Nejprve to vypadalo, že to bude propadák. Vchod kulturního zařízení P.M. Club v pražské Trojické ulici byl v obležení jen několika dvojic ve společenském úboru. Mimochodem, ten byl povinně naordinován. Šlo přece o událost roku – L’Amour Night – výjimečnou noc s elegantní a smyslnou atmosférou. V čem měla být výjimečná?

Šlo o čtyřhodinovou show sestavenou z výstupů tanečnic burlesky, módních přehlídek, zpěvu a netradičního moderování. Nemělo jít o prezentaci laciné erotiky, jak by si mohl někdo domýšlet…

Skutečnost předčila očekávání. Již po dvacáté hodině byl spodní prostor klubu, tedy u podia s molem, naplněn do posledního místa, totéž se dalo říct i ochozu o patro výše. Akci zahájil subtilně vypadající moderátor s knírkem sňatkového podvodníka Sonny Vargas, vypůjčený impresário burleskového klubu v pražském Palaci Royal. Chvíli hovořil, žertoval, dokonce se dal i do zpěvu, čímž vracel návštěvníky o několik let dozadu – do éry swingu. Nejskvělejší bylo provedení hitu Martina Deana Sway, kdy si Sonny v mezihře odepnul sako a rukou zachytil jezdce u zdrhovadla na poklopci a jezdil s ním dolů a nahoru, aby tak znázorňoval kytarové sólo. Zpěvem večer obohatily rovněž zpěvačky s osobitým projevem – Sabina Vosecká a Karolína Veselá.

Vraťme se však k programu samotnému. Do bílého navlečená burleska Miss Cool Cat dojímala publikum odhazováním jednotlivých částí kostýmu, ale nahá nezůstala. Nahotu skrývaly dvě překřížená křídla z pštrosích pér. Nicméně více než nahota, šokovala komickými pohledy. Po každém odhalení části svůdného těla se zahleděla do publika a významným pokývnutím obočí se zeptala: „Jsem dobrá, co říkáte? Mám co nabízet, že!“ O něco později se tatáž tanečnice předvedla s ohněm. Taky zajímavá prezentace… Jiná burleska, která si říká Linde von Schwärze předváděla gymnastické cviky na zavěšené obruči. Odvaha ji rozhodně nechyběla. Další burleska Stephanie van der Strumpf s excelentní čelenkou z bažantích pér šokovala nejen kostýmem, ale také bohatým tetováním. Za její vrchol byl považován výstup do číše nadměrné velikosti, která byla naplněna sektem. Koupel vyvolala dlouhotrvající potlesk. Dodatečně podané láhvi šampáňa urazila hrdlo nožem, čímž zahájila oficiálně druhý ročník L’Amour Night. Chlorophyll von Needle a Fiora Smiley předvedli netradiční show s genderovou tematikou, opět netradiční zážitek… Večer zakončila velmi kreativním výstupem Sida Strauch, organizátorka akce.

Jednotlivá čísla burlesek byla protkána minipřehlídkami renomovaných firem. K vidění byly korzety mnoha barev, střihů a jedna open bra (otevřená podprsenka), dále punčochy s různými dekorativními vzory a saténové župánky včetně spodního prádla. Součástí večera byl i trh produktů společností Bugshop.cz nabízející nerezové piercingové doplňky a skleněná dilda, Sexaten vyrábějící saténové oděvy, Ateliér Riwaa Nerona navrhující originální korzety, korzelety a podvazkové pásy, Timea eshop obchodující s punčochovým materiálem a konečně Sedlářství Jana Louckého zaměřujícího se na výrobu korzetových opasků a dalších produktů z kůže.

Na další akci se můžeme těšit o stejném čase na stejném místě. Tedy 19. května 2018 v P.M. klubu Praha. Nenechte si ujít! Vstupenky se budou prodávat několik měsíců dopředu. Mimochodem, počítá se s tím, že pro velký úspěch bude diváků ještě více. Dokonce možná tolik, že bude třeba pronajmout Kongresový palác pro další ročníky...

Fotografie byly zapůjčeny pořadatelkou Sidou Strauch a jsou pořízeny fotografy: Murhaaya, Hrvoje Vogrinc a Agience

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: