Máme za sebou další český veletrh sexu a erotiky. Jak dopadl v porovnání s minulými ročníky? Jak si vedl a je možné ho porovnávat s berlínským VENUS festivalem, který jsme také nedávno navštívili? To vše si přečtěte v naší reportáži.

Díky příjemným cenám za základní lístky (vstupy do Ladies a Men zón byly za příplatek) se dalo očekávat, že dorazí nadstandardní množství lidí. A také že ano. Lidí stále příbývalo (jako kdyby fronty u vstupu neměly nikdy skončit), a hotel Diplomat není pro takový dav ideální. Takže jsme si užili stísněného prostoru a vydýchaného vzduchu.

Ovšem nemůžeme se divit, že o veletrh byl takový zájem – můžete si tam koupit nové hračky za zajímavé ceny, zjistit, co je nového a i program vypadal slibně.

Základní program festivalu:

Program erotického festivalu v Praze 2015

Naše postřehy k programu

Hned na úvod nás zaujal salón MataHari. Jejich smyslná erotická masáž měla něco do sebe (možná bychom se jejich hmaty mohli inspirovat a okořenit náš praktický návod na erotickou masáž). Bylo velice příjemné dívat se na krásnou dívku, která svým tělem masírovala mužského modela. Až nám bylo líto, že místo toho muže na pódiu neležíme my :).

Fotogalerie:

Další zajímavá přednáška následovala hned po masáži. Na pódiu se objevil doktor Uzel, který dokázal každého diváka zaujmout a svým vtipem a historkami z gynekologicko-sexuologické praxe všechny dostat do kolen. Byl výborný. Tleskáme ve stoje, za takovou stand-up komedii.

To bylo vše, co jsme z programu na jevišti viděli. Stage pro ero-show byla malá a diváci, kteří stáli ve třetí řadě, mohli show sledovat maximálně mobilním telefonem. Bohužel tam nefungovala migrace návštěvníků – ti, kteří stáli v prvních řadách, si své místo chtěli udržet a z místa se za celou dobu nehli. Takže jsme to nakonec vzdali a šli se věnovat vystavovatelům.

Vystavovatelé, kteří nás zaujali

  • ALBI,
  • MataHari,
  • Česká společnost AIDS pomoc,
  • Coolsocs,
  • Whoop.de.doo,
  • Foto Žatec,
  • PRNGFX,
  • Sexíčekshop,
  • vířivky Spa House.

Jedním z nejnavštěvovanějších stánků bylo ALBI – výrobce deskových her. Pro veletrh (navštívili jsme i dřívější ročníky) vhodně zvolili společenské hry, které tam tématicky zapadaly – Sexpert, Laškování, Hříšné kostky, Postelové hrátky, Párty Time 18+, Hra o manželství a hlavně V hlavní roli fantazie.

Příjemné veletržní ceny, lákavé obaly a výřečný prodejce udělali své. U stánku byla ohromná fronta a mnoho návštěvníků si odnášelo některou z erotických stolních her. Ani my neodolali, takže se můžete těšit na další recenze společenských her pro dospělé.

U stánku MataHari jsme se seznámili se sympatickou paní majitelkou. Pohovořili jsme o službách, které v salónu nabízejí a také jsme domluvili reportáž ze salónu a rozhovor, který si na lascivni.cz budete moci brzy přečíst :).

Skvěle hodnotíme i umístění a obsah stánku České společnosti AIDS pomoc. Je dobré si uvědomit (zejména na podobných akcích), že sex je fantastická aktivita, kterou všichni milujeme, ale… musíme si dávat pozor na své zdraví. Stačí jeden malý úlet a do konce života si to budete vyčítat.

Z původního programu jsme nechápali, proč jsou na erotickém veletrhu prezentovány barevné podkolenky. Tématicky nám tam prostě nezapadaly… Sličné, dlouhonohé a spoře oděné slečny právě s Coolsocs nás vyvedly z omylu. Pěkné podkolenky dělají dost – jejich použití si umíme představit i při laškovném role-play třeba na školačku nebo jenom tak. Věřte, stačí vám podkolenky, krátké kraťásky a tílko a muži šílí.

Značka minimalistického oblečení PRNGFX zaujme na první pohled. Na ten druhý si ale budete říkat, jestli byste jejich eroticky sugestivní kousky opravdu oblékli. Hodně jasný deep throat nebo „klíč k lásce“ z dvou prstů na dlani, které se nejčastěji používají pro „prstění“,… přesně takové jsou základní motivy této netradiční značky. Ale i tyto motivy si své mositele zajisté najdou.

Svůj stánek tu měl i hlavní partner veletrhu sexshop Sexícekshop.cz (nedávno jsme ho na našem magazínu recenzovali). Ukázal tam klasické kousky od Fun Factory (i novinku Bi Stronic Fusion), Je Joue i méně známé hračky z celého svého sortimentu. Ke koupi zde byli luxusní i levnější kousky, takže jsme se nemohli divit, že o tento stánek byl veliký zájem.

Hned naproti jste se mohli podívat na celodenně se koupající slečny ve velké vířivce od SpaSalon. Je otázkou, jestli tato značka našla zájemce o koupi vířivé vany, nebo šlo jen o prezentaci, kterou si mohli odškrtnout jako hotovou. Přesto dvě slečny v plavkách a skleničkami sektu na sebe právoplatně strhávaly pozornost – a to nejenom od pánských návštěvníků.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na český label Whoop.de.doo, který zde prezentoval „jen“ trojici venušiných kuliček (recenzi máme pro vás zde). Musíme uznat, že na pohled to byl nejhezčí stánek, který jsme na veletrhu viděli.

Také můžeme prozradit, že jsme měli v rukou prototyp nového vibrátoru Whoop.de.doo, který bude v prodeji od 26. 11. 2015. Rozhodně patří mezi luxusní kousky, které v ČR moc prodejců nenabízí. Máte se na co těšit – test prototypu pro vás budeme mít snad brzy hotový.

Vystavovatelů na tomto festivalu bylo mnohem více, ale vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější, o které byste zaručeně neměli přijít :).

Co by se dalo zlepšit?

Díky velké účasti (cca 5 000 v sobotu a přibližně 3 000 v neděli) se dá očekávat, že veletrh splnil své účely – inspiroval spoustu jednotlivců i párů k novým hrátkám a ukázal, jaké hračky si na trhu můžou pořídit. Na druhou stranu tak hojná účast také znamenala jistý diskomfort v podobě vydýchaného vzduchu, stísněného místa a špatné viditelnosti na hlavní stage.

Pokud bychom mohli radit, rozhodně by neuškodilo zvětšení prostoru pro hlavní stage s ero-show, případně promítání programu na některou z bočních zdí. Bez toho většina diváků nic neviděla a z celé akce si budou pamatovat jenom zvuk a obraz, který se snaží zachytit na foťáky nebo kamery.

Je možné porovnání?

Bylo by nefér konfrontovat malý český festiválek s velkým hráčem na trhu, který má za sebou již 19. ročníků – s německým VENUS festivalem. Přesto si to neodpustíme – byť jen k návštěvníkům akce.

Němečtí návštěvníci jsou mnohem více slušnější a empatičtější k ostatním – lack, latex, dominy a subové tam neschytávají odpudivé reakce a i naše maličká kolegyně si na vlastní kůži vyzkoušela německou galantnost – všichni ji pouštěli dopředu, aby lépe viděla. Na českém festivalu se nic podobného nestalo.

Naše resumé

Až na velké množství lidí, které tento erotický veletrh přilákal a s tím spojené zhoršení atmosféry, hodnotíme akci kladně. Vidíme silný posun a určitý distanc od minulých ročníků. Za to jsme rádi a doufáme, že v příštích letech se to bude ještě zlepšovat.

Poznámka šéfredaktora: A my aspoň nemusíme akci právoplatně strhat jako v minulých ročnících, které v našich reportážích moc slavně nedopadly (až se divíme, že nás na takové akce ještě někdo zve :)).

Výrazná inspirace podle nás přišla z již zmíněného německého VENUS festivalu. Třeba zařazení Cen erotiky 2015 nejlepším pornohercům/herečkám, snímkům, erotickým hračkám, nejlepší erotické scéně, … bylo skvělým krokem.

Ale proč vlastně ne – inspirujme se od funkčních akcí a konceptů z celého světa. Českému trhu to jenom pomůže, jak je skvěle vidět právě na Erotickém veletrhu 2015.