Sybian nebo Sybian sedlo je zařízení určené k použití při ženské masturbaci. Skládá se zz dutého sedla, které obsahuje dva výkonné elektromotory, desky s regulátorem otáček motoru, převodovky a plošiny na zalomených ramenou.

Sybian jako synonymum pro 2v1 dráždění

Sibyan je unikátním zařízením umožňujícím dvojitý způsobe dráždění, kdy dildo na silikonovém nástavci kromě vibrací také rotuje. Vibrace je možné regulovat od 0 do 150 otáček/minuta a vibrace od 0 do 6.500 otáček/minutu. Kromě nástavce s dildem je možné Sibyan připevnit rovněž na nástavec s oblými výstupky určené pro dráždění klitorisu.

Velikostí a modelů Sibyan existuje několik druhů, ale vždy mají tvar polovičního válce nebo zkoseného hranolu, okraj je oblý, aby byl Sibyan pohodlný i při poloze na koníčka.

Další rozšíření dle libosti

Na tuto tyč mohou být přidány různé nástavce, které během vibrací stimulují externě klitoris. Sybian jako erotická pomůcka způsobuje vibrace podél celého pánevního dna, klitorisu, pochvy i konečníku.

Kdo ho vynalezl?

Vynálezcem erotické pomůcky Sibyan je Dave Lampert, který v roce 1970 nejprve přišel s konceptem a o 13 let později byl Sibyan poprvé vyvinut. Prototypy se začaly na trhu objevovat v roce 1985 a byly vyrobeny z plechu namontovaného na dřevěném rámu s vibrátorem vyčnívajícím z otvoru uvnitř. Jeho velká obliba se datuje od roku 1987.

Původně nazýval Lampert zařízení jako Master Better (zkráceně MB), asi o 4 roky později byl vytvořen nový název.

Předpona syb- v termínu Sybian byla odvozena od starobylého města nacházejícího se v jižní Itálii – Sybaris.

Z výzkumu Lamperta vyplývá, že pro ženský orgasmus je nejlepší pozice nahoře, kdy je stimulace vagíny posílena plným zasunutím penisu, žena může samovolně pohybovat pánví dopředu a dozadu a penis je v kontaktu s citlivým bodem G. S ohledem na tyto skutečnosti navrhl Lampert nástroj Sibyan, aby pomohl ženám získat zkušenosti v co nejlepší stimulaci vagíny.

Vibrace a otáčky lze ovládat samostatným vypínačem a dvěma otočnými ovladači. Sybian nejčastěji obsahuje až 11 nástavců v různých velikostech vyrobených ze syntetického kaučuku.

I přesto, že se Sybian objevil v mnoha pornografických videí, jeho obliba postupně klesala a byl nahrazen novějšími pomůckami. K Sybianu je i 11 omyvatelných nástavců vyrobených z čistého silikonu. Tato sada obsahuje i speciálně navržený prst, který slouží ke stimulaci bodu G.

Kde se dá koupit?

Sibyan je možné sehnat převážně na zahraničním trhu, nejvhodnější je porozhlédnout se u výrobců v USA, ceny včetně komplexního příslušenství se pohybují okolo 1.325 $, ovšem lze sehnat i levnější použité stroje v bazaru a objednat si u výrobce jen nové šukací nástavce.

Spolupracujeme: