Užijme si sex v těhotenství – praktické rady

sex v těhotenství Sex v těhotenství má spoustu zastánců, ale také odpůrců. Jedni se obávají, že je pro vývoj plodu nebezpečný a může miminko ohrozit, jiní si jej užívají o mnoho více, než v období před graviditou. Je to věc názoru.

První trimestr nebývá příliš úspěšný, co se týče sexu, vzhledem ke zvýšené únavě, nevolnosti a celkovému tělesnému vyčerpání a změnám, které v těle budoucí maminky probíhají. Proto je potřeba, aby byl partner tolerantní, jemný a citlivý, v druhém trimestru se mu to náležitě vyplatí.

Sex v těhotenství – rady a zkušenosti

Kolem čtvrtého měsíce již bývá těhotná žena poměrně v pohodě a začíná se jí vracet chuť, některé začíná ovládat a pociťují posedlost sexem. Hormony dělají své a spousta žen v druhém trimestru se cítí jako by byly nadopované, chtějí to pořád a neustále.

Sex si naplno užívají a vychutnávají, díky prokrvení pánve a vaginy si navíc sex užívají mnohem intenzivněji, než-li před těhotenstvím. Určitě je potřeba brát ohled na výběr poloh a hlavně vyhnout se tvrdšímu pojetí sexu, ale v zásadě platí, že to co dělá dobře mamince, dělá dobře miminku.

Rizika při pohlavním styku v těhotenství

Existují výjimky, které se musí v touze uskromnit a to jsou ženy, jejichž těhotenství je rizikové, vícečetné nebo kterým to lékař nedoporučí.

Ve třetí fázi již žena opět moc zájmu o sexuální radovánky neprojevuje, její mysl se soustřeďuje na budoucího potomka a na zajištění potřeb pro něj. Navíc si se stále se zvětšujícím bříškem nepřipadá atraktivní a má ze sebe pocit, že je neohrabaná. V této době je nejlepší zvolit mazlení a různé hračky a pomůcky, partner by se měl stát citlivějším a vnímavějším, nastávající maminka mu to jistě hned jak bude moci, pravděpodobně po šestinedělí, vrátí a častokrát i s úroky.

Každá z nás je originál

Ze zkušenosti mé kamarádky soudím, že každý to má jinak. Neměla na sex v těhotenství chuť snad ani jednou, její přítel to nesl těžce, na první společný sex od otěhotnění čekal téměř rok. Má jiná kamarádka měla zase chuť hned od začátku a pokračovala v hojném a uspokojivém sexuálním životě až do porodu.

Každá žena to má hold jinak dané, příroda si pohrává, jak s hormony, touhou, tak i náladou. Zkouší co vydrží ona i okolí. Někdy je to hodně náročné, jindy vůbec. Tolerance a pochopení ze strany partnera jsou tím nejlepším, čím lze ženu v tomto období podpořit a projevit ji tak svou lásku.

Všem párům, které jsou v očekávání, přeji krásně strávené chvilky pohody, nabité erotikou a fantastickými zážitky!

Aneta

Aneta

Bývalá barmanka v erotickém podniku... ve své branži nemá už kam jinak povýšit/ponížit (je to stále to samé). Chce se přes psaní u nás seberealizovat a uzavřít za sebou divokou životní etapu. Pro spoustu lidí je téma eskortu, striptýzů a sexuálních podniků tabu, což i erotično obecně. Přitom nemusí...
Aneta
[supsystic-social-sharing id="1"]

2 komentářů

  1. dobrý den jsem v 5 měsíci těhotenství a mám obavy se sexem, neboť jsem v minulosti prodělala potraty. Mám strach z prokrvení dělohy a ostatních rodidel.Děkuji

    • Hezký den, takový problém vám bohužel nedokážeme vyřešit a ani být v něm nápomocní – k tomu se může erudovaně vyjádřit jen váš ošetřující lékař/gynekolog, který bude znát váš přesný zdravotní stav a může vám případně doporučit konzultaci s vlídným sexuologem. Omlouváme se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *