Stejně jako minulý rok jsme si nenechali ujít český Eroticon – netradiční akci, ve které se snoubí erotika (nám tak blízká) s fantasy a sci-fi. Nezkušený čtenář či fanda by namítnul, že existuje jen Zaklínač od Sapkowskiho (brzy se bude točit nový seriál na Netflixu) a pak dlouho, dlouho nic. Ale neskutečně by se mýlil.

Fantasy a vědeckofantastická díla už svou abstraktností lákají zabrousit do tajemných erotických tenat a mnohdy se z nich už ani nedostanou. I o tom byla části Eroticonu – jak ve svém díle použít erotiku, která nebude jen prvoplánová a jen hloupě kýčovitá, ale bude svůdná a eroticky nabitá!

Atmosféra, kterou chcete zažít

Místo pro letošní Eroticon bylo skvěle vybrané, temně sexuální nálada z celého místa jen sálala a zkušení harcovníci vědí, že se zde odehrávají i další lascivní akce. Snad bude Eroticon i příště zde, lepší místo (ač hůře dostupné pro ne Pražské) by se dalo těžko najít.

Svůj díl na naší dobré náladě udělaly i erotické retro hry, které jste si mohli užít a také uvolněné kostýmky a převleky mnoha návštěvníků. Nebylo to tak divoké na VENUSu v Berlíně či vyloženě tematických BDSM akcích, ale přesto bylo se na co dívat (a to nejenom pánským pohledem).

Bez méně blesků a cvakání…

Někomu mohlo kazit náladu to, že se na letošním Eroticonu nemohlo volně fotit – osobně mě to nepřekvapilo, ale menší smršť stížností si to na Facebooku akce vyžádalo. Za mě je to rozumné pravidlo (ač ne moc časté – kromě swingers akcí). Ne všichni chtějí, aby jejich návštěva podobné akce byla jednoduše vyvěšená na Facebooku. Kór když FB dokáže krásně a přesně párovat obličej na fotce s vaším veřejným profilem.

Co jsme si nemohli nechat ujít

Podobně jako minule byly 2 linie přednášek/workshopů, takže se bohužel nedalo stihnout vše – takže už před příjezdem (tentokrát možná zbytečně brzkým) jsme si vybrali co chceme vidět.

Karel Doležal: 10 fantastických bytostí a jejich příšerný milostný život, poté rychlý přesun na Sexy pravopis a pak hned zpět na vždy břitce vtipnou Františku Vrbenská a její Pohádky s hvězdičkou.

Karel nám ukázal, že sex nemusí být vždy lákavý a příjemný jak si my lidé představujeme – co takoví Enti či Draci! Ti si moc laškování neužijí, přitom by si to za svůj důležitý život v mnoha fantasy dílech zasloužili!

Sexy svůdný pravopis – cože?

Na Lascivní.cz sice redakčního korektora nemáme, ale v rámci mezí se snažíme, abychom tu neměli vyloženě pravopisné hrubky (když opomineme čtenářské dotazy na velikost jejich penysu apod.). I přesto nám odlehčeně zábavný workshop pravopisu prospěl a pár jevů jsme si v hlavě srovnali díky lektorce Evě Suchomelové.

Na první pohled vás možná téma workshopu představilo, ale pro hodně (i zkušených) literárních autorů je pravopis velkou kaňkou v jejich jinak vzrušujícím díle. Takže tohle byl rozhodně skvělý krok – i svůdný outfit lektorky.

Pokračujeme v erotické jízdě

Pokračovali jsme přednáškou od Haniny Veselé (Tvůrce jako předloha postavy). Hanina nám ukázala, co vše se z jejích života promítalo do její literární série Magnólie. Už jen zrzavá barva jejích vlasů a hlavní hrdinky jejích knih nám ukázala, že název přednášky je opravdu trefný. Hanina na konkrétních příkladech popsala, proč autoři se tak moc prolínají se svou tvorbou = aneb piš o tom, co ti je nejbližší a chápeš jeho podstatu, protože si ji prožil.

Nenechali jsme si ujít ani besedu spojenou s kvízem na téma Slast z tvorby. Dotazy z publika poměrně pražily trojici literátek Haidingerová (tu jsme vyzpovídali v dřívějším rozhovoru), Francová a Veselá, které dostávaly otázky na tělo jak prožívají svou vlastní erotickou tvorbu. Nakonec nás „čekal“ Sex a nevinnost v 19. století od Hany Nájemníkové a tolik očekávaný Gala večer a tombola.

Tombolou to nekončilo

Pro nás rozhodně bylo vrcholem shibari vystoupení Edny Kinbaku a její sličné a na pohled nevinné modelky. Práci Edny jsme viděli už vícekrát na tematických akcích, ale vždy je to strhující. Na mě osobně to působilo intenzivněji než na našem (tolik) oblíbeném berlínském VENUSu a jeho Fetish/Bondage stagi. Za její vystoupení mockrát děkujeme!

Celkově nás letošní Eroticon bavil zase o kus více než minule. Své přispění na tom mělo už samotné místo, za nás i pestřejší program a paradoxně i zákaz focení. To mohlo pro mnoho návštěvníků uvolnit atmosféru (hlavně pro ty, kteří zde byli poprvé) a více se odvázat třeba díky outfitu. Díky za tuhle akci a snad nebude poslední:)