Pro další rozhovor jsme si vybrali jeden z předních českých sexshopů a to Růžovýslon.cz. Rozhovor jsme udělali s jejich hlavní testerkou Veronikou s doplněními od Adama Durčáka (majitele a zakladatele sexshopu).[no_toc]

Kapitoly

1. Proč zrovna Růžový slon? Jak jste k tomu názvu přišli?

Hledali jsme něco neobvyklého a výjimečného a Růžový slon to vystihuje. Vztyčený chobot je symbolem plodnosti. Velký, silný, jdoucí si za svým. Každý může hledat svého „růžového slona“ v oblasti sexu. Objevovat nové věci, aby sex nebyl nudou. Růžová barva obsahuje volnost a něžnou aktivitu. Je symbolem jemnosti, romantické lásky a oddanosti. Slouží k navození touhy spojené s otevřeností přijímat nové prožitky. Značí ženskost, láskyplnost, jemnost a důvěrnost. Skrývá v sobě přání ohleduplné intimity a sexuality. V Číně znamená nadcházející úspěch. Růžová barva je velmi harmonická, spojuje protiklady. Jejím hlavním rysem je empatie, mírnost a láska. Je synonymem důvěry a zamilovanosti. Růžová barva je jednou z mála barev, která u většiny lidí nevyvolává negativní asociace.

2. Máte v Havířově kamennou prodejnu, kde předpokládám, že máte i sklady e-shopového Slona – nemáte v plánu s fyzickými prodejnami expandovat do dalších měst?

Plány máme obrovské a je jich hodně. Samozřejmě, že koketujeme i s myšlenkou fyzických prodejen v jiných městech. První na řadu přijde asi Praha, pak se uvidí.

3. Předpokládám, že diskrétní balíky jsou u vás na prvním místě – jak balíte balíčky, aby nevypadaly jako ze sexshopu?

Ano. Diskrétnost je pro naše sloní zákazníky důležitá, což se dočítáme denně v recenzích na Heureka.cz. Zásilky balíme do univerzálních papírových krabic určených pro přepravu zboží, které používá většina zásilkových obchodů. Nikde není slovo sexshop, Růžový slon nebo logo, nikdo nemůže poznat, co je uvnitř. Jméno odesílatele je Adam Durčák, Havířov. Vnitřek balíku vysteleme recyklovaným eko-papírem tlumícím nárazy.

4. Vím, že nemáte na e-shopu všechny produkty všech značek, ale citelně si vybíráte. Dle jakého klíče i parametrů postupujete při výběru nových pomůcek?

Pomůcka prochází velmi složitým procesem. Chceme, aby zákazník měl výběr jednoduchý a zároveň jasně vymezený. Klíčovým faktorem jsou poznatky z vlastního testování. Pokud pomůcka neprojde přes naše testery, s největší pravděpodobností ji neuvidíte ani na webu. Chceme mít zařazené jen ty nejkvalitnější pomůcky a ty, které ve své kategorii dávají největší smysl. V další řadě nás zajímá prodejnost a hodnocení podobných modelů, konkurence, cena a pár dalších parametrů, na které dohlíží celý náš produktový tým.

5. Můžeme se u Slona těšit na nějaké novinky?

Na novinkách pracujeme denně. Hledáme nejzajímavější pomůcky u dodavatelů, jezdíme po veletrzích a snažíme se zařazovat jen ty nejlepší z nejlepších. Máme i projekty jako je 1st moment. Vyhlédneme si zajímavou hračku, představíme ji jako první a v omezeném množství ji dáme do oběhu. Hledáme také hračky s novými způsoby stimulace, doplňujeme naše kategorie o pomůcky, které máme otestované a které nám dávají smysl. Takže z novinek se můžete těšit neustále.

6. Jak návštěvníci reagují na vaše „živá“ videa z používání hraček? Jak vás vlastně napadlo ukazovat hračky takto „in natura“ při sexu?

Videa naše zákazníky baví a oceňují praktickou ukázku použití. Často je zmiňují i v kladech při hodnocení na Heurece. Už v roce 2006 Kamila s manželem doma testují pomůcky a natáčejí první videa. Vlastně je to tak dávno, že už ani nevíme, jak nás to napadlo. Prostě je točíme a plánujeme je posunout ještě o kus dále.

7. Veroniko, jak ses dostala k testování hraček pro Slona?

Bude to znít divně, ale přes zumbu. 😀 Tam jsem se seznámila s Adamovou (majitelovou) sestrou Dominikou, která na Facebooku sháněla dobrovolníky na testování venušiných kuliček. Líbila se jí moje recenze, takže pak jsme jen prohloubili spolupráci.

8. Jak se k testování staví manžel? A okolí?

Manžel mě v mé práci podporuje. Některé pomůcky testuje se mnou. Oba máme rádi sex, takže si ho občas pomůckami zpestřujeme. Zároveň se už dost našich zkušeností, příběhů, sextipů a nápadů promítlo do slona. Takže slon nám, my slonovi. Okolí je převážně nadšené a reaguje na to slovy „práce snů“. Kam přijdu, tam je téma „sex“ jasné. 😀

9. Kde si nejčastěji s partnerem užíváte?

Jsme rodiče dvou zvídavých dětí, takže jistotu máme v zavřené ložnici. Ale když nejsou děti doma, jsme dost vynalézaví. Na půdě, v garáži, v koupelně, v kuchyni, v obýváku. Vymeteme každý kout. 😀

10. Máte rádi i nějaké jiné praktiky než klasiku?

Samozřejmě. Líbí se nám experimentovat s pomůckami, spodním prádlem, polohami, místy. Nejdeme však do žádných extrémů. Máme rádi třeba lehké BDSM. Neustále se snažíme rozvíjet to, co nás baví.

11. Co jsou tvoje osobně nejoblíbenější hračky? Ať už párové, či dámské, co používáš s partnerem?

Moje top hračky jsou podtlakové pomůcky na klitoris. Taková jistota rychlého a silného orgasmu. Používám je často sama a někdy i při sexu s partnerem. Pokud partner není doma a mám náladu zároveň na vaginální i klitoridální dráždění, použiji dovnitř přirážecí pulzátor a na klitoris podtlakovou pomůcku nebo vibrátor s výběžkem na klitoris.

12. Když jsi v práci mezi hračkami, máš chuť je používat i doma?

Na hračky právě chuť mám, protože vzrušivost už není tak jednoduchá, jako byla před léty. Každý den čteš o sexu, jak to kdo a s čím dělá, píšeš články, povídky, recenze, sextipy, vymýšlíš příběhy. Občas je těžké najít si v hlavě takovou představu, která tě dostane na kolena, protože už máš pocit, že jsi všechno viděl a četl. Ale manžel i bez nich ví, jak na mě. 😉

13. Kolik jich máš doma?

Už se to blíží stovce. 😀 Nemám je kam dávat. K některým se ráda vracím, některé leží už dlouho bez povšimnutí. Asi brzy udělám redukci. Nedávno jsem vyhodila úplně svůj první plastový vibrátor. Mohla jsem si ho nechat. Za chvíli by z něj byl muzejní kousek. 😀

14. Co u tebe více vyhrává – realistické, nebo futuristické hračky?

Jednoznačně futuristické moderní hračky. Baví mě barvy, tvary, líbí se mi mít ve své sbírce co nejzajímavější kousky. Design u mě hraje velkou roli. Jediná realistická hračka, na kterou mám chuť, je manželův penis. 😀

15. Kdyby sis měla vybrat jednu hračku (nebo pomůcku), co by to bylo?

V tomhle mám jasno. U mě vítězí podtlakové pomůcky na klitoris. Satisfyer Pro Traveler žhavím téměř denně. Má příjemné sání, dobře se drží v prstech a pohodlně přepíná. A orgasmus? Za tři, dva, jedna… Teď. 😀

16. Užiješ si sex i bez erotických hraček?

Sex si vždycky užívám, ať s hračkami, nebo bez. Hračky používám častěji k masturbaci. V sexu si zase víc hraju s partnerem a jeho tělem.

17. Odráží se v erotickém segmentu roční období? Že by se v létě objednávalo jiné zboží než třeba v zimě?

Roční období v segmentu spíš není znát. Celý rok jde do objednávek stejné zboží. Víc než na ročním období záleží na naší propagaci, kampaních a newsletterech.

18. Dávají lidé pořád přednost levnějším pomůckám (třeba z gelu), nebo volí (dnes už ne tak drahé) třeba silikonové kvalitnější hračky?

Lidé upřednostňují určitý kompromis. Chtějí kvalitní pomůcky za rozumný peníz. Samozřejmě se najde sorta lidí, kteří si bohatě vystačí i s obyčejnějšími a nejlevnějšími modely. A pak ti, kteří si rádi připlatí za známku luxusu. Takže u nás najdete všechno.

19. Co vidíš jako nový hit, který by mohl v letošním roce pobláznit zákazníky?

Po účasti na veletrhu EroFame v Hannoveru jsou jasným favoritem inteligentní hračky, které mají v sobě zabudovaného autopilota a reagují na dotek těla, realistické panny a šukací stroje.

20. Womanizer udělal solidní haló v segmentu erotických hraček – prodává se skvěle, nebo je to jen silné PR a lidé si ho nakonec stejně nekoupí?

Podle mého jen silné PR. Womanizer přišel sice s novým nápadem stimulace klitorisu a tyhle pocity podtlakového sání chce zažít snad každá žena, ale jak víme, Satisfyer svými levnějšími verzemi pomalu přebírá žezlo a jde na dračku.

21. Nakoplo 50 odstínů šedi erotický segment? Prodávají se více trestné pomůcky typu důtky, biče… a omezovací jako pouta, masky, lana na bondáž?

Film způsobil spíš takovou chvilkovou vlnu, kdy se po zhlédnutí občas nějaký „cudný“ pár zeptal na sortiment lehkého BDSM. Pokud k takovému segmentu nemáte vztah, nenakopne vás ani 50 odstínů. Že by extrémně vzrostl prodej těchto pomůcek, se říct nedá.

22. Z našich statistik hledanosti a dotazů v poradně máme čím dál větší zájem o femdom praktiky jako ballbusting, CBT, a hlavně strap-ony – máš podobná data, že české ženy jsou čím dál přísnější ke svým mužům?

Nemáme na to vytvořený žádný analytický report a bylo by pro nás velice složité to zjistit. Nejčastějším prodávaným sortimentem u nás pro femdom praktiky jsou strap-ony. Za sebe si myslím, že ta přísnost ani tak nepramení z žen, ale vyžadují ji naopak muži. Ženy pak jen plní jejich tajná přání.

23. V posledních letech se velmi mluví o vzestupu realistických šukacích panen (real dolls), virtuální erotické realitě – jak se k těmto trendům stavíte? Vidíte větší poptávku po takových produktech/službách?

Ani v tomhle nezůstáváme pozadu. Samozřejmě sledujeme erotické trendy. Jen na e-shop vybíráme to nejlepší. Kousky, které fungují a přinesou nové pocity. Zatím je poptávka minimální. Je to i otázka peněz.

24. Prodávají se dobře drahé kousky typu vrtící prdelky Twerking butt, Kendra Lust honítko, Blowjob Brunette…?

Zpracováním, materiálem, funkcemi jsou podobné hračky fantastické, ale cena může odrazovat…Myslím, že cena hraje hlavní roli. Takový masturbátor si nepořídí jen tak „obyčejný“ smrtelník. A určitě ne jako svou první hračku. Ale vzhledem k ceně se prodávají relativně dobře.

25. Je zajímavé, že takto drahé kousky bývají většinou ze segmentu pánských pomůcek – jsou muži ochotní více utrácet za erotické hračky?

Všimněme si, že pánských pomůcek není zase tolik jako sortimentu pro ženy, které si mohou vybrat z obrovského množství. Ženě k uspokojení převážně stačí cenově dostupné dildo nebo vibrátor. Nesmíme opomenout ani způsob, jakým se uspokojuje žena a jakým muž. Žena má při sexu nebo masturbaci většinou zavřené oči, aby dokázala svými smysly vnímat rozkoš. Muž je zase stimulovaný naopak zrakem. Potřebuje koukat, zapojit fantazii. Proto se také výrobci dražších a realističtějších kousků zaměřují spíš na muže.

26. Máš pocit, že jsou Češi v oblasti erotických pomůcek otevřenější? Nebo je to stále tabu, o kterém se nemluví?

Spíš stále tabu. Češi se stydí mluvit o své sexualitě, o tom, jak masturbují a co v sexu preferují. Na svých workshopech jsem zaznamenala, že většina jsou spíš pozorovatelé a naslouchači, než aby se s někým dělili o své intimnosti. Stejné závěry můžu udělat ze svého soukromého života, kde iniciátorem na téma sex jsem já. Ostatní se jen tiše přidávají, stydlivě usmívají a málokdo prozradí něco ze svého soukromí.

27. Na Slonovi máte kromě ne/klasické nabídky erotických hraček, spodního prádla, lubrikantů a dalších doplňků i erotické povídky – jak vás napadlo je mít na jednom webu společně se sexshopem? Většinou bývají na samostatných webech pro specifické čtenáře.

Nejsme sexshop, který se zaměřuje jen na prodej. Chceme také inspirovat k objevování nových věcí v sexu. Proto na našem webu najdete přes tisíc instruktážních videí, poznatky testerů, spoustu článků, sextipů a v neposlední řadě erotických povídek. Chceme prolomit to tabu a změnit pohled Čechů na sex prostřednictvím hraček, které jsou skvělé k prolomení ledů a parádním prostředkem k experimentům s vlastní sexualitou. A co všechno mohou s hračkami dělat, se dočtou právě u nás.

28. Jak velký zájem mají vaši zákazníci o tzv. Tajnou zónu, o které nikdo neví nic?

Tajnou zónu týdně navštěvují vyšší desítky/nízké stovky našich zákazníků. Dostanou se tam prostřednictvím kódu ze zážitkové karty, kterou obdrží v zásilce.

29. Jaké benefity mají zákazníci výměnou za registraci a vytvoření svého avatara na Slonovi?

Vytvoření si svého avatara je jedním z benefitů Slona. Dále mají zákazníci tyto výhody:

  • Poštovné při nákupu nad 1000 Kč zdarma už od druhého nákupu.
  • Poukázku v hodnotě 100 Kč k dalšímu nákupu za recenzi nakoupeného zboží.
  • Možnost vrátit nerozbalené zboží do 30 dnů bez udání důvodu nebo magnet slona navíc ze speciální kolekce také od druhého nákupu.

Do budoucna připravujeme spoustu dalších výhod.

Děkuji oběma za rozhovor a těšíme se na další hračky, které pečlivě vyberete a představíte svým návštěvníkům 🙂

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: