Rozhovor s MÁRIEM PETREJEM, autorem netradičního projektu Poslední výstava skutečných nahých žen, která se tentokrát bude konat 17. až 21. dubna 2018 v jedné z nejkrásnějších budov světa – v pražském Tančícím domě. Nepůjde o přehlídku fotografií ani figurín, ale o skutečné modelky ve FETISH a BDSM pozicích, kterých se dokonce budeme moci dotýkat… A to podobně, jako tomu bylo u dřívější výstavy nahých žen Voayer.

Kapitoly

Proč jste zvolil výstavní síň Tančícího domu?

Jeho vedení souhlasilo se spoluprací, neváhal jsem proto ani vteřinu. Navíc je budova úžasná, a když říkám úžasná, chci aby poslední výstava tomu odpovídala. Vidět nahé ženy v tomto prostoru bude velmi silný zážitek.

V kolika patrech bude výstava probíhat?

Ve třech.

Budova je velmi prosvětlená. Vy přitom potřebujete přítmí, aby zejména prvky BDSM vynikly. Nebo se snad počítá se změnu v přípravě expozic?

Začne v přízemí, odkud se bude scházet do dvou podzemních podlaží… Takže bude prostor opět bez denního světla.

S kolika vystavenými modelkami se počítá?

S pětašedesáti, každý den se jich předvede třináct. Samozřejmě, tento počet se může ještě navýšit.

Záběr z předchozí výstavy, autor fotografie: Miroslav Polanka

Jak budou modelky angažovány, opět bude proveden nábor přes internet?

Velká většina mě kontaktuje přes formulář na webové stránce, případně mailem, který je obecně znám. Rovněž bude záležet na odvážných návštěvnicích, každé se dostane možnost prezentace i na místě.

První výstava se konala v Bratislavě, trvala dvanáct hodin a za tu dobu ji navštívilo sedm set lidí. Minulý rok jste ji přestěhoval do Prahy, do galerie Dup39, kde byla prodloužena na tři dny. Kolik lidí ji navštívilo tam?

Přes jeden a půl tisíce návštěvníků.

Hezké číslo. Ta letošní bude trvat o dva dny déle, takže předpokládám, že se návštěvnost zdvojnásobí, což vás musí jen těšit…

Nemám tušení kolik lidí dojde. Vím jen, že už nyní je pomocí předprodeje prodáno mnoho vstupenek. Spíš mi záleží na tom, aby výstava proběhla klidně, jako tomu bylo doposud.

Autor výstavy Mário Petreje ve společnosti modelek, autor fotografie: Miroslav Polanka

Zatím tedy vyprodáno není. Nicméně v cestovním ruchu platí, že v následujících víkendech po Velikonocích bývá Praha vylidněná. Neobáváte se vlivu tohoto svátku?

Neobávám, jen samotný Tančící dům denně navštíví přes tisíc turistů.

Proč má letošní výstava přívlastek POSLEDNÍ. Znamená to, že se nebude již v budoucnu opakovat?

Přesně tak. Jde o opravdu poslední počin, rád bych totiž posunul projekt dál.

Byla podobná akce k vidění v zahraničí?

Dovolím si tvrdit, že podobná jistě ne. VOAYER je unikátní záležitost. Jednak vizuálním provedením, místem, kde se koná, a samozřejmě zájemci, kteří ji navštíví. Je třeba podotknout, že moje výstavy netvořím pro určitou komunitu lidí, nýbrž pro všechny, kteří mají otevřenou mysl.

Jinak je na světě mnoho akcí, jejichž součástí jsou nazí lidé. Bylo by divné, kdyby takové projekty neexistovaly, zejména když je nahota přirozenou věcí.

Den před vernisáží výstavy v Bratislavě jste byl pozván k podání vysvětlení na místní policii na základě trestního oznámení. Minulý rok se nic podobného neudálo?

Ne, neudálo. Vše proběhlo v poklidu.

Záběr z předchozí výstavy, autor fotografie: Miroslav Polanka

Kdysi jste sliboval vydání knihy, magazínu se záběry z předchozích exhibicí. Jaká je realita?

Avizoval jsem vydání magazínu, který by obsahoval exkluzivní fotografie. Po nějaké době jsem se však rozhodl s jeho posunem na pozdější dobu. Nechci, aby šlo o „polovičatý“ produkt, dávám přednost kvalitě. Nicméně v těchto dnech dokončuji přípravu knihy s názvem JÁ, VOAYER, v níž popisuji rok života, během něhož jsem bez peněz, přespávající v kanceláři, vybudoval světový projekt. Změnil se mi život a rád bych to měl zaznamenané:)

Vaše výstavy navštěvují mimo jiné i významné osobnosti. Můžete seznámit čtenáře s nějakými?

To je pravda, ale nechtějte po mně, abych je jmenoval. Chci být diskrétní.

Jaké je vstupné?

V předprodeji se vstupenka dostane za 699 korun. Výhodněji se dají zakoupit zde.

Jak bude probíhat organizace akce?

Každý z pěti výstavních dní je rozdělen na čtyři vstupy, z nichž každý potrvá jeden a půl hodiny. Čtenářům doporučuji se dostavit alespoň patnáct minut před začátkem vstupu, na který bude lístek zakoupen. Jak už bývá zvykem, je třeba počítat s osobní prohlídkou. Fotografování bude opět POVOLENO.

Záběr z předchozí výstavy, autor fotografie: Miroslav Polanka

P.S.: Taky rádi šmírujete? Pokud ano, nejste sami. V minulém roce oslovila agentura sociálních výzkumů STEM/MARK přes deset tisíc mužů a žen, z čehož vyplynulo, že se slíděním má zkušenost 36 procent mužů a 19 procent žen…

P.S.: Na předchozích výstavách se některé návštěvnice samy od sebe svlékaly a vystavovaly. Taková možnost se nabízí i nyní, stačí jen oslovit pořadatele. Návštěvníci se smějí „exponátů“ dotýkat jen v hygienických rukavicích, pronikání prsty do tělesných otvorů je zapovězeno.

P.S.: Objekt Tančícího domu byl dokončen v roce 1996. Přezdíván je Ginger and Fred, a sice podle tvaru dvou nárožních věží, připomínajících slavnou americkou taneční dvojici Ginger Rogersovou a Freda Astaira. Autory návrhu jsou Vlado Milunić a Frank O. Gehry. Adresa objektu: Rašínovo nábřeží 1981/80, Praha 2, nejbližší tramvajová zastávka nese název Jiráskovo náměstí.

[no_toc]

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 1 názor

Děkuji za informaci. Pohlídám si to.

Nemáte zač, my taky dorazíme:)

Spolupracujeme: