Stačí si počkat pár dní a můžete být i vy mezi 15 000 účastníky letošního ročníku erotického festivalu Erofest, který se znovu koná v Praze. Zvali jsme vás do něj už v našem erotickém kalendáři a stejně jako minule tam nebudeme chybět s naší sličnou hosteskou 🙂

Kapitoly

Nenechte si ujít nový erotický festival v Praze!

Reporty z minulého ročníku máme pro vás zde – 2016 a 2015 (Erofest je letos 3. ročníkem pod stejným provozovatelem).

V Česku mají erotické veletrhy/festivaly poměrně dlouhou historii, ale mnohé měly problémy s financováním, návštěvností a dalšími věcmi. Proč jste začali s pořádáním veletrhu vy? Neodradil vás neúspěch vašich předchůdců?

Pustit se do pořádání Erotického veletrhu jsme důkladně promýšleli. Zvažovali jsme veškerá pro a proti, brali v potaz to, co se jiným před námi nepodařilo. Pak stačilo přidat špetku odvahy a bylo rozhodnuto, že to riskneme. A dodnes jsme za to rádi.

Řešili jste kolem veletrhu nějaké problémy nebo nedostatky, ze kterých jste se poučili?

Pořádat akci pro cca 10 000 lidí vždy nese mnoho úskalí. Jak se říká, sto lidí, sto chutí. Proto není jednoduché zavděčit se všem. To co vidí jeden jako problém, jiný bere jako přednost. Každý rok se objeví něco, co se dá vylepšit a to posouvá náš veletrh další rok na vyšší úroveň. Jsme rádi za konstruktivní kritiku.

A když už jsme u toho veletrhu, proč erotický veletrh a ne festival?

Když se řekne festival, vybavuje se nám spíše hudební kulturní akce. Veletrh se nám zdál výstižnější.

Jaké části veletrhu budou letos? Veletrh hraček, jednotlivé tematické stage, speciální zóny – nebo se návštěvníci můžou těšit na jiné rozčlenění?

Návštěvníci se mohou těšit kromě programu na hlavní stage i na Dámskou, Pánskou, Smíšenou a Queer zónu. Zároveň máme připraven pro nejnáročnější návštěvníky VIP salonek.

Kolik očekáváte letos vystavovatelů?

Letos se na Erotický veletrh Erofest přihlásilo přibližně 80 vystavujících.

Prozradíte nám, kdo na letošním veletrhu vystoupí?

Program je skutečně nabitý. Návštěvníci se mohou těšit například na stálice jako je Tarra White, Lady Dee, Angel Wicky, doktor Radim Uzel, travesti show Divoké kočky, Miss Sugar XXL nebo na nové hvězdy jako je Daisy Lee, LIL C z USA a největší hvězdy veletrhu Hot Men Dance, strip skupinu z Maďarska.

Podle jakých kritérií vybíráte pro veletrh vystupující?

Vystupující vybíráme na základě vlastních zkušeností.

Kdo z účinkujících měl v uplynulých ročnících největší úspěch? Budou na veletrhu i letos?

Nedá se říci, kdo měl největší úspěch. Každý vystupující má svůj okruh fanoušků a aplausy jsou vždy veliké.

Kolik dívek se letos přihlásilo do soutěže Miss Erotika?

Letos se do Miss Erotika přihlásilo cca 40 dívek. Není to příliš velké množství, ale je nám jasné, že je to spojené stále s předsudkem toho, že erotika znamená porno. Což tak není a mnoho lidí to nechápe. Pro nás erotika znamená sexappeal, jiskru v očích a jiné přednosti. I tak si myslíme, že letošní ročník finalistek Miss Erotika 2017 je silný.

A na jaké finalistky se letos můžeme těšit?

Na krásné erotikou nabité sexy ženy, které si připravily pro diváky vzrušující show.

Minulý rok (aspoň dle naší redakce) měl největší úspěch stánek VR prodejce a producenta snímků pro dospělé Reality Lovers. Můžeme počítat s jejich účastí i letos? Nebo se můžeme těšit na jiné interaktivní vystavovatele?

Návštěvníci si budou moci produkty Reality Lovers vyzkoušet u hlavního partnera Erofestu Sexíčekshop.cz. Určitě ano, téměř každý druhý stánek se snaží nějakým způsobem zapojit návštěvníka.

Čeká návštěvníky veletrhu nějaká afterparty?

Erotický veletrh Erofest by se bez afterparty neobešel. Jak v pátek, tak i v sobotu řádně zakončíme erotický veletrh na Střeleckém ostrově, kde je opět připraven bohatý program.

Co přesně čeká návštěvníky a návštěvnice v privátních ladies a boys zónách?

V zónách se mohou návštěvníci těšit na pikantnější a intenzivnější zážitky. Více prozrazovat nechceme, ať se lidé nechají mile překvapit.

Na některých akcích platí zákaz focení a natáčení. Jak je to u vás – budou si moci návštěvníci do své soukromé sbírky pořizovat fotky a videa?

V Praze je možné fotit, natáčet a třeba se nechat i podepsat svou oblíbenou hvězdou.

Budou se i letos vyhlašovat ceny erotiky?

Ano budou. Vyhlášení cen erotiky připadlo na páteční odpoledne. Už teď se těšíme a jsme zvědaví, kdo v jednotlivých kategoriích vyhraje.

Kdo rozhoduje o vítězi těchto cen? Můžou se do rozhodování zapojit i návštěvníci?

O vítězích cen erotiky rozhoduje speciální sdružení lidí, kteří jsou kompetentní a nějakým způsobem významní v jednotlivých kategoriích a neustále sledují aktuální dění. Návštěvníci se přímo do rozhodování o vítězích zapojit nemohou, avšak u některých kategorií cen jako například cena za Best Social Media Relationship 2017, sledujeme jejich spokojenost.

Na jaké kategotie cen erotiky můžou návštěvníci těšit?

Ceny erotiky mají kategorie Best Starlet, Best Actress, Best Support Actress, Best Actor, Best Support Actor, Best Foreign Actress, Best Foreign Actor, Best Director, Best Paysite, Best Scene/Movie, Best Social Media Relationship, Best Erotic Shop, Best Erotic Toy, Best Camera a speciální Hall Of Fame.

Minulý rok se na veletrh přišlo podívat zhruba 10 000 návštěvníků. Očekáváte letos větší zájem?

Náš veletrh má vzestupnou tendenci, proto letos očekáváme cca 15 000 návštěvníků.

V listopadu jste měli ještě druhý veletrh v Bratislavě. Co vás k tomu vedlo?

Zkoušeli jsme posunout hranice Erotického veletrhu opět o kus dál a proto jsme se rozhodli udělat akci i v Bratislavě. První ročník navštívilo cca 5 000 lidí, což považujeme za úspěch.

Mají na Slovensku také tak bohatou historii erotických veletrhů a festivalů?

Na Slovensku proběhlo pár eroticky zaměřených akcí, nicméně se setkaly s velkými problémy a od té doby se nic neudálo až do našeho veletrhu.

V čem se bude slovenský veletrh od toho našeho lišit?

Ano, rozdíly mezi Slovenskem a Českou republikou jsou. Slováci jsou na rozdíl od Čechů stále hodně věřící a ostýchavější, ale když jim člověk ukáže to, co chtějí vidět, umí si neskutečně užít atmosféru. Češi jsou srdcem i duší „pařmeni“. Nicméně zatím co Češi neodpustí žádnou chybu, Slováci jsou větší pohodáři a nic je nerozhází. I tak ale obě akce děláme s maximálním nasazením a radostí.

Děkuji vám za rozhovor a těšíme se na všechny na letošním erotickém festivalu, který bude v Praze již 17. listopadu – 18. listopadu

12. díl redakčního podcastu = jsou erofesty stále rajcem? Provedou vás tím Petr a Aly:

Nenechte si ujít naši reportáž

Veletrh je za námi, tak si pojďme projít, co se povedlo a co ne 🙂 Více v našem detailním reportu s hromadou nestoudných fotek!

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 2 názory

Obávám se, že jsme v době po sexuální revoluci, kdy vlna uvolnění odchází a občas to i sakra klouže. Nahrávají tomu navíc importované názory z puritánských zemí (nechci zde jmenovat např. jistou zemi za Atlantikem). Souvisí s tím nebezpečí spojené s harašmentem, cenzurou internetu, nesmyslnou nepřípustností jiného než svatého soukromého života veřejných činitelů, trestnosti držení některých obrázků a další. Souhrnně řečeno – žádná paráda a výhled spíše ještě horší.

Zdravím,

já bych to tak černě neviděla 🙂

Bohužel už i z rozhovoru plyne, že veletrh neplní fce veletrhu. Tady bych se skutečně nechal inspirovat Berlínem. To co všechny zajímá, jsou novinky ze světa erotických hraček. Na nějaké vystoupení v podstatě téměř nikdo z návštěvníků není moc zvědavý. Lidi, které jsem tam potkal a bavil se očekávali přesně, to co jsem popsal. Ale bohužel veletrh toto očekávání nesplnil. Pan pořadatel by měl místo komponování show na stage uchopit do rukou marketingové nástroje a lákat prodejce, zajistit jejich bohatou účast a pokusit se o prezentaci těch nejzajímavějších a třeba i nedostupných kousků na našem trhu. Věřím, že drtivou většinu návštěvníků by to vedlo i ke koupi. Mraky stripu s pár stánkama ….. to dokonce ani návštěvníka, který jde poprvé na veletrh neuspokojí.

Zdravím, vyloženě (a jen osamocený bez doprovodného programu) veletrh hraček v republice nebyl roky a bohužel kvůli kupní síle asi nikdy nebude (podobného konceptu jako v Berlíně).

Právěže vaše představa o kupní síle Čechů je dost subjektivní, český trh s hračkami není tak velký jak si všichni mylně myslí. I samotné sexshopy mají problémy kvůli snižující se marži, takže i offline akce jsou pro ně větší zátěží než třeba v Německu. Kde marže budou podobné, ale mají násobně větší trh, trochu více nadšený z hraček a experimentování, a hlavně bohatší.

Takže vaši výtku chápeme, ale vidíme ten obor i z druhé strany díky našim recenzím a prostor na to bohužel není díky více aspektům. A osobně si myslím, že se to třeba v nejbližších 5 letech ani nezlepší (kór když přijde další očekávaná krize a hračky jako luxus půjdou ještě více stranou).

Spolupracujeme: