Kniha Deset tváří ženy české autorky Šárky Rosové Váňové dokazuje, že i v Česku se daří erotické literatuře. Jaká tato kniha je?

Napsala Šárka Rosová Vaňová Padesát odstínů šedi počesku?

Na obalu knihy se skví pseudonym Sherry Rose, nicméně ten by vás neměl zmást. Šárka Rosová Váňová je česká spisovatelka, původní profesí moderátorka, kterou můžete znát z regionální televize, ale především z rozhlasu.

V médiích působila od roku 1996. Prošla si Rádio Kiss 98 Praha a Oldies Rádio Praha. Jejím posledním působištěm byl Český rozhlas. V soukromí je spisovatelka šťastně zadaná a je pyšnou mámou hned čtyř dcer.

Útlou knížku Deset tváří ženy vydala autorka vlastním nákladem v roce 2020. Kniha se zcela nepopiratelně „veze“ na vlně současné popularity erotické literatury pro ženy, kterou odstartovalo šílenství jménem Padesát odstínů šedi.

Deset tváří ženy se soustředí na klíčové téma erotiky v partnerství.

Rozehrává milostný příběh mezi Zinou a Alanem. Ona je starší a zkušenější, on mladý a vášnivý. On se pohybuje ve světě IT technologií, ona se věnuje psaní knih.

Příběh ústředního páru má podobu deseti povídek, které však dohromady tvoří leitmotiv románu a zobrazují deset příběhů a deset různých tváří jediné ženy. Ta dokáže být pro svého muže nejen milenkou, ale i kamarádkou a celoživotní inspirací, zkrátka pravou femme fatale.

Zina je hravá a zároveň vyzrálá a podobně zraje i její knižní vztah. Klíčovými pilíři jsou ve společném soužití hlavně důvěra, otevřenost a intimita.

Zjistěte kolik stojí erotický román 10 tváří ženy
ZJISTIT CENU

Sex tak, jak se o něm v českých ložnicích stále ještě moc nemluví

Kniha si jednoznačně nebere servítky a je zcela otevřená a upřímná. Po svém čtenáři vyžaduje, aby k ní přistoupil absolutně bez předsudků a nezalekl se až vulgárního podání.

Deset tváří ženy je spíše než románem povídkovou knihou. Útlému dílku nezbyl příliš prostor na rafinované konstruování děje, nicméně s ohledem na záměr autorky zcela přímočaré vykreslené jednotlivých scén překvapivě funguje.

Čtenář se navíc nemá šanci nudit, protože každá z povídek má unikátní dynamiku. Pokud vám tak „nesedne“ počátek knihy, zkuste dát šanci dalším kapitolám. Pravděpodobně budete příjemně překvapeni.

Hlavní devizou autorky je bezesporu její schopnost vyprávět a precizní práce s českým jazykem. Ostatně sama klade důraz na kultivovaný jazyk a píše básně. Pořádá i kurzy v nichž učí veřejnost se kultivovaně vyjadřovat.

Je tedy očividné, že si je Šárka Rosová Váňová vlastní schopnosti nakládat se slovy jakožto své nejsilnější „zbraně“ velmi dobře vědoma.

Čtenáře si umí podmanit a doslova ho vtáhne do děje, až má pocit, že nečte knihu, ale před očima mu ubíhá děj na filmovém plátně. I když se vám možná bude chtít po přečtení prvních povídek Deset tváří ženy odložit, nakonec si vás podmaní.

Deset tváří ženy ve svých čtenářích určitě zarezonuje a bude patřit ke knihám, které si zapamatujete, i když se nad nimi budete trochu červenat. Navíc vám pomůže začít na sex nahlížet jako na oblast, za kterou se není potřeba žádným způsobem stydět. Zejména ženy patří k těm, které mají pocit, že „slušné“ dámy o svých tajných intimních přáních zkrátka nemluví.

Co by se knize Deset tváří ženy dalo vytknout

Nemůžeme však jistě tvrdit, že se jedná o bezchybný literární počin. Knize lze vyčíst i jistá neuvěřitelnost. Jen málo čtenářů si bude umět představit, že by v reálném životě dokázali vést podobný život jako oba ústřední hrdinové. A to ani v intencích volného vztahu, ke kterému se již současná společnost staví nadmíru tolerantně.

To nutí čtenáře přistupovat k textu, který má před sebou, a priori s jistým nadhledem. Šokující nádech se však kvůli tomu poněkud vytrácí.

Pokud však patříte k těm, kteří mají rádi sex ve všech jeho podobách, a nebojíte se experimentů, kniha pro vás splní svůj účel. A to bez ohledu na pohlaví. Šárce Rosové Váňové lze jistě přičíst k dobru, že svou knihou přispěla k tomu, aby se erotická literatura vymanila ze škatulky naivního čtiva pro ženy. Deset tváří ženy potěší dámy, ale i muže.

Inspirativní tak tato kniha může být i jako dárek, který si vychutnáte ve dvojici.

Rozhodně se nejedná o pouhé oddechové čtivo určené k jednorázové „konzumaci“ za nudného odpoledne. V takovém případě se vám pochopitelně bude spíše hodit tištěná podoba, nicméně kdo si chce užít smyslnou erotiku v českém podání, může si pořídit i o něco levnější e-book.

Doporučit ji lze lidem, kteří mají v intimním životě už určitou zkušenost, samotná kniha cíli na čtenáře od 18 let. Patříte-li mezi konzervativní milovníky či milovnice, pobouřit by vás do značné míry mohla.

Připustit je nutné i značnou žánrovou vyhraněnost. Pokud vám navíc vůbec nic neříká literatura o sexu a nechápete, proč si o milostných hrátkách číst, když je mnohem zábavnější je rovnou provozovat, jednoznačně nepatříte mezi cílovou skupinu čtenářů.

Existuje recept na lásku?

Zajímavou přidanou hodnotou celé publikace jsou recepty. Ty se nacházejí v jednotlivých povídkách a kompletně jsou pak sepsány v závěru knihy, kde se jich nachází celkem šest.

Kdo má tak pocit, že by mu samotná kniha k vybuzení chuti na sex nestačila, může kromě ložnice zaskočit i do kuchyně a inspirovat se těmito tipy pro romantickou večeři ve dvou. Ostatně ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem.

Nepatříte-li tak ke stydlivým povahám, Deset tváří ženy vám zpříjemní (možná nejeden) večer. Výhodou i nevýhodou zároveň je rozsah pouhých 104 stran. Bude-li se vám kniha líbit, přečtete ji jedním dechem. Pokud se v ní nenajdete, alespoň nemusíte litovat promarněného času.

Klady

Zápory

Rozhodně plné svůdné i tvrdší erotiky Spíše povídková kniha než román
Nejen pro ženy Možná až moc neuvěřitelný příběh
Více pohledů na 1 ženu
Netradiční zakomponování receptů
Precizní práce s českým jazykem
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 5 názorů

V knize se nachází 10 erotických povídek, ve kterých vystupují partneři – ALAN, který pracuje v IT technologiích a ZINA, která píše knihy. Alan a Zina nás provázejí všemi povídkami. S naší partnerskou dvojicí prožíváme různá milostná dobrodružství včetně používání různých erotických pomůcek. Sex je prostoupen na každé straně. Kniha je rozhodně určena pro čtenáře starší 18 let. Kniha má pěknou obálku. Rovněž oceňuji recepty, které se nachází v závěru knihy. Tyto recepty mohou ještě více zvýšit chuť na sex. Tato kniha je určena pro všechny čtenáře, kteří mají rádi sex, jsou sexu otevřeni a nebrání se žádným experimentům. Tato kniha může být pěkným a nevšedním dárkem pro naše partnery, pokud jsou naladěni na stejnou vlnu jako my sami.

Zina, náruživá, rafinovaná a cílevědomá žena, která si užívá všech stránek života v tzv. vyšší společnosti. Deset na sebe volně navazujících povídek, tvoří děj knížky, který zaujme obdivovatele rafinovaných hrátek a milovníky hraček pro dospělé. To vše dokonale vylíčené z ženského pohledu. Ale vše krásné jednou končí…
Doufám, že se dočkáme pokračování.

Hups …! Pánové to je nářez. Tato útlá knížka není stydlivým holčičím hihňáním, Tváře jsou odjištěným granátem. Sherry ani minutu nenudí plytkým plkáním a jde rovnou na věc. Až na samou dřeň. Do jaké míry nám odhaluje své vlastní nitro či jde o pouhou fikci nechám na fantazii každého. Nicméně jste-li ochotni si přiznat že člověk se můžeme učit celý život, pak tyto hutné příběhy jsou bezva příležitostí k doplnění vzdělání. Ale ne nad jedním šálkem kávy, nespěchejte. Tváře jsou elejtrizující ebonitovou tyčí. Dotkněte se jí jejích erotogenních zón. Nebudete litovat. Ivan

Zdravíme Ivane, děkujeme mockrát za vaši zkušenost s touto knížkou – jsme rádi (a autorka jistě také), že si vás získala! 🙂

V knize se nachází 10 erotických povídek, ve kterých vystupují partneři – ALAN, který pracuje v IT technologiích a ZINA, která píše knihy. Alan a Zina nás provázejí všemi povídkami. S naší partnerskou dvojicí prožíváme různá milostná dobrodružství včetně používání různých erotických pomůcek. Sex je prostoupen na každé straně. Kniha je rozhodně určena pro čtenáře starší 18 let. V úvodu knihy je napsáno: „Pro všechny, kteří milují sex v jakékoli podobě a nebojí se ho…“

Kniha má pěknou obálku. Rovněž oceňuji recepty, o kterých je zmínka v jednotlivých povídkách, jejichž postupy jsou uvedeny v závěru knihy. Tyto recepty mohou ještě více zvýšit chuť na sex.

Tato kniha je určena pro všechny čtenáře, kteří mají rádi sex, jsou sexu otevřeni a nebrání se žádným experimentům. V knize nalezneme popisné erotické pasáže bez jakýchkoliv příkras a kudrlinek, tak jak to probíhá v realitě. Úplně nejsem cílová skupina této knihy, z druhé strany si však myslím, že své čtenáře si tato kniha určitě najde.

Manželé nebo partneři si knihu mohou číst společně, jeden z nich například může z knihy předčítat a druhý může poslouchat a mohou si tak zpříjemnit a navodit pěkné intimní chvíle, které stráví spolu. Pochopitelně si každý knihu může přečíst sám. To už záleží na čtenářích, pro jaký způsob četby se nakonec rozhodnou.

Tato kniha může být pěkným a nevšedním dárkem pro naše partnery, pokud jsou naladěni na stejnou vlnu jako my sami. 🙂

Krásná kniha všem doporučuji si přečíst

Spolupracujeme: