potřetí od stejného pořadatele si mohli Češi (a letos poprvé i Slováci) užít erotický veletrh. Jeho česká varianta se stejně jako loni (kde jsme také nechyběli (viz náš report) odehrávala na pražském výstavišti v Letňanech a to mezi 17. a 18. listopadem. Na tento veletrh jsme vás už upozorňovali na začátku týdne v posledním rozhovoru. nakonec na něj dorazilo téměř 15 000 lidí, což je solidní výsledek…

Jaký byl erotický veletrh Erofest 2017

Jaký vlastně byl letošní veletrh (ne festival jak pořadatelé odmítají)? My jsme vypočítavě dorazili jen na tradičně silnější sobotní den (když už jsme měli domluvenou krásnou hostesku co rozdávala naše brandové kondomy a úsměvy).

Letošní program pro sobotu

10:00 Zahájení veletrhu
10:35 Doktor Radim Uzel
11:20 Inga Devil (UK)
11:30 Robert Rosenberg
11:50 Fitness Klánovice
12:05 Terra Twain & Kara Rose – SM show
12:20 LIL C (USA) – pánský strip
12:35 Pole dance
12:45 Sexy Automyčka
13:00 Hot Men Dance Strip (HU)
13:20 Lady Dee show
13:35 Miss Erotika – volná disciplína (1. část)
13:55 Travesti Show – Divoké Kočky
14:40 Miss Erotika – volná disciplína (2. část)
15:00 Dasy Lee Show
15:15 Módní přehlídka Trenýrkárna.cz
15:25 Goldfingers show Rabbits
15:30 Miss Sugar XXL
15:55 Hot Men Dance strip (HU)
16:10 Goldfingers show
16:15 Vyhlášení Miss Erotika
16:45 LIL C (USA)
17:00 Tarra White
17:15 Daisy Lee Show
17:30 Erotická tombola

12. díl Lascivního podcastu = jsou české i zahraniční festivaly nadčasově sexy? Poví vám to Petr a Aly:

Jak to letos dopadlo?

Samotného mě překvapilo (nic ve zlém, ale české erotické festivaly/veletrhy v posledních 7 letech nebyly zrovna TOP – kór když jsme měli porovnání z berlínského VENUS festivalu), že jsem odcházel z českého erotického veletrhu pozitivně naladěn.

Jako bych snad byl i spokojenější návštěvník než kdy dříve. Ač to mělo své mouchy… V půlce dne se díky návalu návštěvníků nedalo moc dýchat, i horko bylo občas nesnesitelné a v programu byly skluzy – což se u takto velké akce dá čekat.

Ale měl jsem pocit, že už to nestojí na 1 pódiu s programem a pár pošmournými stánky kolem, ale už to byla silnější sestava

Tarra White za mikrofonem na hlavní stagi, není dokonalá, ale z kiksů dokáže vybruslit milionkrát lépe než afektovaná divá děva z minule. Příjemně překvapil Robert Rosenberg se svým odlitkem u BOOMu/Dámské jízdy. Míla Bugtcher s vlastním stánkem i bondage „stagí“ (s krásnými tetovanými holkami z MoMag), která nestála jen na jeho umu, ale měl kolem sebe menší tým šikovných rigerů a rigerek (snad i s Kameko Epitaph jestli se nemýlím). K tomu si připočtěte 2 stránky s realistickými Sexdolls v životní velikosti i Sexíčekshop měl oproti minule větší stánek i s novinkami od Satisfyeru.

Těch zajímavějších míst, kde jsem se i já zastavil a později jsem se i vracel, bylo více. To se dříve nestávalo, prošel jsem celý veletrh 1x, maximálně ze slušnosti 2x a klidně bych odešel (kdybychom tam neměli hostesku na celý den), protože toho moc k vidění ve veletržní části nebylo. Snad jen občasně na „festivalové“ na pódiu s erotickým programem.

Pár poznámek přímo z dění veletrhu

  • Houpačky pro velký holky – letos měli i živou ukázku jak se na ní dá houpat. Blonďatá dáblice byla celý den obklopená zvědavými návštěvníky, kteří ji chtěli trochu pohoupat 🙂
  • Pěkný merchandise – trička, kalhotky, trenýrky – to se letos Erofestu povedlo, klidně bychom jejich kousky nosili i mimo veletrh:)
  • Zase pěkné Erotické postele  (leč pár let už stejné a trochu okoukané) šukací postele a taburety – právě taburet se stal později i dějištěm houpavého dráždění jedné odvážné kočičí slečny s ocáskem (viz fotogalerie)
  • Citelně chyběl větší stánek s Reality Lovers, který měl minule takový ohlas – našel jsem osamocený 1 stinný koutek? To je trochu škoda, minule tam bylo dost lidí.
  • Coolsocks dříve tak pohledově zajímavé (dlouhonohé slečny s vysokými ponožkami jako z amerických škol) byly letos zabité v bílém bublinkovém „stanu“, takže moc pozornosti nepřitáhly. Škoda pro ně i návštěvníky.
  • Zajímavá ručně vyráběná dřevěná dilda od Mr. Slave (kdo proboha vymýšlel název pro dřevěná dilda, která s „otrokem“ moc společného nemají?). Zajímala by mě povrchová úprava, protože předpokládám, že tak promakaná jako značka WaldMichlsHoldi asi nebyla.
  • LoveLover – houpačková nová hračka představená v Berlíně na Venusu by si zasloužila předvedení naživo, aby přitáhla lidi. Jinak dle mě neprorazí na offline prodejních akcích. Je to škoda, může s ní být hodně velká zábava, kór když se dají měnit dilda.
  • MataHari Salon s live masáží – od naší otevřené reportáže a rozhovoru se přestěhovali na novou adresu a připravují další pobočku. Evidentně je čím dál větší zájem o luxusní erotické masáže. Můžu jedině doporučit.

Největší show dle nás nebyla na samotném pódiu, ale vytvářela ji kolem sebe odvážná slečna s kočičí maskou a později i s zavedeným análním kolíkem s chundelatým ocáskem… Ta začala veletrh docela oblečená, ale nakonec jí zbyla jen maska a ocásek… Kdekoliv se objevila, tam na sebe strhla pořádnou pozornost:)

Nechyběly známé tváře z řad blogerů

Z námi známějších tváří jsme potkali jen sexblogerku Rozvernou Lišku, ale ta byla citelněji oblečenější než jak ji běžně známe z jejího otevřeného blogu. I část zbylých sexblogerů pod Lascero platformou měla na veletrh dorazit, ale mohli tam být i v pátek… Jsem zvědavi na jejich reporty.

Vaše zkušenosti a názory s Erofestem?

A co vy? Měli jste z letošního veletrhu také podobný pocit jako my? Nebo jste našli závažnější chyby, které byste Erofestu rádi zde vytkli? Pořadatelé si ty výtky rozhodně přečtou:)

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: