Kdyby mě kolegové nepopostrčili k recenzi vibrátoru Odeco Idonis, nejspíše by si nikdo nevšiml, že se na Lascivní.cz skoro vůbec nevěnujeme klasickým vibrátorům. Nemyslím vibrátory na klitoris, ale náhražky penisu, které kromě pořádného zásunu i krásně vibrují. Tenhle nešvar chceme co nejdříve napravit.

Silný vibrátor Odeco Idonis v testu

Značka Odeco je poměrně nová a přišla na trh s řadou hraček, které se (téměř s jistotou) výrazně inspirovaly u luxusních značek LELO a Fun Factory. Množství barev, elegantní (dost podobné) tvary a výkonné vibrace. No proč by ne, když přinesou i něco jiného než jen nižší cenu.

Odeco Idonis je vibrátor středních rozměrů (198 x 41 x 32 mm), který má zaujmout především kvalitními materiály. Chválím ABS plast (rukojeť a jádro) a silikon (užitná část vibrátoru). Hlavice je z tužšího silikonu, který je na tvrdším plastovém jádru – je tak zabezpečen výborný přenos vibrací od jednotky až do špičky.

Oceňuji výběr barevných kombinací – čistě černá, oranžovo-bílá, zeleno-bílá, růžovo-bílá, fialovo-bílá a nakonec námi testovaná fialovo-černá. Odeco dodává vibrátory v tvrdších papírových krabičkách s průhledným blistrem. Díky „fortelnosti“ krabičky se dá hračka ukládat i po koupi v ní. To částečně vynahradí fakt, že se vibrátor nedodává s taštičkou pro uložení. Na ty jsem si zvykla u hraček We-Vibe, takže jsem možná jen zbytečně rozmazlena, když na to poukazuji.

Tvarem odkazuje na svoji konkurenci

Tvarem připomíná vibrátor konkurenční výrobek LELO Mona. Jemné křivky připomínající ženské tvary mají něco do sebe. Kratší část (rukojeť) dobře padne do ruky. Silikonová užitná část má rozšířenou hlavičku a směrem k rukojeti se zeslabuje. Je to dobře cítit při zasouvání – nejdříve lehký odpor, ale nakonec rychle vklouzne. A jen tak se mu nebude chtít ven.

Zjistěte kolik stojí silikonový vibrátor Idonis
ZJISTIT CENU

Ovládání je na rukojeti a je podsvícení – skvělá funkce pro noční hrátky. Podsvícení je řešeno LE diodou, která bliká do rytmu vibrací/pulzací. Takže od pohledu už rozeznáte jednotlivé režimy. Ovládání je jednoduché – středovým tlačítkem se zapíná/vypíná vibrátor. Tlačítky + a – se přepíná mezi jednotlivými vibracemi.

Odeco4 intenzity vibrací a 3 pulzační programy – jsou za sebou seřazeny od nejslabší po nejsilnější. Můžete mezi nimi přepínat „pluskem“ a „mínuskem“ směrem nahoru a dolů. Když se dostanete na poslední pulzaci, musíte mínuskem znovu o krok níže. Programy tedy nejsou do kruhu, ale jen v jedné linii.

Vibrace jsou poměrně silné a citelné po celé délce vibrátoru. Po chvíli držení vibrátoru lehce brní ruka. Nejsilnější vibrace bych přirovnala k nedávno recenzovanému Vibe Therapy Charger. Stále je však nejsilnějším námi testovaným vibrátorem We-Vibe Touch.

Napájení na klasické baterie

Napájení vibrátoru je na 2 AAA baterie – je zde trochu nešikovně řešeno jejich vyměňování. První baterie se lehce vyloupne z těla vibrátoru (je rovnou přístupná), ale druhá je v těle hlouběji a kouká z ní jen špička. Po minutě koumání jsem přišla na jednoduchý grif, který je dostane ven. Stačí párkrát silněji trhnout vibrátorem nahoru a dolů (jako kdybyste necitlivě honili svého partnera) a baterie setrvačností se uvolní a lehce se dostane ven. Na značkové (Energizer) baterie vydrží vibrovat cca 1,5 hodiny ( na nejsilnější režim).

Trochu nepříjemně mě překvapila absence těsnění u krytu baterií. Jeho jediným štěstím je to, že poměrně přesně lícuje s tělem vibrátoru, takže dovnitř se voda nedostane. Přesto by silikonový kroužek jako těsnění nebyl na škodu. Takže doporučuji po použití jen lehce omýt vodou a poprášit dezinfekcí na hračky. Na máchání ve sprše či dokonce vaně to rozhodně nevidím.

Cenově (v době psaní recenze 1490 Kč) spadá do nižší střední třídy – konkurenční srovnatelné kousky od LELO (Mona, Elise) jsou k dostání většinou od 2 300 Kč a výše, vibrátory od Fun Factory (řada G4) se seženou od 1900 Kč a výš. Vyšší ceny jsou však opodstatněné například magnetickou nabíječkou (G4) či více vibračními motory (Elise 2).

Jak ho hodnotím?

Jak hodnotím Idonise? Pěkný tvar, kvalitní materiály (které by ale měly být už samozřejmostí u všech dražších hraček) a středně silné vibrace. Radost kazí „pouhá“ voděodolnost a někoho může u hračky této cenové relace překvapit absence látkového taštičky na uložení (viz výše). Pokud na ní nelpíte, tak přes malé výtky mohu doporučit Idonise jako náhradu za chybějícího partnera.

Klady

Zápory

ABS a silikon Jen voděodolný
Podsvícené ovládání
Středně silné vibrace a pulzace
Elegantní a funkční tvar
Bohužel tento vibrátor je vyprodaný - můžete si ale vibrat z jiných kvalitních:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: