to zábavné, konečně pořádný hansfree orgasmus, který jede nezávisle na vás. Nezastavíte to – ideální v kombinaci s pornem, či partnerkou, co se před vámi dělá… Nabízel by se určitě kink.com jako zdroj videí pro inspiraci, ale to vás jistě napadlo…

Zdravím, až budete mít více strojů, zajímá mě jejich proovnání. Prostě vedle sebe, jestli je nějaký ech lepší, či ne. Díky. Budu sledovat tu sekci.

Děkujeme za váš komentář – určitě nás také bude zajímat jak se jednotlivé mašiny odlišují a používají. Určitě je během prázdnin pořádně otestujeme a půjdeme ven s testy.

Díky moc – také se těším, ono těch reálných recenzí z praxe u nás či v zahraniční není. Snad vyberete nějaký nástřel dostupných a luxusnějších mašinek, aby si mohl vybrat každý. Tenhle je takový střed bych řekl, neboli co máte dál v plánU? Dík

Zdravíme S. kluku (shodnost s Twitterovým účtem je čistě náhodná?), ano máme v plánu jich testovat více, přesně jak říkáš, abychom pokryli poptávku po takových strojích od různých nadšenců, až po šukací fajnšmekry, kteří chtějí to nejlepší na trhu. Aktuálně je mezi testery Lousiana Lounger a pak Dark Magic.

V hledáčku je i LoveBotz Robo Fuk Deluxe Adjustable Sex Machine a CAESAR 4.0 Sex machine. U toho prvního nás už rovnou odrazuje, že nemá neomezeně vyměnitelných dild a vagín, ale jen ty v balení od výrobce. To druhé je už profi mašina s nástavci, sklony, výškou, ale taky je to obr, který se bude těžko „schvovávat“ v rodinném domě, kde žijeme.

Máme vybrané i alternativy čistě pro pány – tam nám nejvíce sedl SUCK-O-MAT 2.0. PRvní generace také nevypadá špatně a je více k dostání u českých sexshopů, ale proč testovat něco, co už dle výrobce je překonané a má lepší verzi.

Každopádně děkujeme za váš komentář, jsme rádi, že jsme se tímhle prvním kusem trefili do vkusu – a dle reakcí (a to nejsou všechny tak veřejné jako komentáře zde) nejen vám.

Té hlasitosti se bojím, aby to bylo použitelné u nás v paneláku – ne všichni musí vědět, co doma máme za šukátko na dlohé chvéle. O:–)

Doplníme video do recenze, jen narážíme na řekněme citlivost Youtubu, protože zrovna šukací stroj není nevinnost sama a YT má dost agresivní filtr na erotické hračky. Takže doufáme, že to projde. Ale uvidíte/uslyšíte sám, není to tak hrozné, jak jsme čekali, naopak. S televizí… to nikdo neuslyší za nás. :))

Díky moc za recenzi, těchle mašin na trhu moc není a nejsou snad žádné recenze – ani v zahraničí jich moc není. Jsem zvědavý na video se zvukem (snad jste ho při rozbalování na kameru, jak to máte ve zvyku, zapnutili, at to i slyšíme). Zajímá mě, jak vyřešíte ty přísavovké hračky, taksy mám jich dost a prostě nechci vše zahodit jen tak! Taková škoda by to byla pro manželku a rodinnou kapsu. Dejte vědět – díky za redakci.

Souhlasíme a děkujeme za váš komentář. Také nám recenze a vůbec více informací o těchto strojích na českém (snad i evropském) trhu chyběly. Proto jsme také rozbili prasátka a koupili je pro nás.

Byla by škoda to neudělat, když máme možnost, čtenáře a nadšení si je vyzkoušet. Uvidíte ve videu, jak jsou jednotlivé stroje hlasité a výkonné (řekněme rychlé). Tu přísavku jsme vyřešili – jen narovinu dost spartánsky a DIY (aneb samodoma).

Dokoupili jsme hliníkový adaptér pro umělou vagínu a tu jsme spojili s přísavkovou redukcí (právě pro dilda) z Aliexpresu (odkaz doplníme později) – a to lepidlem. Je to prasárna, ale upřímně… koncovka dříku stroje má průměr 15 mm a přísavkové patky mají sice vnitřní závit, ale typicky 10 mm.

A běžně dostupná a cenově přijatelná redukce mezi 15 a 10 není jednoduše k sehnání. Takže jsme to spojili vteřinovým lepidlem a drží. Není to elegantní a dospělé řešení, ale bylo funkčnější a rychlejší, než neexistující redukce.

Spolupracujeme: