No Nut November je akce, která probíhá v měsíci listopadu, jak už vyplývá z jejího názvu. Co je její podstatou? Jedná se o internetovou výzvu, která loni oslavila už 10 let. Vůbec poprvé se objevila v roce 2011.

Co je No Nut November

S ořechy, jak by se mohlo na první pohled zdát, skutečně nemá nic společného. No Nut November challenge, na internetu rozšířená i pod hashtagem #NNN, je určena mužům a jednoduše žádá po účastnících, aby se na celý listopad zřekli sexu i masturbace.

Doslovně bychom její název mohli přeložit jako „listopad bez výstřiku“.

Spjata je s komunitou NoFap na sociální síti Reddit. Ta vznikla, jak uvádějí dostupné zdroje, v témže roce a zaobírá se nadměrnou masturbací.

Její členové se odkazují například na kontroverzního psychologa Jordana Petersona.

Právě zde se ustanovila detailní pravidla výzvy. Ta dnes konstatují konstatují, že jsou povoleny tzv. mokré sny. Stejně tak se nevylučuje samotná erekce. Umožněno je i sledování pornografie. Ovšem pozor, nesmí dojít k ejakulaci.

Wikipedie ve shodě uvádí, že výzva skutečně vznikla v roce 2011. Dodává však, že pojem byl poprvé zaveden na Urban Dictionary, a to uživatelem bicboi6969696969. V původním pojetí se navíc jednalo pouze o zákaz masturbace, teprve později začala výzva vyžadovat i zřeknutí se pohlavního styku.

Kdy to začalo

Výzva No Nut November se rozšířila v roce 2017 a to celosvětově. Dnes se její příznivci stále sdružují především na zmíněném webu Reddit. Loni se do jejího splnění zapojilo už 90 tisíc mužů. A populární se stala i u nás.

Dokazuje to mimo jiné i fakt, že tématický článek se v předvečer prvního listopadového dne dokonce dvakrát umístil mezi pěti nejčtenějšími na české Wikipedii.

Co z toho budu mít aneb proč postoupit No Nut November

Pánové, kteří splní tuto výzvu, jsou dále nominováni do další s názvem Destroy Dick December. Ta je jakousi pomyslnou odměnou za dlouhodobou abstinenci. V prosinci je prý naopak masturbace žádoucí, frekvenci má muž vyvinout jednoduše tolikrát, kolikátého právě je.

Výzva samozřejmě původně měla satirický podtext.

Kolik mužů ho dodržuje?

Internetoví recesisté tak i dnes hlásají, že výsledkem No Nut November je dosažení osvícení.

Mnozí také spekulují nad tím, kolik mužů vlastně výzvu dodrželo. Ti, kteří se o to alespoň pokusili, museli naprosto vážně uznat, že No Nut challenge je poměrně účinným testem sebeovládání a vnitřní disciplíny. Čas, který nevěnujete sexu a masturbaci, můžete navíc samozřejmě logicky věnovat něčemu jinému.

Mnozí si tak ve výzvě zdokonalili svou fyzickou kondici a našli prostor pro péči o vlastní zdraví i duševní rozvoj.

Oproti tomu někteří sexuologové No Nut November přímo odmítají. Není důvod se podle nich vzdávat aktivity, která je přirozená. Masturbace navíc přináší odreagování a snižuje stres.

Celá akce ale samozřejmě má i seriózní přesah, konkrétně je výzva ekologicky laděná. Pokud výzvu skutečně nedodržíte, můžete poslat dolar za každý den, který chyběl do konce měsíce.

Vybraná částka poputuje na konto týmu Seas, který pomáhá čistit oceány.

Spolupracujeme: