I v malém českém rybníčku se občas něco děje kolem erotických hraček. Stojaté vody už v roce 2011 rozvířila nadějná designérka Anna Marešová, která vyhrála Národní cenu za studentský design, za návrh ucelené řady luxusních erotických hraček.

Jak se křtí česká erotická hračka od WDD?

Řada ero-pomůcek dostala jméno Whoop.de.doo (hlasový projev pro výskot, či řádění?) a jejím obsahem jsou venušiny kuličky, dvoje vibrační kuličky a vibrátor.

Po nemnoha lapáliích se její fantazie stala realitou a hračky z čistého lékařského silikonu jdou do výroby. Přesněji prozatím jen první kousek – inovativní venušiny kuličky. Prošlo nám jich rukama už poměrně dost, ale takhle zajímavé jsme ještě neviděli.

Na „povrchu“ je čistý silikon a uvnitř ocelové nebo skleněné kuličky (musíme autorce věřit, že uvnitř opravdu jsou:)). Pěkným detailem, který nepoznáte hned, je vnitřní „polstrování“, které zabrání hlučným nárazům kuliček do svého pouzdra. I přes toto řešení mají venušiny kuličky Whoop de doo „sílu“ rozpohybovat svalstvo pánevního dna.

Erotické hračky ve „zlatých“ českých ručičkách

Výroba kuliček v českém prostředí nebyla zrovna procházka rajskou zahradou. Nejdříve byly lapálie s investorem, který by zafinancoval vývoj a výrobu hraček. Poté nastaly problémy i s dodavateli.

V Česku nedostala autorka Marešová dostatek podpory od výrobců textilií, proto se musela poohlédnout jinde. V Itálii a Švýcarsku – právě v druhém zmíněném našla to, co potřebovala – prvotřídní materiál (švýcarskou bavlnu) vhodný pro textilní obal kuliček, do kterého se ukládají.

Ale výrobu samotných kuliček chtěla ponechat plně v České republice. Ve společnosti SILROC CZ, a.s. Anně vyšli vstříc, takže právě zde vznikají finální produkty z čistého lékařského silikonu.

Video popisující zrod kuliček

Mimochodem věděli jste, že do klasických venušiných kuliček výrobci dávají kuličky z kuličkových počítačových myší? My ne! Ale Anna to zjistila při jedné pitvě a chtěla změnu. Chtěla mít kuličky dokonalé zvenku i zevnitř. Venušiny kuličky „whoop de doo“ mají uvnitř něco jiného než „běžnou kuličku“ – buď skleněné kuličky (jsou lehčí – 41 gramů), nebo leštěné ocelové (těžší – 65 gramů).

Velmi nám to připomíná perfekcionistický přístup amerického vizionáře Steva Jobse, který podobně precizně nechat zpracovat vnějšek i vnitřek počítačů Apple a dalších jejích produktů. A to i přesto, že dovnitř se pravděpodobně nikdo nepodívá.

Křest venušiných kuliček v pražské galerii Dvorak Sec Contemporary

Venušiny kuličky byly veřejnosti představeny na křestu 13. 11. 2013. Po půlnoci jste si mohli kuličky koupit ne e-shopu (http://whoopdedoo.cz/) – přednost dostali ti, kteří si kuličky předobjednali. Už několik dní před vernisáží byla zarezervována celá limitovaná edice.

Kmotrou kuliček se stala zpěvačka Tonya Graves, která dostala i jeden limitovaný kousek pro sebe. Na křestu jsme také byli a klobouk dolů – galerie byla plná hostů, kteří přišli na představení první ryze české erotické hračky (kam až mi paměť sahá je první).

Před i po představení si mohli návštěvníci prohlédnout novou výstavu Über ego umělce Davida Černého. Falusy z pryskyřice a dalších děl pěkně doplňovaly ženské linie představovaných venušiných hraček.

Do budoucna a ještě dál!

Co bude dál? Neočekáváme, že by se 500 limitovaných kousků neprodalo a autorka neměla prostředky na další kousek z řady Whoop de doo. A tím dle jejích slov je vibrátor (za nás asi nejzajímavější hračka). Pokud vše půjde jak má, chce zachovat vibrátor tak, jak byl navrhnut původně – prvotřídní materiály, čistý design a indukční nabíjení.

Gratulujeme ke křestu venušiných kuliček a přejeme hodně štěstí do budoucna – s dalšími kousky Whoop de doo, nebo i jinými výrobky. Je dobře, že se v ČR něco konečně děje! Děkujeme.

Aktualizace k 11. 2. 2015: publikovali jsme naši recenzi venušinuných kuliček WDD – mrkněte se na tu krasavici:)

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: