No Nut November je akce, která probíhá v měsíci listopadu, jak už vyplývá z jejího názvu. Co je její podstatou? Jedná se o internetovou výzvu, která loni oslavila už 10 let. Vůbec poprvé se objevila v roce 2011.

Co je No Nut November

S ořechy, jak by se mohlo na první pohled zdát, skutečně nemá nic společného. No Nut November challenge, na internetu rozšířená i pod hashtagem #NNN, je určena mužům a jednoduše žádá po účastnících, aby se na celý listopad zřekli sexu i masturbace.

Doslovně bychom její název mohli přeložit jako „listopad bez výstřiku“.

Spjata je s komunitou NoFap na sociální síti Reddit. Ta vznikla, jak uvádějí dostupné zdroje, v témže roce a zaobírá se nadměrnou masturbací.

NNN přímo navazuje na dnes již legendární Loctober o kterém máme i redakční podcast.

Její členové se odkazují například na kontroverzního psychologa Jordana Petersona.

Právě zde se ustanovila detailní pravidla výzvy. Ta dnes konstatují konstatují, že jsou povoleny tzv. mokré sny. Stejně tak se nevylučuje samotná erekce. Umožněno je i sledování pornografie. Ovšem pozor, nesmí dojít k ejakulaci.

Wikipedie ve shodě uvádí, že výzva skutečně vznikla v roce 2011. Dodává však, že pojem byl poprvé zaveden na Urban Dictionary, a to uživatelem bicboi6969696969. V původním pojetí se navíc jednalo pouze o zákaz masturbace, teprve později začala výzva vyžadovat i zřeknutí se pohlavního styku.

Kdy to začalo

Výzva No Nut November se rozšířila v roce 2017 a to celosvětově. Dnes se její příznivci stále sdružují především na zmíněném webu Reddit. Loni se do jejího splnění zapojilo už 90 tisíc mužů. A populární se stala i u nás.

„No Nut November“ je často vnímán spíše jako zábavná nebo komunitní aktivita. V různých online komunitách se k němu přistupuje s různými stupni vážnosti, přičemž někteří lidé ho berou jako příležitost k sebereflexi nebo zlepšení sebekontroly. Ač typicky v tom rozhodnutí nejsou plně dobrovolně – díky D/s vztahu – ať už fyzickém či na dálku. Ale i v femdom/maledom se typicky drží pravidla bezpečnosti SSC.

Dokazuje to mimo jiné i fakt, že tématický článek se v předvečer prvního listopadového dne dokonce dvakrát umístil mezi pěti nejčtenějšími na české Wikipedii.

Primárně se týká opravdu BDSM vztahů a dynamice v něm = typicky femdom, kdy je nadřazená žena a muž musí držet tento svátek „cudnosti“. Samozřejmě tahle výzva se drží i v gay komunitě (takže maledom) – zase dle jejich kinky dynamiky, pokud neholdují primárně vanilce.

Také je zde typická vazba na pás cudnosti = přesněji nasazená a zamčená mužská klícka na penisu. 🙂

Co z toho budu mít aneb proč postoupit No Nut November

Pánové, kteří splní tuto výzvu, jsou dále nominováni do další s názvem Destroy Dick December. Ta je jakousi pomyslnou odměnou za dlouhodobou abstinenci. V prosinci je prý naopak masturbace žádoucí, frekvenci má muž vyvinout jednoduše tolikrát, kolikátého právě je.

Výzva samozřejmě původně měla satirický podtext.

Kolik mužů ho dodržuje?

Internetoví recesisté tak i dnes hlásají, že výsledkem No Nut November je dosažení osvícení.

Mnozí také spekulují nad tím, kolik mužů vlastně výzvu dodrželo. Ti, kteří se o to alespoň pokusili, museli naprosto vážně uznat, že No Nut challenge je poměrně účinným testem sebeovládání a vnitřní disciplíny. Čas, který nevěnujete sexu a masturbaci, můžete navíc samozřejmě logicky věnovat něčemu jinému.

Mnozí si tak ve výzvě zdokonalili svou fyzickou kondici a našli prostor pro péči o vlastní zdraví i duševní rozvoj.

Oproti tomu někteří sexuologové No Nut November přímo odmítají. Není důvod se podle nich vzdávat aktivity, která je přirozená. Masturbace navíc přináší odreagování a snižuje stres.

Celá akce ale samozřejmě má i seriózní přesah, konkrétně je výzva ekologicky laděná. Pokud výzvu skutečně nedodržíte, můžete poslat dolar za každý den, který chyběl do konce měsíce.

Vybraná částka poputuje na konto týmu Seas, který pomáhá čistit oceány.

Spolupracujeme: