O připravované výstavě nahých žen VOAYER referujeme již nějakou dobu v rámci kalendáře erotických akcí. A již dnes můžeme tušit, že zřejmě půjde o událost roku. Třebaže výstava (na kterou v budoucnu naváže ještě jedna v Tančícím domě) ještě nezačala, její autor a organizátor v jedné osobě je již na roztrhání.

Spousta dotazů přichází ze strany uživatelů sociálních sítí, kde dělá masivní reklamu, jiné dotazy pokládají různé časopisecké tituly, jak tištěné, tak i ty internetové. Není proto divu, že i pro náš magazín se Mário Petreje stává středem pozornosti.

K čemuž dokonce nahrává i agentura sociálních výzkumů STEM/MARK, která nedávno vyzpovídala 5023 českých mužů a 5021 žen. K čemu že došla? S voyeurismem má zkušenost 36 procent mužů a 19 procent žen…

Kapitoly

Výstavu jste nazval VOAYER, nicméně v sexuologické terminologii se užívá výraz Voyeur nebo Voyer. Co vás přimělo k téhle úpravě?

Moje výstavy jsou originální, proto i název tomu odpovídá. Navíc mi zní více melodicky.

Za voyerismus se považuje vzrušení, které je dosahováno sledováním intimního počínání nic netušících anonymních objektů. Voyeur je tedy osoba, která ráda šmíruje. O deviaci se hovoří, jestliže jedinec upřednostňuje tuhle techniku před normálním způsobem uspokojení. Tak to alespoň vysvětluje odborná veřejnost. Nemáte strach, že se návštěvníkům vaší prezentace natolik zalíbí, že začnou vyhledávat parky a další místa ke šmírování?

Stát se to může, ale ne určitě mým přičiněním. Jestliže někdo najde zálibu ve šmírování, tak ji najde i bez návštěvy výstavy.

Vraťme se k projektu. Co vás motivovalo k jeho realizaci?

Motivace? Tu u mě nehledejte. Chtěl jsem jen, aby se návštěvníci kochali pobytem ve společnosti opravdových nahých žen. Tak jako sex, tak i nahotu vnímáme v plné přítomnosti, což je jediný skutečný stav našeho života. Bohužel je smutné, že nahota je běžnější dnes v online světě.

Různí se čísla, co se týče celkového počtu vystavených modelek. Kolik jich tedy bude doopravdy?

Během tří dnů 39, většinou v BDSM pozicích.

V BDSM pozicích? Tak to mi nahráváte na další otázku: Co říkáte expanzi BDSM klubů v Čechách?

Upřímně řečeno, vývoj klubové činnosti moc nesleduji. Ani na Slovensku, odkud pocházím. Pokud je ale pravda, že zájem společnosti v tomhle duchu roste, tak je to v pořádku. Je to přece o lidech a pro lidi. Mimochodem, výstavní prostory budou také vyzdobené různými sexuálními BDSM pomůckami a nábytkem. Partneři, kteří nám tyto produkty zapůjčili (zvláště e-shopy), mají vyhrazen prostor, ve kterém si návštěvníci budou moci zakoupit některé z jejich produktů, případně o nich získat informace.

A nyní dotaz na tělo: Vy sám upřednostňujete nějakou BDSM techniku?

Mám jich rád poměrně dost. Vyhledávám však nejdříve absolutní důvěru a oddanost partnerky, až později mám chuť si dopřát a poskytnout některou z oblíbených technik či praktik.

Jak se na projekt dívá vaše manželka? Široká rodina?

Nemám manželku a kdo se jak dívá včetně mé rodiny, mě nezajímá. Nicméně na první výstavě v Bratislavě se byli podívat rodiče. A vypadá to, že zavítají i do Prahy. Neprovádím nic výjimečného ani divného. Každý se rád podívá na nahé lidské tělo, dokonce i ti, kteří veřejně prezentují zbytečné a negativní názory. Ať už si myslí o tom, kdo chce, co chce, výstava Voayer je umění už jen proto, že lidé jsou umění.

Náš magazín se věnuje testování erotických pomůcek. Přejděme tedy k tématu jinému: Nakupujete v sex shopu – kamenném obchodě, nebo přes internet?

V kamenném. Alespoň vím, co kupuji. Mohu si to ohmatat. To e-shop nenabízí.

Sledujete trendy, nejnovější modely v erotických pomůckách?

Ne.

Jakou hračku pro dospělé jste si pořídil naposledy?

Obojek.

Stalo se, že vás někdy podobný nákup zklamal?

Zatím ne.

Umíte si pomůcku opravit?

Záleží na tom, jaká pomůcka to je, ale pravděpodobně bych to nezkoušel.

A v případě momentální nouze byste dovedl nějakou vyrobit?

Pomůcku asi ne, ale pro výstavu jsem pomáhal smontovat kříž. A protože jsem byl u jeho smontování, dovedu si představit i jeho opravu.

Máte nějaký tip pro čtenáře jak si netradičně zpestřit sex?

Sex je nejkrásnější činnost, jakou si lidské bytosti mohou vzájemně dopřát a poskytnout. Důležitější než ho zpestřit je užívat si ho s otevřenou myslí, bez odsuzování a hodnocení.

První výstava VOAYER se konala v Bratislavě. Trvala jen 12 hodin a navštívilo ji více než 700 lidí. Ta pražská bude trvat tři dny, kolik návštěvníků očekáváte?

Očekávám každého s otevřenou myslí a bez předsudků. Kolik lidí si nakonec přijde výstavu prohlédnout, netuším, ale mohu již nyní prozradit, že předprodej je velmi dobrý.

Chápu, že jde o ojedinělou akci svého druhu. Máte nějakou šablonu pro výběr modelek?

Kdepak. Jde o ženy různých postav, věku, národnosti, vyznání a orientace. Co se týče tváří, v tomto projektu nehrají roli. Všechny mohou být zahalené maskou nebo kuklou

Jsou nějaká omezení, která musí návštěvník galerie respektovat?

Určitě jich pár je. Například každý vstup bude trvat maximálně jeden a půl hodiny, doporučuji přijít patnáct minut před začátkem vstupu. Vpuštěn bude návštěvník se vstupenkou, na které je vyznačen čas vyhrazený pro vstup. V žádném případě se nesmí zdržet více, než je nezbytně nutné k nerušené prohlídce každého exponátu.

Jako organizátor si vyhrazuji plné právo vyprázdnit výstavu před každým koncem –zdůrazňuji ještě jednou!!!– jeden a půl hodinového vstupu, případně dříve, pokud to bude vyžadovat situace. Akce není určena k ukájení, ale pro potěšení mysli.

Prý bude dovoleno modelek se dotýkat. Je to pravda?

Ano, ale jen těch označených. Dovolen bude však jen jemný dotek či pohlazení, a sice v hygienických rukavicích, které budou rozdávány u vchodu. Pronikání prsty do tělesných otvorů nepřichází v úvahu. Každá modelka bude hlídána ochrankou.

A co myslíte, budou se dotýkat více muži, nebo ženy?

Ženy, alespoň podle zkušenosti z výstavy v Bratislavě. Tam se dokonce některé návštěvnice svlékaly samy od sebe…

Opravdu? A tentýž projev očekáváte i v Praze?

Ano, doufám, že se nějaká přihlásí i tady… A nemusí mít strach, že nebude mít možnost se pohnout. Hýbat se je povoleno. Vlastně co bych si víc mohl přát než vystavovat ŽIVÉ exponáty. Zvláště když se návštěvníkům dostane šance navazování očního kontaktu…

Vraťme se opět kus zpět – k omezením. Co když se dostavím s foťákem, mohu fotit?

Ale jo, fotografování dovoleno je, jen filmování se zakazuje. Jak vás uvidím s kamerou, opouštíte výstavu bez náhrady.

Rozumím. Proč jste si vlastně vybral výstavní prostory právě v Charvátově ulici?

Galerie Dup39 leží v přímém centru Prahy blízko stanic tramvaje a metra, nedaleko slavného Václavského náměstí. Dokonale sedí i rozložení prostor, navíc je ideální i pro uskutečnění menšího překvapení…

To nám asi neprozradíte… Prozradíte nám alespoň své původní povolání? Kde jste získal organizační schopnosti?

Moje povolání je člověk. Netuším, kde jsem co načerpal… První výstava byla moje první akce v životě. Dělám všechno to, čeho jsem schopen. Nevymlouvám se, nestěžuji si… Samozřejmě přitom udělám velké množství chyb, a i tak se těším z nových životních zážitků…

Až vám výstava přinese milióny, přestěhujete se do Čech natrvalo?

Tak o tom zatím neuvažuji. Jednak si nejsem jistý, že půjde o velký mamon, jednak mám na Slovensku šestiletou dcerku, v jejíž blízkosti potřebuji být. Nicméně Praha je krásné město a cítím se tu jako doma.

Děkuji za rozhovor a přeji, aby se projekt vydařil.

Fotografie, které jsou součástí rozhovoru, laskavě zapůjčil vystavovatel. Přibližují atmosféru předchozí výstavy v Bratislavě.

Vstupenka v předprodeji vychází na 669 korun. V den konání akce bude stát 800 korun. Více informací naleznete zde.

Výstavu lze navštívit v těchto vstupech:

Den 1 – 17. 08. 2017

 • Vstup 1: 11:00 – 12:30
 • Vstup 2: 14:00 – 15:30
 • Vstup 3: 17:00 – 18:30
 • Vstup 4: 20:00 – 21:30

Den 2 – 18. 08. 2017

 • Vstup 1: 11:00 – 12:30
 • Vstup 2: 14:00 – 15:30
 • Vstup 3: 17:00 – 18:30
 • Vstup 4: 20:00 – 21:30

Den 3 – 19. 08. 2017

 • Vstup 1: 11:00 – 12:30
 • Vstup 2: 14:00 – 15:30
 • Vstup 3: 17:00 – 18:30
 • Vstup 4: 20:00 – 21:30

[no_toc]

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: