Menstruační kalhotky představují inovaci v oblasti dámské intimní hygieny. Jak tento prostředek funguje a v čem tkví jeho výhody?

K čemu se používají menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky slouží k zachytávání menstruační krve. Nahrazují tedy v první řadě konvenční pomůcky, jako jsou vložky nebo tampony. Celou řadu výhod však mají i proti některým modernějším pomůckám, jako je například menstruační kalíšek.

Na pohled tyto kalhotky vypadají jako běžné spodní prádlo. Jsou proto absolutně diskrétní a nikdo tedy nepozná, že zrovna máte menstruaci. A komfort zaznamenáte i při jejich nošení. Ani v tomto směru se totiž speciální kalhotky neliší od klasického prádla.

Jak vypadají menstruační kalhotky Pinke Welle

Autorky těchto kalhotek je pojaly nejen jako funkční doplněk pro menstruaci, ale především jako spodní prádlo, které má být dobře nositelné.

Proto se vyrábějí v celé řadě barevných variant i střihového provedení. Značka Pinke Welle zastává názor, že žena nemusí menstruaci pouze přetrpět. I během tohoto období se může cítit pohodlně a zároveň svůdně.

Perfektně tvarovaný střih kalhotek je lichotivý a skvěle sedne každé postavě, jak vyplývá ze zkušeností jejich nositelek.

Kalhotky mají střih se sníženým pasem a jakožto ozdobný prvek byla použita jemná krajka. Samotný absorpční materiál kalhotek je tvořen hned čtyřmi vrstvami, které zcela spolehlivě a beze zbytku pojmou tekutinu.

Absorpční vrstva je prodloužena až do horní části kalhotek, aby se minimalizovalo riziko jakéhokoli protečení.

Omezovat vás tak nebude nežádoucí vlhko, ale ani zápach.

Nylon a bavlna, ze kterých jsou kalhotky vyrobeny, zajistí komfortní pocit při nošení. Absorpční vrstva je dokonale prodyšná, je proto k intimním partiím šetrná. Právě materiál je u spodního prádla mimořádně důležitý. Nošení neprodyšných materiálů vytvářejících vlhkost vede k rozmnožení bakterií, a tím k nepříjemným infekcím.

VIDEO z redakčního rozbalování:

Opravdu menstruační kalhotky fungují?

Kalhotky Pinke Welle jsou schopny pojmout objem tekutiny na úrovni přibližně tří klasických tamponů, tedy asi 30 ml. Můžete je tedy nosit během středně silné až silné menstruace.

Kalhoty je zapotřebí měnit pouze 1x denně, v průměru vám vydrží 8 až 12 hodin. Bez omezení a bez nutnosti myslet na jejich včasnou a pravidelnou výměnu se tak můžete věnovat všem aktivitám, na které jste ve svých běžných dnech zvyklá.

Máte-li velmi silnou menstruaci, případně si nejste zatím v nošení kalhotek vyloženě jistá, můžete je zkombinovat i s jinou menstruační pomůckou.

Kalhotky představují ideální doplněk také ke kalíšku, ale i ke klasickým tamponům.

Jaké jsou hlavní výhody menstruačních kalhotek Pinke Welle

Menstruační kalhotky jsou samozřejmě opakovaně použitelné. To představuje významnou úlevu pro váš rozpočet, ale i pro planetu.

Životní prostředí je těžko likvidovatelným odpadem vzniklým při používání klasických vložek a tamponů mimořádně zatíženo.

Za svůj život běžná žena spotřebuje několik tisíc klasických tamponů a vložek. Věděli jste přitom, že obyčejná vložka se může rozkládat až 200 let? Menstruační kalhotky jsou proto ideální cestou, jak se začít chovat k planetě šetrně.

Zjistěte kolik stojí Menstruační kalhotky Pinke Welle
ZJISTIT CENU

Po použití je vhodné kalhotky ihned opláchnout ve studené vodě. Poté stačí klasickým způsobem vyprat, a to maximálně na 40 °C. Před praním je můžete vložit do pracího sáčku.

Abyste ale nemusela prát jedny kalhotky okamžitě, určitě je vhodné si pořídit víc kusů a prát je najednou.

Prát ihned je totiž určitě nemusíte, pokud je včas stihnete namočit. V takovém případě je nechte uschnout a vhodným způsobem uskladněte až do doby, než budou moci „zamířit“ do pračky. Pozor, kalhotky zásadně nejsou vhodné pro sušení v sušičce.

Jakmile doslouží, vyhodíte je do směsného odpadu. V průměru mají kalhotky Pinke Welle životnost cca 2 až 3 roky.

Pro koho jsou menstruační kalhotky vhodné

Menstruační kalhotky jsou tak vhodné pro každou ženu, která chce vyzkoušet něco nového v oblasti intimní hygieny a preferuje zodpovědný přístup vůči sobě samé i vůči přírodě.

Materiál kalhotek navíc splňuje náročné požadavky na veganský výrobek. Což také potvrzuje logo organizace PeTa v podobě zajíčka.

Velmi šetrné jsou také pro mladé dívky, které zatím nemají v otázkách kolem menstruace potřebnou suverenitu, kalíšek si nedokáží správně zavést a je pro ně kvůli studu nepřijatelná představa, že by mohl někdo vytušit, že mají hygienické pomůcky u sebe.

Doporučit lze menstruační kalhotky i novopečeným maminkám. Jsou ideální pro období šestinedělí. Prvních několik dní po porodu se doporučuje nosit prodyšné kalhotky, později je můžete bez problémů vyměnit za ty menstruační.

Samostatnou kapitolu představuje choulostivý problém jménem inkontinence, který trápí ženy během menopauzy, ale i po porodu.

Princip kalhotek je, jak už bylo řečeno, velmi jednoduchý, dokáží zachytávat tekutinu. Tou přitom nemusí být pouze menstruační krev. Menstruační kalhotky si tak hravě poradí i s únikem moči.

Já a kalhotky Pinke Welle

S výběrem kalhotek jsem si nechala poradit od svého partnera – co si budeme nalhávat, i v těchto dnech se chcete svému protějšku líbit. Naštěstí máme na tyto věci podobný vkus, takže výběr byl rychlý.

Zvítězily červené s krajkovým lemem nazvané “Moře”, což jsou kalhotky klasického střihu s nízkým pasem. Obvykle nosím velikost S-M (většinou teda kupuju S, protože běžné kalhotky pruží), ale tentokrát jsem raději zvolila velikost M, protože jsem nevěděla, jak moc budou kalhotky pružit.

A udělala jsem dobře.

Na první pohled jsou kalhotky krásné a i když jsou pro silnou menstruaci, jsou slabé, což mě mile překvapilo. Mému puntičkářskému oku pouze vadilo, že vrchní vrstva (ta červená) je o trhu větší než vnitřní vrstva (savé jádro). Ono je to pochopitelné – oba materiály jsou jiné a mají jinou pružnost – vnější část se dokáže natáhnout, vnitřní ne.

Je to drobnost o které se zmiňuji hlavně proto, aby vás to případně nepřekvapilo. Není to chyba. 🙂

První zkouška

Když jsem si kalhotky poprvé oblékla, byly mi docela těsné. Chvíli jsem litovala, že jsem si nekoupila větší. No nic, alespoň budou dobře držet a neprotečou. Ale celkově mi byly pohodlné (jenom pro dokreslení situace, mám raději těsnější oblečení). Dokonce jsem se těšila, až je vyzkouším v akci.

Každý nový kus oblečení vždycky před prvním nošením vyperu – kalhotky nebyly výjimkou. Dávala jsem si pozor, abych kalhotky prala podle návodu. Prala jsem je na šetrný program s teplotou vody 40° Celsia, následně jsem je nechala volně uschnout. Bohužel po vyprání se mi po celém krajkovém lemu uvolnila nit.

Na funkčnost to vliv nemá, ale zklamalo mě to – to jsem to mohla rovnou hodit s ostatním prádlem.

Nakonec jsem vzala do ruky nůžky a nitku ustřihla – trvalo to chvilku a kalhotky jsou zase bez chyby.

První menstruace

Přiznám se, že kalhotky nosím hlavně jako pojistku na noc k menstruačnímu kalíšku. Já osobě nemám ráda pocit, že ze mě něco teče, takže bych psychicky nezvládla nosit pouze kalhotky, když mám silnou menstruaci.

Každopádně jako pojistka je to ta neúžasnější věc. A musím říci, že mě tyto kalhotky v noci několikrát zachránily – respektive mi zachránily povlečení. Když jsem je ráno “prala” ve studené vodě, nestačila jsem se divit, kolik krve zvládly absorbovat.

V tu chvíli jsem byla opravdu ráda, že jsem si koupila ty pro silnou menstruaci.

Na druhou stranu, právě z toho důvodu, že jsou pro silnou menstruaci mám pocit, že jsou pro mě zbytečně silné a nevětrají. Ráno mívám pocit zapaření.

Sprcha to sice spraví, ale neumím si představit, že bych si pak navlékla další, které jsou pro silnou menstruaci.

Nechci vinu házet na tyto konkrétní kalhotky, bohužel nemám porovnání s jinými takto savými a je možné že jsem přecitlivělá a tento diskomfort bych cítila u všech – to ještě vyzkouším!

A co dál?

Na kalhotky Pinke Welle jsem určitě nezanevřela. Mám v plánu si koupit další s nižší savostí, které budou ke kalíšku naprosto dostačující…

Klady

Zápory

Opakovaně použitelné Nejsou vhodné pro sušení v sušičce
Sexy design kalhotek Pocitově jsou silnější a méně větrají
Menší zátěž pro přírodu (méně odpadu)
Životnost 2-3 roky
Vhodné i jako pojistka na noc ke kalíšku
Tyto konkrétně pro silnou menstruaci
Opravdu fungující a zachránily mě 🙂
Vysoká savost vnitřního materiálu
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: