Návštěvníci pražského klubu Kotelna valili oči. Za doprovodu punku tam předváděla modely lepené z latexu severomoravská návrhářka AdeMa. Stalo se tak druhou dubnovou sobotu. AdeMa Fetish Party začala nejprve přehlídkou modelů elegantních, poté přitvrdila ve stylu punk a nakonec se na řadu dostal samotný koncert tvrdé muziky. To, že punkem označujeme hudební a životní styl, který vznikal postupně v druhé polovině sedmdesátých let, by bylo zřejmě nošením dříví do lesa. Víte ale, že slovo pochází z angličtiny a znamená výtržník?

Kapitoly

Proč jste se tentokrát zaměřila na střihy ve stylu punk?

Navazovalo se na minulý ročník věnovaný především BDSM. Nicméně, stále mě drží elegance ve fetish provedení, ta zůstává v popředí zájmu. Moc jsem si to užila. Jsem pyšná na skvěle fungující tým lidí, kteří party obohatili originalitou osobnosti, jsou pro mě zkrátka výjimeční… Velké poděkování patří úžasné skupině SPS, což je složení muzikantů jedna báseň.

Proč zrovna tahle skupina? Máte snad nějakou vazbu na ni? Nebo šlo o náhodný výběr?

Znám ji dlouhou dobu, přesto musím přiznat, že byly obavy, jak komunitu vyznávající fetish přijmou. Zda to pro ni bude zajímavá spolupráce, nebo naopak před námi zavřou své muzikantské srdce… Skutečnost je taková, že jde o velmi pohodové lidi, a věřím, že jsme se neviděli naposled.

Moderátorka a fetish modelka Lucy BladeRain

Přehlídka začínala zavěšením lidské loutky, s níž si modelky na mole pohrávaly. Čí to byl nápad?

Organizačního týmu s přihlédnutím k představovanému stylu. Ráda vymyslím originální střihy pro cokoliv, v tom je latex opravdu ten nejlepší materiál. Stejně tomu bylo i u viktoriánských šatů, na které bych ráda upozornila. Podobné jsem nikde neviděla a asi nikdo jiný je neměl možnost vidět.

Ano, jde o model, který předváděla známá organizátorka fetish akcí Ralda Mountbatten. Jak dlouho se vám zpracovával, zejména když je v přední i spodní části hodně nabíraný?

Čas si příliš u takhle ojedinělých kusů nehlídám, tvořím tak dlouho, dokud mi z toho nezačnou slzet oči. Což je typické u práce s tmavými odstíny v případě latexu. Většinou to bývá tak, že u toho strávím dvě hodiny práce, pak ji přeruším třeba na dva dny. Mezitím „léčím oči“ na méně náročném oděvu.

Pro moderování jste si vybrala výraznou fetish modelku Lucy BladeRain, proč zrovna ji?

Znám ji díky jejím velmi tvůrčím schopnostem. Vyniká specifickým stylem předvádění fetish designu, což je signálem pro mě, jak se dostatečně projevit v kreativitě. Znám také její požadavky, tedy navléknout na ni něco originálního, ale přitom nezapomenout na ženskost a eleganci.

Je to osoba, která se ve fetish komunitě pohybuje jako ryba ve vodě. Vedle modelingu se věnuje i pin-up a cosplay. Navíc mi imponuje, když na pódiu moderuje někdo znalý oboru a má za sebou i výstupy v televizi.

Moderátorka a fetish modelka Lucy BladeRain

Lascivní podcast – Cosplay / role play a Petr a Aly z redakce:

Co je pin-up a co se myslí výrazem cosplay?

Pin-up modelem je ten, kdo pózuje masově na atraktivně vypadajících fotografiích (většinou na plakátech a nástěnných kalendářích). U cosplay se jedná o zkratku anglických slov „costume play“, což v překladu znamená kostýmová hra.

Vedle kostýmu se tak někdy nazývá i herecký výkon. Většinou se daná osoba snaží vypadat jako nějaká postava známá například z fantasy nebo sci-fi literatury. Hodně inspirace pochází také z animovaných videoher.

Jak dlouho jste se na přehlídku připravovala?

Téměř rok, ale uvítala bych, kdyby bylo více času.

S jakými dojmy jste se vracela do své domoviny?

S velmi dobrými. Opět jsem dokázala, že UMÍM a ještě dlouho za pomoci modelek a modelů budu umět oslovit lidi i jiného zaměření.

Kombinace stylů punk a elegance

Tenhle ročník byl orientován na punk styl, čímž se navazovalo na předchozí ročník, kdy jste excelovala modely ve stylu BDSM, jak jste již uvedla. Na jaké téma se můžeme těšit příští rok?

Navážu na letošní přehlídku, ale jak doslova, zatím neprozradím. Vím jen, že se další akce pořádá za rok, přesně v sobotu 13. dubna.

Dozvěděli jsme se, že tvorba s tmavými odstíny latexu je náročná na oči. S jakými se tvoří lépe? Máte nějaké oblíbené?

Nejvíc asi se zelenými, ty působí na mě klidně, moje mysl nekřičí: Dost! :o) Jinak všechny jsou překrásné

Modely ve stylu punk

Žijete v menším městě nedaleko Ostravy. Jak se k vašemu zájmu staví okolí?

Velkou oporou je mi rodina, zejména manžel. Místo, kde žiji, nezná předsudky.

U mnoha fotek s modelkami jsou znázorňovány erotické pozice, někdy i lesbického zaměření. Znamená to, že fandíte menšinám?

Určitě. Nejsem člověk, co by potřeboval lidi posuzovat podle vzhledu, zálib a zaměření.

Latexově odění živé loutky

Jste velmi talentovaná, šlo o kostýmy připravované na přehlídku. Kdyby se však našel někdo, kdo by chtěl vyrobit takový produkt na zakázku, zvládla byste ho?

Zvládla. Stačí mě kontaktovat emailem, potřebuji znát představu, míry… Samozřejmě mám ještě jiné zaměstnání, proto bych potřebovala i nějaký čas na zhotovení. Co se týče ceny, myslím, že nejsem drahá. Navíc se zaručuji, že pracuji s nejkvalitnějšími materiály, které si nechávám posílat z ciziny.

Latexově odění živé loutky

Vzpomenete si na začátky zpracovávání latexu?

Začala jsem s tím někdy před šestnácti roky. Po zkušenosti se střihem, šitím a lepením v dílnách ostravské firmy Demask, která sice už neexistuje, ale její hlavní působiště v Holandsku stále pokračuje už několik desítek let. Latex nabízí neomezené možnosti vytváření čehokoliv, na co si vzpomenu. Navíc je tenhle materiál pro mě sexy, provokativní, zdůrazňuje ženskost, určitě by neměl chybět v šatníku žádné ženy.

Říká se, že cokoliv z něj vyrobeného dlouho vydrží za předpokladu, že je mu věnovaná patřičná údržba…

Ano, to je pravda. Většinou ho po nošení stačí opláchnout vlažnou mýdlovou vodou a nechat potom oschnout. Doporučuje se to, protože se v něm více potíte vzhledem k jeho neprodyšnosti. Kdo má problém s navlékáním, stačí použít mastek, silikonový olej, neparfemovaný pudr, který natřeme, posypeme na vnitřní strany látky. Venkovní lesk zaručuje leštění houbičkou s trochou oleje.

Skupinové foto – modelky a členové skupiny SPS

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na další party.

Fotografie: Zdeněk Kacíř, DARKPRESS

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: