Poprvé jsme navštívili českou obdobu Eroticonu, který se paradoxně u nás pořádá už 14 let (toto byl 13. ročník – 1 rok se vynechalo) a máme z něj krátký report. Tentokrát nám tento malý festival erotické scifi a fantasy literatury neunikl. Hlavně protože se zde měl křtít román Richardovy živé hračky Kristiny Haidingerové, kterou jsme vyzpovídali v jednom z posledních rozhovorů.

Provokativní i humorné přednášky nejenom o sexu

Samotnému křtu předcházelo několik větších přednášek (tematických jako veškerý obsah na Eroticonu) – všechny byly jako červenou nitkou propletena erotickou tematikou. Zde nešlo o lacinou vábničku na posluchače, ale o dospělý obsah v literatuře či kultuře, který nám mnohdy prohnal i bránice. Takhle jsem se upřímně a nadšeně nezasmáli už dlouho – a na erotické akci už vůbec ne.

Přednášky Zdařilé, nezdařilé a šokující erotické scény ze světové i české literatury a Obligátní sexy scéna od autorek Františky Vrbenské a Olgy Cirrat Xaverové jsme si nakonec užili ve stylu 2v1. Témata byla tak příbuzná, až se celkově překrývala. Vyslechli jsme si tedy delší, ale za to neskutečně vtipně nadsazený dialog o psaní erotických scén, budování provokativní atmosféry v literatuře či filmu.

Komediální přednáška od Jardy Houdka „Mám malý penis“, aneb praktické návody a příklady, jak překonávat jeden z nejtěžších myslitelných hendikepů si rozhodně zasloužila bujarý potles. Odlehčeně a s nadšením představoval cesty, které rozhodně zamotaly hlavu všem, kteří stále věří, že s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo.

Početné publikum přilákala vtipně vypointovaná přednáška s podtitulem „Proč si krásná Mina na místo ctnostného, milujícího Jonathana, vybrala studeného krevního násosku Draculu?“ od textařky a básnířky Lucie Lukačovičová.

Svou pozornost si dokázala vydobýt maličká, ale o to živelnější zrzvá tanečnice Neira Lohikäärme. Světelná show se musela díky omezením prostoru obejít bez plamenů, ale přesto to stálo za to.

V programu mělo prostor více vystoupení (i jedno divadelní číslo „Pouliční umělkyně“, které nám také vykouzlilo úsměv na tváři – turban dolů, i taneční absinthové vystoupení Darin Darinnelis Dance), ale jejich přepis či popis by zde byl na x stránek a vy byste u tohoto textu usnuli… I ta stála za zhlédnutí / vyslechnutí 🙂

Křest knihy Richardovy živé hračky

Křtilo se tematicky absinthem a to z rukou krásné divy Kateřiny D. Urbanová (alias Absinthové víly) a to ve společnosti Ďábla i samotné autorky Kristiny. Tematicky se absinth na knize zapálil, ale… román je psaný tak hutně a silně, že na něm pekelný plamen nezanechal ani stopu. Jen příjemnou vůni anýzu a pelyňku

Naše další postřehy z celého odpoledne/večera:

  • nesmělé dívky poprvé zkoušely, jaké to je dát předkloněnému klukovi na zadek koženými důtkami,
  • zkušenější submisivní dívky už věděly, že jejich pravé místo je na vodítku svého partnera,
  • lascivní kostýmky pekelného zajíčka v kůži a provokativní indiánky u nás zabodovaly,
  • chyběly nám vyloženě cosplay scifi/fantasy kostýmky,
  • poznali jsme tu podobně vřelou a přijímající atmosféru, jako na proslaveném berlínském erotickém festivalu VENUS.

Suma sumárum erotikonum

Menší počet účastníků (dle našich skromných odhadů cca 70) rozhodně na škodu nebyl – malé prostory by stejně více nepojmuly. I díky tomu byla celá akce rodinně laděná (pomohlo tomu i to, že se mnozí návštěvníci znali roky – i z předchozích ročníků) a pohodová. Někteří šli na Eroticon ani ne kvůli přednáškám/seminářům, ale kvůli svým přátelům, se kterými prokecali venku i podstatnou část akce. A vlastně proč ne 🙂

Dlouho jsme nezažili odlehčené povídání o sexu, které by nás tak moc bavilo a už na místě jsme se těšili na další ročník 🙂 Za redakci Lascivní.cz rozhodně doporučujeme přijít!

P.S. Omlouváme se za zhoršenou kvalitu fotek 🙂 Naše technika nebyla připravena na přítmí akce = do příště to zachrání zrcadlovka.