Již podle názvu vypůjčeného z francouzštiny „La petit mort“, což ve skutečnosti znamená „orgasmus“, je jasné, že máme co do činění s bizarním, originálním filmem, který je určený výhradně pro dospělé a jeho posláním je veselý pohled na skrývanou stránku lidské sexuality.

Režisérský debut Joshe Lawsona The Little Death si pohrává s myšlenkou fetišů způsobem, který se opravdu snaží něžně pohladit principy nadýchaných romantických komedií, které mají schopnost zpracovat i vážnější téma v stravitelné formě.

Příběh párů

Děj ve skutečnosti vypráví příběh několika párů, které žijí ve stejném bloku. Jejich životy se navzájem protínají, ale stejně tak jsou navzájem oddělené za dveřmi ložnice, kde každý něco tají. A to dokonce často i před svým životním partnerem.

Hodnocení: CSFD.cz – 79 %, IMDb – 7.1/10

A pak se stane, že věci vyplouvají na povrch, i když ventilovat některé neobvyklé sexuální představy a přání nemusí být vždy jednoduché, ani když jde o blízkou osobu. Lawson se snaží profilovat řadu fetišů prostřednictvím několika různých párů. A neváhal si ve filmu zahrát jednoho z partnerů.

VIDEO trailer:

Milovník nožek

První dvojice, se kterou se setkáváme, jsou Paul a Maeve (Josh Lawson a Bojana Novakovic). Paul má foot fetish, což je výrazný sexuální zájem o nohy. Překvapivě je to nejběžnější forma sexuálního fetišismu, spojená s nesexuálními částmi těla.

Maeve to chápe a nijak jí to nevadí. Ale i ona má své fantazie a po dlouhém zdráhání doprovázeném studem se Paulovi svěřuje, že by byla ráda od něj znásilněná, neplánovaně, nečekaně. Chce zažít úlek a brutální zmocnění se jejího těla. Překvapivě i tato tabuizovaná představa je velice častou fantazií žen a jedním z nejčastějších fetišů.

Nejen jemnosti

Paulovi chvíli trvá, než vlastně pochopí, co jeho partnerka chce zkusit, cítí se i na chvíli dotčený, že jí nestačí jejich normální milování a chce zažít brutální románek, ale když ho Maeve ujistí, že je to jen a jen on, kdo je v jejich fantaziích silným predátorem s intenzivní nadvládou, od kterého očekává splnění mise, začne o tom Paul intenzivně přemýšlet a dokonce se svěřuje i příteli, který ho ubezpečuje, že je jeho partnerka úplně normální, protože to není nic neobvyklého a sám se s tím setkal.

Probuzení jiskry

Dan a Evie (Damon Herriman a Kate Mulvany) se pokoušejí znovu spojit svou sexuální jiskru. Protože jsou bezradní a nic nefunguje, začnou navštěvovat manželského terapeuta. Ten poměrně rychle odhalí, kde je problém a doporučí znuděné dvojici jednoduchý recept, aby si sehráli při sexuálních hrátkách malé divadelní představení a vžili se do naprosto jiných rolí a milovali se, jako by to bylo jejich poprvé, Jinak a přesně tak, jak se běžně neodvažují.

Dan se na roli opravdu dobře připraví, nezanedbá ani kostým a po počáteční salvě smíchu od partnerky, která to považuje za bizardní hloupost, to najednou začne fungovat a znuděný pár se ocitá správně naladěný, aby si mohl užít tolik vysněné postelové vzrušení, které nahradí zaběhlou nudu.

Sexováním k rodičovství

Mezitím se Richard a Rowena (Patrick Brammall a Kate Box) už nějakou dobu bezvýsledně pokouší mít dítě. Setkáváme se s párem v okamžiku, kdy Rowena přijde domů a nachází Richarda uprostřed sólové masturbace před monitorem. Rowenu to nijak nepohoršuje, a přestože nemá ovulaci, pohodlně si usedá na obnaženého partnera.

Poté, co do Richardova života vstoupí smutná událost a přijde do pokoje, kde se rozpláče nad smrtí svého otce, Rowena na sobě pociťuje zvláštní pocit vzrušení, který vyvolal Richardův pláč a v láskyplném objetí, které se krátce poté změní v divoký sex, se Rowena pořádně odváže a osedlá si brečícího Richarda v návalu vášní.

Otočení rolí

Pokud vás ještě do tohoto okamžiku nic nepřekvapilo a nezaujalo, je tu ještě trošku trpké manželství Phila a Maureen (Alan Dukes a Lisa McCune). Phil se cítí jako slaboch, otročící v kanceláři a Maureen je v jeho očích opovrženíhodná a otravná mrcha. Jejich sexuální život neexistuje a Maureen odmítá všechny jeho návrhy. Phil se uchyluje k tomu, že večer partnerku omámí čajem, takže je v „bezvědomí“, což vede k nejlepšímu sexu v jeho životě.

Konečně má příležitost být silný a dominantní a ten pocit v něm probudí divokého hřebce. Škoda jen, že z toho spící Maureen nic nemá. Pravděpodobně nejroztomilejší filmový vztah je mezi Monikou a Samem (Erin James a TJ Power). Monica je komunikační operátor, který prostřednictvím videochatu komunikuje s volajícími, kteří jsou neslyšící, pomocí znakového jazyka.

Její dovednosti jsou otestovány, když jeden z jejích volajících požaduje schopnosti telefonního operátora k hodně pikantní komunikaci. Monika je tak nucená ve znakové řeči komunikovat řadu erotických frází, na které se styděla doposud jen pomyslet. Vzniká tak opravdu zábavná a originální podívaná, která je „sladkou třešničkou na dortu“.

Fetiše jsou přirozené

Sam není žádný perverzní člověk, ale i on má své potřeby a musí je přizpůsobit okolnostem, a tak využívá Moniku jako prostředníka. Fetiš je věc, o které jako lidé potřebujeme vést konverzaci, namísto odsuzování.

Nakonec tomu právě humorně zpracované pojetí citlivého tématu ve filmu může pomáhat. Vůbec nevadí, že je to trochu praštěná komedie, která nás ale přivádí k zamyšlení nad definicí normálnost a také nás trochu posunuje k toleranci a pochopení lidí, kteří najdou odvahu si uskutečnit představy, které si ostatní jen tajně sní.

Co se filmu dá vytknout?

Filmu se dá vytknout zbytečně moc příběhů, které nebyly moc rozvinuté a celý film působí trochu roztříštěně a nedotaženě. Děj mohl být mnohem bohatší a řešení mezilidských vztahů hlubší, i když jde jen o lechtivou komedii.

Hrají: Josh Lawson, Bojana Novakovic, Damon Herriman, Kate Mulvany, Patrick Brammall, Kate Box, Alan Dukes, Lisa McCune, Erin James a TJ Power. Režie: Josh Lawson.

Zdroje: Photo © Weltkino Filmverleih / Video © Magnolia Pictures

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: