Proč některé ženy nedosahují orgasmu?

smutná žena Ženský orgasmus je v mnohém jiný než ten mužský. Ženy ho také většinou dosahují obtížněji. Některé ženy dokonce nejsou orgasmu schopné dosáhnout vůbec. Čím je to způsobené a co se s tím dá dělat?

Ženy a orgasmus

Jsou ženy, které jsou vaginální, tj. dosáhnou orgasmu při dráždění během samotného sexu. Do druhé skupiny žen patří klitoriální ženy, které se dostanou na vrchol blaha díky sexuální stimulaci klitorisu. Ale co ženy, které nejsou schopné dosáhnout orgasmu vůbec? Čím je to způsobené?

Příčin může být celá řada. Často jde o ženy, které v dětství prošly puritánskou výchovou, ale také do této skupiny patří ženy, které se staly obětí sexuálního traumatu. Nemusí jít jen o znásilnění. Další potíže v dosahování orgasmu může mít žena kvůli partnerskému nesouladu. Sem patří konflikty ve vztahu, ale i rozdílné sexuálních chutě, stud atd.

Chce-li žena dosáhnout orgasmu, je nutné, aby odstranila svůj psychický blok a dokázala se maximálně uvolnit. Mnohdy to však není o psychice, ale pouze o technice. Pokud žena není schopná dosáhnout orgasmu při sexu, neznamená to ještě, že ho nemůže dosáhnout vůbec.

Některé ženy dojdou svého vrcholu při orálním sexu či při dráždění klitorisu. Pokud chcete dosáhnout orgasmu při sexu a nejste přímo vaginální, pomůže vám dvojí dráždění. Zvolte takovou polohu, např. zezadu, která umožňuje při sexu zároveň dráždit klitoris. A ještě jedna důležitá věc: Naučte se komunikovat se svým partnerem o tom, co se vám v sexu líbí a co ne. Otevřenost v této tématice je velmi důležitá.

Veronika

Veronika

Nespoutaná a zvídavá (stále) slečna, která si do redakce Lascivní.cz našla cestu přes své samovzdělávání v milostných hrátkách. Nebojí se ani kamarádek v posteli, takže se není čemu divit, že jsme ji uvítali s otevřenou náručí.
Veronika
[supsystic-social-sharing id="1"]

2 komentářů

    • Ano je – při orgasmu se celé tělo uvolní, vyčistíte si hlavu a do krve se uvolní „hormony štěstí“. Takže čím víc, tím líp – ale samozřejmě nemá se nic přehánět 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *