Už nějaký čas pomýšlím o tom, že si nechám vyzdobit paži nějakou tou kérkou. Pěkně zdobená obruč by se mi zamlouvala. Jiní mají sice názor, že už mi nějaká ta ozdoba na sexapealu nepřidá, že mě zkrátka neomladí… Já to však nevzdávám. Dokonce jsem tuhle rozbil prasátko a s docela tučným obnosem zavítal do tetovacího studia na pražském Žižkově. Ale ouha, tatér měl volný termín až za tři týdny. Tak je chlapec vytížený. Asi dělá svoji práci dost dobře… Co teď?

Krášlení se nekoná. Nato mě ale cosi upoutá. Vedle studia mě přivábilo ke vstupu studio jiné. Nešlo o další tattoo fabriku, ale o Little Fetish Shop. Po našem: obchod s fetišem. Zajímavé. Moje tetka sbírá odložené panenky u popelnic, proč bych se já nemohl prohrabat mezi harampádím veteše. Velký omyl. Zatímco moje tetka musí doma odložené panny louhovat v saponátu, v obchůdku to vonělo po kůži, latexu a laku. No, balada pro můj nosánek…

Prodavačka zřejmě nebyla zvyklá na mužské zákazníky, proto můj příchod nijak vřele neopětovala. Ba, řekl bych, že chybělo málo a šahala by někam pro oslepující spray na záškodníky. Pravda byla jinde. V kabince zrovna navlékala do postroje stálou zákaznici, proto nechtěla být rušena.

Navíc zákaznice občas vybíhala z kabinky nahá, aby si nechala onen postroj doupravit. Zřejmě šlo o tanečnici burlesky, pochopil jsem. Ale co naplat, nebyla na scéně, proč by ji tedy někdo měl zrovna očumovat, že. Když se konečně dostavila spokojenost, stačilo uhradit poplatek, obléknout se do civilu a odejít. A konečně mohla přijít řada na mě. Ne, kdepak. Nebylo třeba se navlékat do nějakého sexy modelu. Mně stačilo, že se z prodavačky vyklubala majitelka Petra, která neměla nic proti tomu, abych pustil diktafon pro natočení rozhovoru.

Kdo nebo co vás motivovalo k otevření takové provozovny, zřejmě první svého druhu v Čechách?

Byl to zájem o extravagantní módu, luxusní neotřelé materiály ve spojení s ženskou krásou a charismatem. Babička šila spodní prádlo, mnohé mne naučila včetně vyšívání a šití a sama kladla důraz na pěkné oblékání. Později jsem se začala zajímat o módu ve spojení s extravagancí, punkem, hudbou, inspirovaly mě sebevědomé ženy, například zpěvačka anglické kapely Siouxsie and the Banshees.

Co bylo vaše původní povolání?

Pracovala jsem většinou jako vedoucí nebo manažerka v obchodech luxusních značek. Právě tam jsem objevila v sobě obchodní talent a smysl pro organizační schopnosti, to vedlo k otevření malých obchůdků a později to vyústilo v zájem o fetiš módu a latex – pro mě coby vrchol extravagance, která ale není pro každého.

Bylo obtížné místo k podnikání nalézt?

Ani ne. Kamarádka mi nabídla svůj obchod, který doposud sloužil jako šicí dílna podobných modelů, takže jsem tak trochu pokračovala na zavedeném místě.

Kdo všechno vyrábí ty nádherné modely?

Oslovila jsem jinou kamarádku, která šije z kůže a ovládá sedlářské řemeslo. Ta se bez váhání přidala, protože máme podobný vkus a styl, náš záměr bylo vnést do erotických svršků na trhu trochu elegance, vkusu a nápaditosti, které podle nás erotickým obchodům chybí, protože jim jde jen o tržby.

Je složité sehnat materiál?

Kolegyně navrhuje a zhotovuje postroje, pouta, pásky a obojky z kůže českých dodavatelů. Podporujeme české návrháře, kteří lepí latex, šijí z lakovaných materiálů či navrhují prádlo. Najdete u nás i spoustu zahraničních zavedených fetiš značek.

Jaký druh zákazníků vás navštěvuje?

Často lidi komentují slovo FETIŠ, když jdou kolem. Nevědí, co si mají pod tím představit a bojí se jít dovnitř, ale ti správní se vždy do obchodu dostanou.

Zúčastňujete se fetiš večírků?

Samozřejmě že ano, vesměs se všichni známe. Spojuje nás společný zájem, prezentujeme se v příhodných outfitech, zkrátka oblékat se takto nás baví, je to kreativní.

Co říká partner/manžel na tento druh podnikání?

Můj partner je fotograf, fetiš módu fotí moc rád. Asi těžko bych byla s partnerem, který by mi to neschvaloval. Je to součást našeho života.

O jaký druh materiálu je největší zájem?

Zájem je o spodní prádlo a postroje z kůže, latex si kupují lidé, kteří mu propadli na první pohled, jiní dávají přednost laku, který se také leskne, ale jeho oblékání a udržování není tak náročné.

Jaký druh zákazníků navštěvuje provozovnu?

Zákazníky máme různé, ale obecně bych je definovala jako jedince, kteří jsou otevření, vysoce kreativní a sebevědomí lidé, ať už se jedná o klienta, co pracuje v bance, herce z divadla, tanečnici burlesque a pole dance anebo fotografy. Podmínkou je samozřejmě poplatek, plus záloha.

Mluvíte o tanečnici burlesky. Já se domníval, že jde o divadlo?

Ano, burleskou v našem pojetí se myslí hudebně-dramatický žánr zobrazující komické příběhy se záměrem něco zlehčit nebo někoho zesměšnit. Je spojena s nadsázkou, parodií a satirou, zvláště populární byla ve třicátých letech minulého století. Slovo burla v italštině znamená vtip.

A co se myslí touhle novou verzí burlesky?

Říká se, že je lepší než striptýz, zábavnější než kabaret. Věc, která byla po světě známá, se vrací i do Čech. Jde o lechtivá vystoupení hezkých a netradičně kostýmovaných tanečnic spojená s komickými čísly. Nebo-li o humor doprovázený ženskými těly v různé fázi odhalenosti.

Vedle sekáče provozujete i půjčovnu. Jaké jsou ceny zápůjček?

Nejvýš tři sta korun za den a kus za nové věci. Stane se ale také, že si zákaznice vypůjčený model tak oblíbí, že při jeho vracení požádá o možnost zakoupení.

Když si zákazník produkt zapůjčí, vrací ho nepoškozený?

Ještě se nám nestalo, že by někdo vrátil věc zničenou. Zapůjčí-li si takovou věc modelka nebo stylistka, mívá s těmito materiály zkušenost. Umí model navléknout i udržovat.

Zákazník si také může vybírat z online shopu, nemám pravdu?

Určitě máte, ta možnost tu je, věci zasíláme i do zahraničí. S některými dodavateli jsme domluveni, že jsou schopni ušít či ulepit z latexu model i na míru, což je v tomto druhu oblečení důležité – aby sedělo přesně.

Byla nějaká reklamace?

Reklamaci jsme snad ještě neměli, naši zákazníci jsou většinou spokojeni a jednáme s nimi férově, mnohdy máme až kamarádský vztah.

Vypadá to na dobře rozjetý projekt. Budete otevírat další pobočky?

Další plánujeme, ale nechceme zatím více prozrazovat.

Jezdíte se inspirovat na mezinárodních festivalech?

Určitě. Navíc máme každý rok k dispozici stánek na našem jediném Fetish Weekendu v Praze, dále nevynecháme rok co rok účast na berlínském Fetish bále. Výhledově se těšíme na podobnou akci v Hamburku.

Kde berete inspiraci na nové modely?

To jde samo. Inspirujeme se na ulici, u návrhářů, na cestách….Naše fantazie je bezbřehá!

O významu fetiše se dá hovořit dlouze. Nicméně nejznámější formou fetiše je ta, která se zaměřuje na součásti oděvu. Přitom mohou kusy oděvu nahrazovat sexuálního partnera, zvláště onen postup oblékání a svlékání.

Fascinace fetišem téměř vždy souvisí s fascinací částí těla, kterou odívá. Určitá jednání spojená s oblékáním a svlékáním mají zvláštní cenu zřejmě proto, že symbolizují soulož, například rozepínání a zapínání knoflíků, zavazování a rozvazování kravat, šatů…

Chcete-li se obklopit takovouhle podívanou a rozkoší, určitě byste zmíněný a zatím jediný sekáč s půjčovnou svého druhu u nás neměli minout. Zbývá dodat, že se nachází na níže uvedených adresách a fotografie jsou z dílny Roberta Rambouska.

Táboritská 13, Praha 3 /+420 602648643

E-shop / Facebook / Instagram

[no_toc]

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: