Máme za sebou další český veletrh sexu a erotiky. Jak dopadl v porovnání s minulými ročníky? Jak si vedl a je možné ho porovnávat s berlínským VENUS festivalem, který jsme také nedávno navštívili? To vše si přečtěte v naší reportáži.

Díky příjemným cenám za základní lístky (vstupy do Ladies a Men zón byly za příplatek) se dalo očekávat, že dorazí nadstandardní množství lidí. A také že ano. Lidí stále příbývalo (jako kdyby fronty u vstupu neměly nikdy skončit), a hotel Diplomat není pro takový dav ideální. Takže jsme si užili stísněného prostoru a vydýchaného vzduchu.

Ovšem nemůžeme se divit, že o veletrh byl takový zájem – můžete si tam koupit nové hračky za zajímavé ceny, zjistit, co je nového a i program vypadal slibně.

Základní program festivalu:

Program erotického festivalu v Praze 2015

Naše postřehy k programu

Hned na úvod nás zaujal salón MataHari. Jejich smyslná erotická masáž měla něco do sebe (možná bychom se jejich hmaty mohli inspirovat a okořenit náš praktický návod na erotickou masáž). Bylo velice příjemné dívat se na krásnou dívku, která svým tělem masírovala mužského modela. Až nám bylo líto, že místo toho muže na pódiu neležíme my :).

Fotogalerie:

Další zajímavá přednáška následovala hned po masáži. Na pódiu se objevil doktor Uzel, který dokázal každého diváka zaujmout a svým vtipem a historkami z gynekologicko-sexuologické praxe všechny dostat do kolen. Byl výborný. Tleskáme ve stoje, za takovou stand-up komedii.

To bylo vše, co jsme z programu na jevišti viděli. Stage pro ero-show byla malá a diváci, kteří stáli ve třetí řadě, mohli show sledovat maximálně mobilním telefonem. Bohužel tam nefungovala migrace návštěvníků – ti, kteří stáli v prvních řadách, si své místo chtěli udržet a z místa se za celou dobu nehli. Takže jsme to nakonec vzdali a šli se věnovat vystavovatelům.

Vystavovatelé, kteří nás zaujali

  • ALBI,
  • MataHari,
  • Česká společnost AIDS pomoc,
  • Coolsocs,
  • Whoop.de.doo,
  • Foto Žatec,
  • PRNGFX,
  • Sexíčekshop,
  • vířivky Spa House.

Jedním z nejnavštěvovanějších stánků bylo ALBI – výrobce deskových her. Pro veletrh (navštívili jsme i dřívější ročníky) vhodně zvolili společenské hry, které tam tématicky zapadaly – Sexpert, Laškování, Hříšné kostky, Postelové hrátky, Párty Time 18+, Hra o manželství a hlavně V hlavní roli fantazie.

Příjemné veletržní ceny, lákavé obaly a výřečný prodejce udělali své. U stánku byla ohromná fronta a mnoho návštěvníků si odnášelo některou z erotických stolních her. Ani my neodolali, takže se můžete těšit na další recenze společenských her pro dospělé.

U stánku MataHari jsme se seznámili se sympatickou paní majitelkou. Pohovořili jsme o službách, které v salónu nabízejí a také jsme domluvili reportáž ze salónu a rozhovor, který si na lascivni.cz budete moci brzy přečíst :).

Skvěle hodnotíme i umístění a obsah stánku České společnosti AIDS pomoc. Je dobré si uvědomit (zejména na podobných akcích), že sex je fantastická aktivita, kterou všichni milujeme, ale… musíme si dávat pozor na své zdraví. Stačí jeden malý úlet a do konce života si to budete vyčítat.

Z původního programu jsme nechápali, proč jsou na erotickém veletrhu prezentovány barevné podkolenky. Tématicky nám tam prostě nezapadaly… Sličné, dlouhonohé a spoře oděné slečny právě s Coolsocs nás vyvedly z omylu. Pěkné podkolenky dělají dost – jejich použití si umíme představit i při laškovném role-play třeba na školačku nebo jenom tak. Věřte, stačí vám podkolenky, krátké kraťásky a tílko a muži šílí.

Značka minimalistického oblečení PRNGFX zaujme na první pohled. Na ten druhý si ale budete říkat, jestli byste jejich eroticky sugestivní kousky opravdu oblékli. Hodně jasný deep throat nebo „klíč k lásce“ z dvou prstů na dlani, které se nejčastěji používají pro „prstění“,… přesně takové jsou základní motivy této netradiční značky. Ale i tyto motivy si své mositele zajisté najdou.

Svůj stánek tu měl i hlavní partner veletrhu sexshop Sexícekshop.cz (nedávno jsme ho na našem magazínu recenzovali). Ukázal tam klasické kousky od Fun Factory (i novinku Bi Stronic Fusion), Je Joue i méně známé hračky z celého svého sortimentu. Ke koupi zde byli luxusní i levnější kousky, takže jsme se nemohli divit, že o tento stánek byl veliký zájem.

Hned naproti jste se mohli podívat na celodenně se koupající slečny ve velké vířivce od SpaSalon. Je otázkou, jestli tato značka našla zájemce o koupi vířivé vany, nebo šlo jen o prezentaci, kterou si mohli odškrtnout jako hotovou. Přesto dvě slečny v plavkách a skleničkami sektu na sebe právoplatně strhávaly pozornost – a to nejenom od pánských návštěvníků.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na český label Whoop.de.doo, který zde prezentoval „jen“ trojici venušiných kuliček (recenzi máme pro vás zde). Musíme uznat, že na pohled to byl nejhezčí stánek, který jsme na veletrhu viděli.

Také můžeme prozradit, že jsme měli v rukou prototyp nového vibrátoru Whoop.de.doo, který bude v prodeji od 26. 11. 2015. Rozhodně patří mezi luxusní kousky, které v ČR moc prodejců nenabízí. Máte se na co těšit – test prototypu pro vás budeme mít snad brzy hotový.

Vystavovatelů na tomto festivalu bylo mnohem více, ale vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější, o které byste zaručeně neměli přijít :).

Co by se dalo zlepšit?

Díky velké účasti (cca 5 000 v sobotu a přibližně 3 000 v neděli) se dá očekávat, že veletrh splnil své účely – inspiroval spoustu jednotlivců i párů k novým hrátkám a ukázal, jaké hračky si na trhu můžou pořídit. Na druhou stranu tak hojná účast také znamenala jistý diskomfort v podobě vydýchaného vzduchu, stísněného místa a špatné viditelnosti na hlavní stage.

Pokud bychom mohli radit, rozhodně by neuškodilo zvětšení prostoru pro hlavní stage s ero-show, případně promítání programu na některou z bočních zdí. Bez toho většina diváků nic neviděla a z celé akce si budou pamatovat jenom zvuk a obraz, který se snaží zachytit na foťáky nebo kamery.

Je možné porovnání?

Bylo by nefér konfrontovat malý český festiválek s velkým hráčem na trhu, který má za sebou již 19. ročníků – s německým VENUS festivalem. Přesto si to neodpustíme – byť jen k návštěvníkům akce.

Němečtí návštěvníci jsou mnohem více slušnější a empatičtější k ostatním – lack, latex, dominy a subové tam neschytávají odpudivé reakce a i naše maličká kolegyně si na vlastní kůži vyzkoušela německou galantnost – všichni ji pouštěli dopředu, aby lépe viděla. Na českém festivalu se nic podobného nestalo.

Naše resumé

Až na velké množství lidí, které tento erotický veletrh přilákal a s tím spojené zhoršení atmosféry, hodnotíme akci kladně. Vidíme silný posun a určitý distanc od minulých ročníků. Za to jsme rádi a doufáme, že v příštích letech se to bude ještě zlepšovat.

Poznámka šéfredaktora: A my aspoň nemusíme akci právoplatně strhat jako v minulých ročnících, které v našich reportážích moc slavně nedopadly (až se divíme, že nás na takové akce ještě někdo zve :)).

Výrazná inspirace podle nás přišla z již zmíněného německého VENUS festivalu. Třeba zařazení Cen erotiky 2015 nejlepším pornohercům/herečkám, snímkům, erotickým hračkám, nejlepší erotické scéně, … bylo skvělým krokem.

Ale proč vlastně ne – inspirujme se od funkčních akcí a konceptů z celého světa. Českému trhu to jenom pomůže, jak je skvěle vidět právě na Erotickém veletrhu 2015.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 12 názorů

Erotický veletrh 2016 bude doufám mnohem lepší a dle toho že se to koná v PVA myslím že i bude:)

Snad bude – na místě budeme a přineseme znovu report 🙂

Vážení, nezlobte se na mě, ale tento veletrh byl nejhorším veletrhem, který sem kdy navštívil!!!! Prostory nevyhovující, program mdlý. Nemůžu za to, ale nejlepší erotické veletrhy byly ve veletržním paláci v Holešovicích. Nevím, jaký „blb“ tento veletrh organizoval, ale hůř to udělat nešlo! Lidí bylo mraky, ale naštěstí všichni po 15-30minutách odcházeli, takže se to pěkně prostřídalo, kromě těch, kteří sledovali program na podiu. Mluvil jsem s mnoha lidmi a všichni byli zklamání. Erotický veletrh, ať chcete nebo ne, má být o představení novinek v oblasti erotických hraček, pomůcek… Jestli si pořadatel myslel, že s 1 ubohým stánkem udělá veletrh, tak to se hodně mýlil. Proboha, vždyť to bylo naprosto ubohý! Doufám, že příští ročník bude pořádat někdo jiný, a konečně si i přijdou všichni na své. Jak říkal jeden pár, chtěli jsme se podívat na nějaké hračky, nakoupit k Vánocům, ale oni tu žádné nejsou, proč se to jmenuje veletrh? Nedokázal jsem jim odpovědět….Ve veletržním paláci bylo nepřeberné množství stánků, latex obleky, bdsm, flesflight, nejluxusnější vibrátory a pod. Člověk se dověděl spoustu nových věcí, komunikace byla s prodejci výtečná. Letos jsem byl v tomto ohledu zklamaný. Jediné pozitivum byl stánek s HIV.

Upřímně máme za sebou české veletrhy z let 2015, 2012, 2011 a 2010 a rozhodně ten nejnovější nebyl nejhorší – ani z těch předchozích jsme nebyli úplně odvaření, ale jako nejhorší bychom označili ten z 2012. Letos to také nebylo dokonalé – i kvůli těm problémům, které jste v „recenzi“ vytkl, ale nemyslíme si, že by veletrh jako takový měl definovat jen zaměření na hračky. Je to dost volné vysvětlení, stejně jako festival – chápeme to jako erotickou náplň všeho druhu. Souhlasím, že více druhů prodejců i z řad fetishe či bdsm by bylo pozitivem, ale prostor byl poměrně malý (což jsme i sami vytýkali), takže by všichni byli na sebe ještě více namačkaní.

V holešovické výstavišti byly skvělé prostory jak velikostí, tak atmosférou, ale původní provozovatelé erotického festivalu/sexexpa či jakkoliv se ty akce daly nazvat to vzdali. Logicky – asi se jim daná akce nezaplatila a nechtěli své štěstí zkoušet znovu.

Osobně držíme palce provozovatelům z posledního veletrhu – věřím, že se poučí z tolika omýlaných chyb, které zazněly jak zde, tak na facebooku akce.

Když budeme extra kritičtí, tak žádná z českých akcí v posledních 5 letech nedosahuje ke kotníkům německého VENUS festivalu. Ale je tu znát určité zlepšení. A to je důležité, že pomalu, byť s dětským „nemocemi“, se zlepšuje zdejší erotická scéna.

🙂 to se nebojte zviditelním to že jsem výrobce pokud to nestačí ústně 🙂 na to že jsem z ničeho vyrobil něco za necelej půl rok co jsem vytvořil svou fantazií a nekopíroval jsem nic z internetu, kde jsem opravdu našel nerezové Dilda ale tak 4-5 tvarů a taky to není k nalezení jen tak lehce. ano pásy cudnosti mám taky v plánu jenže každý ma jiné křivky takže je to složitější tudíš Dilda a pásy cudnosti chci dělat zakázkově pro každého pode jeho fantazie tak aby mohl každý zákazník říct že má originál 🙂 a ne jen homadně vyrobenou věc 🙂 na tom bude vždy něco jiného 🙂 a kompletně vše od produktu po reklamu jsem dělal sám bez cizí pomoci 🙂 příště si vytvořim obří šipku a mega stánek kde zdůrazním svou fotku a nápis že to sám vyrábim pro každého zvlášť tak aby mu to vyhovovalo podle jeho představ 🙂 ostatní věci jako pouta a jiné věci na BDSM budou k dostání ve vekém to vám můžu zaručit 🙂 pásy cudnosti a Dilda případně masky chci dělat individuelně na zakázku 🙂 věřte že se máte na co těšit nejen na tvary Dild bude jich mnohem víc 🙂 ale hlavně na ostatní věci které budu moct vyrábět ve velkém a bude toho mnohem víc 🙂 letos na veletrhu jsem chtěl jen zjistit názor veřejnosti zda se tomu mám nebo nemám věnovat takže jsem nedělal mega kampaň tak bohatej nejsem 🙂 a vše jsem tvořil na poslední chvíli samozřejmně že Whoop.de.doo, je krásnej produkt moc se mi líbí to nepopírám ale venušiny kuličky mají pořád tvar a funkci venušiných kuliček na tom se toho z veku taky nedá moc jiného udělat až na vnitřek a dají se vyrábět průmyslově mé vyrobky ne u toho se zapotim já ne stroj 🙂 čekal jsem že se o mně v recenzích někdo zmíní abych věděl co mám vylepšit nebo udělat jinak 🙂 šel jsem z dílny poprvé mezi veřejnost s kůží na trh a s nikim jsem se neradil jsem rád že se k tomu aspoň někdo vyjádřil děkuji mnohokrát a určitě se budu zajímat o vaše nápady a připomínky které mi můžete zaslat na e-mail DD92@post.cz s přáním krásného dne výrobce nerezovích hraček pro dospělé Michal Dobiáš DD92 🙂

Samozřejmě ručně dělané produkty mají větší hodnotu (tržní i pocitovou), než klasické strojově a masově vyráběné – ale musíte to umět prodat. Netuším v jaké cenové relaci se pohybovaly vaše kousky, jestli byly dražší, nebo levnější než běžná dilda k sehnání. Vyrobit perfektní produkt je jedna věc, prodat je už jiná.

U pout, obojků a dalších bdsm pomůcek bude poptávka větší, jen mít možnost to lépe prezentovat a také dané cílovce – třeba Boundcon (festival milovníků bondage a celkově BDSM) by pro vás byl ideálním místem. Ale není to česká akce a nekoná se tak často. Zkuste vyhledat české alternativy (které budou sice vždy menší, ale přesto se dozvíte zpětnou vazbu přímo od těch, kteří dané hračky používají), srazy, oslovit privátní mučírny, BDSM studia, dominy… To budete mít zpětné vazby a nápadů a zákazníků habaděj 🙂

Budu vám držet palce, víc šikovných lidí v ČR potřebujeme jako sůl 🙂

Děkuji konečně jsem potěšen že mi někdo dává další inspiraci a chuť pokračovat 🙂 🙂 budu se snažit podstatně rozšířit sortiment a vytvořit stránky kde si budou moct lidé vybrat to co je bere 🙂 🙂 a budu se snažit zapůsobit co nejlépe 🙂 jsem v plenkách a jsem rád za každou radu a inspiraci 🙂 🙂 Děkuji Michal 🙂 🙂

Ahoj všem, mě teda trošičku vadily prostory a hrozné horko a malé podium, nic nebylo vidět, ale zase mě zaujaly hostesky od erotických masáží anděl 😀 šikovné holky, hned jsem večer na jednu zašel a doporučuju.

Pavel

Já cenovku neřeším, přišla mi až moc nízká – a to právoplatně přilákalo davy lidí = davy socek, které si představovaly servis jak v 5 hvězdičkovém night strip klubu. Klidně ať je vyšší cena, přijdou méně problémoví lidé. I tak jsme si to užili. Jen afterparty byla trochu na štíru – otevírali později, než nás busem přivezli k Mecce. To nebylo zrovna ideálná – eufemysticky řečeno 😀 😀 😀

Nemůžu… tedy srovnáat s německým festivalem (či veletrhem), ale větší prezentace hraček než od dvou sexshopů a jednoho výrobce (zdravím Aničko) by neuškodila. A klidně i pár hostesek odvážněji oblečeně/neoblečených.

Opravdu mne mrzí že jsem veřejnost nezaujal protože se nikdo a nikde nezmínil !! že sem představil veřejnosti vlastoručně vyrobené Dilda a hračky na míru z nerezu s doživotní zárukou kvality takže když čtu všude možně ze tam nebyli výrobci a málo prodejců tak to znamená že jsem vás veřejnost dostatečně nezaujal je zajímavé že 98% návštěvníků veletrhu mi do očí zdělili nadprůmněrně kladné hodnocení to mi chcete říct že mi všichni lhali ??? a že nikoho nezajímám ??? je mi 23 let a za žádnou cenu se nevzdám pro příští rok se chystám vytvořit co největší boom 🙂 a hodně popřemejšli komu dám jakou cenu a jestli si někdo zaslouží reportáž. Lidem co se budou chovat vlídně a slušně dám lepší cenu než lidem co budou krytyzovat mé výrobky, nejsou totiž tvořeny přiblblíma strojema kde jen zmáčknete čudlík a za den máte víc jak 100 masturbátorů já to dělám rukama s citem a láskou a chci komukoliv kdo se se mnou spojí splnit jeho přání z nerezu i se servisem 🙂 je mi jasný že to nefunguje (hop na krávu a je tele ) ale já tam byl taky, vlastně ani nejsem rozhořčen své jméno si vybuduji i bez médií 🙂 ale čekal jsem že mezi 15 stánky se omně někdo zmíní jsem přímo ten kdo to vyrábí a ne jen dýler co přeprodává věc co vyrobil někdo jiný :-)s přáním krásného dne Michal Dobiáš :-)příští rok se na všechny moc těším 🙂 🙂

Děkujeme za krásně odlehčený rozhořčený komentář 🙂 Nemyslíme si, že byste nikoho nezaujal (televizi Barandov určitě), ale… ocelové hračky poměrně známe, není na nich moc co nového vymyslet, takže jsme vás nezmínili + byste měl příště více zviditelnit, že jste samotný výrobce. Na místě to vypadalo, jako kdyby jeden návštěvník si u stolečku pro stání rozbalil pár hraček…

Osobně si myslím, že dilda jako taková nebudou tolik táhnout, je jich poměrně dost, ale třeba pásy cudnosti – jak dámské či pánské – jsou nedostatkové zboží a musíte hodně hledat, než je najdete. Cílovka (milovníci bdsm) je sice menší než u klasických dild, ale může být solventnější.

Když si to tak čtu, tak to nemohlo být tak hrozné, jak píší ubrečení Češi na ofiko faceboooku akce – díky za report 🙂 Uvidíme se příští rok na VENUSu a třeba i v Praze!

Byli jsme poprvé na takové akci a ano bylo tam neskutečně vydejcháno, trochu bordel v orientaci, ale přesto vzrušující pro „veletržní panice“ to bylo. Museli jsme jet brzy domů, abychom si své fantazie vyřádili

Za 100 kč v předprodeji mi to nepřišlo problémové – jen přidat vyšší pódium (asi byl problémek s nízkou výškou stropu), pár obrazovek a promítaček a větší místnosti a hned to bude veselejší. Vytknul bych snad jen volbu ERO miss, moc mi neseděly pořadí těch děvčat, moje favoritky byly jiné – ale je to asi otázka vkusu, už si nepamatuji důvody/pravidla pro výběr prvních třech výherkin.

Cenovka sic přijatelná, ale ten vzduch a počet lidí byl dost agresivní… To může hodně lidí odradit, pokud (a pravděpodobně ano) bude mít akci na starosti stený poradatel. Ale to je možná dobře pro nás, kteří jim dají znovu šanci, protože takovýc akcí tu nemáme moc a berlin není blízko – a BOUNDcon není pro všechny milovníky vanilovkého sexu.

Vážení pořadatelé erotického veletrhu. Jsem ochoten celý průběh, přesněji řečeno výběr jak z nabídky zboží, tak z bohatého programu natočit profesionální dokument (minimálně v kvalitě Full HD)dle vašich či sponzorských požadavků. Sestřih by se mohl udělat jednak jako 3min. na You Tube a současně dokument, který by zmapoval celý průběh veletrhu.Před lety jsem několik ročníků točil, mohl bych záznamy i použít pro porovnání jak se tento byznys vyvíjel…atd.atd. Dokument (např. 20min.) i kratší verze by propagoval nejen veletrh jako takový, ale i dílčí prezentaci. Pro jakoukoliv komerční TV by se však sestřihy musely upravit tak, aby nedošlo k přímé reklamě. To je logické. na všem se dá dohodnout. Upozorňuji, že nejsem nějaký „nadržený“ pán v letech, ale solidní profesionální filmař. Domnívám se, že pokud jsem podobné věci mnohokrát točil a mám zkušenosti, tak by takové video následně prospělo Vaší reklamě atd. Rozhodně by to nebyly zbytečně vyhozené peníze. Střihové zpracování a zvukový mix by se pak dohdl konkrétně. Zatím je důležité to kvalitně natočit, …což by byl běžný honorář kameramana. Jen připomínám, že pokud u vás budou natáčet nějaké komerční televize, budou to obsahově a rozsahem jen reportáže narychlo dělané horkou jehlou. MOJE REFERENCE ZAŠLU OKAMŽITĚ NA POŽÁDÁNÍ. Pokud jsem si pro tento návrh ke spolupráci vybral špatnou komunikační cestu, prosím, přepošlete jej někomu, kdo je k rozhodování podobných věcí kompetentní anebo může zařadit dokument z této akce dodatečně do svého marketingového programu. Díky
Zdraví vás Josef

Hezký den, je nám líto, ale tento web není oficiální prezentací erotického veletrhu – tu najdete na erotickyveletrh.cz i s důležitými kontakty na provozovatele této erotické akce.

Prosím poradte mi jak se na erotický veletrh, (Diplomat Hotel Prague, Evropská 15, 16041 Praha). Dostanu se Smíchovského vlakového nádraží?
A prosím napište mi kolik bude stát vstupné?
Předem děkuji za odpověd a přeji hezký den.

Hezký den,

Hotel Diplomat (kde se koná samotný veletrh) je velice blízko výstupu z stanice metra Dejvická (zelená linka).

Tam se ze Smíchovského vlakového dostanete žlutou linkou metra směr Černý most a na stanici Můstek přestoupíte na zelenou linku metra (ta jede směrem Dejvická – což je stanice, kterou potřebujete).

K lístkům info přímo z webu pořadatele veletrhu:

Sobotní vstupenky byly již vyprodány a je možné je koupit pouze za cenu “na místě” (200,- Kč).

Nedělní vstupenky je stále možné koupit za zvýhodněnou cenu 150,- Kč.

Spolupracujeme: