Ženská krása a smyslnost – to jsou dvě složky, které budou vévodit tentokrát v pořadí již třetímu ročníku večera s velmi přitažlivým názvem L‘Amour Night, který se bude pořádat v sobotu 19. května od 20 hodin v pražském P.M. klubu. Jeho pořadatelka SIDA STRAUCH nám tak připomene, že milování je smyslová a smyslná hra. Pomocí smyslnosti můžeme svádět, inspirovat a potěšit, ale také poznávat lépe jeden druhého. Odhalte s námi zákulisí svůdné a vznešené zábavy, kterou si vychutnají ženy i jejich doprovod. [no_toc]

Kapitoly

Půjde o přehlídku spodního prádla známých oděvních návrhářů. Kdo všechno pozvání k představení své tvorby přijal?

Michaela Dúcká, která předvede letní a svatební kolekci s květinovými detaily a skleněnými doplňky. Dále Nona G, specializující se na lack, avšak pro naši přehlídku vytvořila soubor, kde právě tenhle materiál spojila s dalšími, jako jsou štras a krajka. Dále Danny Worm – ten zatím produkty tají, ale vypadá to na to, že použije lehčí materiály a nepůjde vyloženě o negližé. A konečně Riwaa Nerona. Minulou přehlídku překvapila nádhernými korzety a korzelety, letos připravuje modely s názvem Ovínění.

Ovínění? To jakože budou modely šity pod tíhou alkoholu?

Kdepak! Ta by si něco takového neriskla. Riwaa je profesionálka, která šije velmi kvalitní prádlo. Možná proto je nejvyhledávanější designérkou mezi tanečnicemi a modelkami z celé republiky. Ovíněním se myslí nová kolekce, která bude laděna do bordó barev.

Inspirovaly ji všechny struktury, barvy, vůně a tóny vína. Jaké prádlo přesně uvidíme, nechme se překvapit. (Poznámka redakce: Nenechte si tuhle prezentaci ujít. Jak sama návrhářka na Facebooku uvádí, půjde o její poslední fashion show tohoto roku.)

Bude i tentokrát program vyplňován tanečními či akrobatickými čísly?

Určitě. Vystoupí první sólisté baletu Národního divadla, kteří jsou několikanásobnými držiteli cen Thálie. Poté na řadu přijde Yayu Němcová Lopatio s pole dance, jedna z finálových účastnic letošního mistrovství světa. O svůdný tanec se postarají burlesky Angelina Angelic, Miriam Belle a Linde von Schwärze.

Posledně jmenovaná na předešlém L’Amour Night zazářila se vzdušnou akrobacií, letos však zůstane na zemi. Připravila si poutavé burleskní vystoupení, které návštěvníky zaručeně nenechá chladnými. Tu letošní vzdušnou akrobacii zastoupí Olga Yasinská, o výjimečný zážitek nás nenechá připravit ani akrobatické duo Martina Illichová s Kristýnou Stránskou z uměleckého seskupení Losers Cirque Company.

Minulý ročník moderoval, případně navázal písní Sony Vargas ze společnosti Prague Burlesque Royal. Kdo to bude letos?

O mluvené slovo se postará mladý nadějný herec Kryštof Krhovják, zpěvem doprovodí Angelina Angelic se živou kapelou Her Nails.

Sejděme z pódia, mimo molo! Co osobní kontakt s návrháři formou marketu? Rýsuje se možnost zakoupení produktu, případně jeho objednání?

Ano, i tentokrát si mohou návštěvníci zakoupit předváděné prádlo, a nejen to, půjde rovněž o doplňkový prodej. Předchozí ročník jsme nabízeli skleněná dilda od uměleckého skláře Pačinka, stejně tak jako saténové župany společnosti Sexaten, obojí vyrobeno a navrženo speciálně pro L’Amour Night. Nyní se jedná o mýdla a masážní oleje s esencemi, také vyrobené výhradně pro tento večer.

Minulý rok byl program rozčleněn na několik bloků, přestávky mezi nimi se zdály příliš dlouhé. Dojde ke změně?

U akce takového typu bývají přestávky delší, protože se musí upravit pódium na každé vystoupení zvlášť. Tentokrát však budou pauzy vyplňovány živou kapelou doprovázející Angelinu, takže divák získá pocit, že se něco pořád děje. Program se potáhne jakoby bez přerušení…

Jak proběhne after party?

Jako na každé jiné… Až skončí všechna show, hosté se do ranních hodin mohou zabavit hovorem a tancem u barů, které jsou k dispozici na obou patrech P.M. klubu. Dostane se jim příležitost pohovořit si se všemi performery a organizátory večera.

Součástí oslavy ženské krásy je i výstava. Prozradíte jméno umělkyně?

Jde o malířku Katastrofé. Seznámí nás s díly, u nichž se inspirovala říší pohádek. Velmi ojedinělým způsobem znázorní princezny. Lépe řečeno, princezny, jak je neznáte… (Poznámka redakce: Jak sama malířka na Facebooku uvádí: „V sérii obrazů vytvořených speciálně pro tuhle příležitost se setkáte s vanilkovými vílami i tabu nejtvrdšího kalibru. Sexualita má pestrou škálu odstínů a úhlů, jejich vnímání se může měnit v závislosti na náladě, společnosti, zkušenostech… Proto k erotice přistupuji s respektem, zvědavostí a nadhledem. To samé bych chtěla po vás, pokud vstupujete do galerie. Není tu místo pro předsudky, intoleranci či nenávist.“ Ukázka z tvorby na Instagramu.)

Předešlá akce zaplnila prostory klubu tak, že v jejím závěru nebylo k hnutí. Nepočítáte do budoucna s jejím přemístěním do větších prostor?

Počítáme, nicméně jsme prozatím spokojeni s tím, co máme. Je tu základ, vše co potřebujeme. A i ten prostor se tematicky hodí.

Existuje podobná událost v zahraničí?

Je to možné, ale o žádné nevím.

Kde vznikla její idea?

Po návštěvě prvního konání Fetish Weekendu, kde se mi zalíbila atmosféra. Hlavou mi projelo, že by se mohlo pořádat něco obdobného, i když v opačném – tedy v něžném, jemném duchu. Zkrátka něco, kde by se oslavovala ta smyslnost a elegantnost…

Jak dlouho trvá příprava?

Téměř rok.

Pomáhá vám s ní ještě někdo další?

Určitě. Třebaže jsem pořadatelem a ideje vycházejí ze mne, nejen přehlídka, ale celá akce spadá pod eventy organizovanými pražským studiem Hell, kde mám velkou podporu.

S jakým vstupným a předepsaným oděvem se počítá?

Vstupenky v hodnotě čtyř set korun lze zakoupit osobně na recepci zmíněného studia Hell od pondělí do pátku od 13 do 19 hodin, nebo prostřednictvím rezervačního systému. Co se týče oděvu, dodržujeme dresscode semi-formal (u dam jde o šaty, koktejlky nebo kostýmek; u pánů o společenský oblek). Jinak je akce nekuřácká, prostor pro kouření je vyhrazen.

Stanete se součástí programu? Jste známou modelkou, minule jste zakončovala večer burleskním vystoupením…

Upřímně řečeno, nejsem burleska, tenkrát šlo spíš o scénické vyjádření. S burleskou koketuji, ale výstupy tohoto stylu nenabízím. Letos předvedu jen jeden model.

Nicméně výstup byl velmi povedený, a nutno dodat, že se vám daří i na poli organizace. Vysloví-li se navíc vaše jméno mezi návrháři, tanečnicemi a impresárii, všichni o vás hovoří v superlativech. Odtajníte nějaké záporné vlastnosti?

Kouřím, občas jsem hysterická a stresař.

Stres k takové činnosti obyčejně patří. A když už o práci hovoříme, přestože jste v osobním životě zaměstnaná jako office manažerka, je jasné, že se vám móda stala „vedlejšákem“. Kdo vás k ní přivedl, respektive k její prezentaci?

Vždycky jsem ji měla ráda, libuji si v retro stylu, v tmavých barvách. Navíc jsem pubertou prolezla jako pankačka, což je malinko příbuzné…

Není tedy divu, že na většině fotek jste oděna do černého. Jaká další barva vám imponuje?

Červená. Protože je to převlečená černá. :o)

Kterou naopak nesnášíte?

Nemám žádnou takovou. Všechny barvy, jestliže se vhodně zkombinují, vypadají dobře.

Když jsme u toho modelingu, nedá nám nezeptat se na něco více pikantního. Na Poslední výstavě skutečných nahých žen Voayer, která se konala nedávno v pražském Tančícím domě, se některé návštěvnice svlékaly donaha, aby se tak vžily do role vystavených modelek. Byla byste schopna něčeho podobného?

Na to bych asi odvahu neměla. Ve spodním prádle možná, ale takhle „daleko“ bych nešla…

Jak jste se dopracovala k uměleckému jménu SIDA? Jdete snad i cestou osvěty, vezmeme-li v potaz, že je tímto výrazem ve frankofonních zemích označován syndrom získaného selhání imunity, tedy po našem AIDS?

Hahah:D, s osvětou to nemá nic společného. Jmenuji se Zdeňka, což je historicky Sidonie a Sida je tedy zkrácená forma. Že jde o označení vážného onemocnění jsem popravdě nevěděla, a když jsem se to dozvěděla, nebylo už cesty zpět:o)

Závěrem na téma blízké našemu magazínu: Co se vám vybaví při vyslovení slov – erotická pomůcka?

Jakýkoliv předmět, který dovede zpestřit intimní chvíli. Co znásobuje intimní prožitek.

Co se vám vybaví při vyslovení – erotické prádlo?

Vzhledem k tomu, že tíhnu k retru, tak si vybavuji to v krajkovém provedení, dále otevřené podprsenky a podvazkové pásy.

Děkujeme za rozhovor a přejeme, aby se další ročník L‘Amour Night vydařil.

Fotografie Sidy Strauch: z jejího archívu

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: