Menstruační kalhotky zažívají poslední dobou svůj boom. A abych byla upřímná, i já jim přicházím dost na chuť. Ale zatím jsem ve fázi zkoušení a hledání pravé značky a modelu, který by mi nejvíce vyhovoval.

Takže když se mi do ruky dostaly menstruační kalhotky SAYU, zajásala jsem, protože kalhotky se savým jádrem z merino vlny jsem ještě neměla. Navíc mě vážně zaujalo, že se jedná o českou rodinnou firmu, kterým já fandím.

Tak začneme

Vybrala jsem si kalhotky “Klasické s krajkou růžové”, které by měly být středně savé. Barvu jsem volila úmyslně světlou, abych mohla kalhotky nosit i pod světlé kalhoty. Navíc na světle růžové tak trochu ujíždím.

A střední savost se mi zdála naprosto dostačující, protože obvykle nosím menstruační kalhotky jako pojistku ke kalíšku – já tohle kombo prostě miluju, cítím se pak komfortně a bezpečně, protože nemám strach z nehody a nebojím se pak nosit světlé kalhoty:)

Decentní balení

Kalhotky mi přišly v papírovém pytlíku (což jsou plusové body za ekologické myšlení). Na zadní straně si můžete přečíst povídání o firmě – například zajímavost, že kalhotky jsou ušité v české firmě Triola nebo že převážná část materiálů pochází také od českých výrobců. Ovšem mě zaujala informace, že vnitřní část prošla akademickým výzkumem a testováním, aby kalhotky byly funkční a neprotékaly.

VIDEO z našeho redakčního rozbalování:

Přečtěte si návod

Určitě doporučuji si přečíst “NÁVOD K POUŽÍVANÍ”, který je také natištěný na zadní straně. Každopádně, když ten návod shrnu: před prvním použitím kalhotky vyperte, aby se aktivovala jejich savost.

Praní v pračce je doporučeno na 40 stupňů a maximálně na 1000 otáček a ZAPOMEŇTE na aviváž – vše, co perete v aviváži, odpuzuje vodu (a jiné tekutiny), což je jev, který zrovna u menstruačních kalhotek nechceme.

Ovšem dejte pozor i na prací prostředek – abyste ochránili savé jádro z merina, používejte gely určené na vlnu.

Vhodná velikost?

Obvykle nosím velikost S/M – záleží na použitém materiálu. Vzhledem k tomu, že vnější vrstva je vyrobena z polyamidu a elastenu, zvolila jsem velikost 38. A musím říci, že velikost sedí naprosto perfektně.

A musím říci, že jsou velice pohodlné a příjemné na nošení. Trochu jsem se bála nepříjemného pocitu zapaření tam dole (jedny kalhotky už jsem kvůli tomu vyřadila), ale nic takového nenastalo. I v horkých dnech (na nějakou dobu jsme z české zimy utekli k moři) se velice příjemně nosí a vlastně jsem ani jednou neměla pocit, že bych měla menstruační kalhotky.

Vlastně už po prvním nasazení se z nich staly moje nejoblíbenější kalhotky.

První praní

Vyprala jsem je nejprve v ruce s olivovým mýdlem – gel na merino jsem doma neměla a zatím nemám, protože doma žádnou jinou vlnu nemám. A když už mluvíme o praní, lanolinové mýdlo si můžete koupit na e-shopu sayu.cz, takže doma nemusíte řešit, v čem kalhotky vyperete.

Po ručním praní jsem kalhotky pro jistotu ještě hodila do pračky bez gelu, aviváže nebo máchadla. Chtěla jsem mít jistotu, že jsem z kalhotek vymáchala veškeré mýdlo.

Poté jsem kalhotky položila na radiátory (studené – mám sušičku, takže prádlo, které nesuším tam, nechávám uschnout na nerozžhavených radiátorech). Sušte je rubovou stranou nahoru – čím savější je vrstva, tím déle trvá, než pořádně uschne.

Takže otočením na rubovou stranu tomu proschnutí dost pomůžete. A taky to psali v návodu:)

První testování

Při prvním testování jsem kalhotky nosila převážně na noc jako pojistku ke kalíšku. Potřebovala jsem vyzkoušet, co vše snese střední savost. Kalhotky jsem každé ráno vyprala v ruce a modlila se, aby do večera stihly uschnout, protože jsem si je chtěla zase vzít.

Zjistěte kolik stojí Menstruační kalhotky Sayu
ZJISTIT CENU

Nikde nemačkají, není mi v nich nepříjemné teplo a celkově jsem si na ně velice rychle zvykla, takže spánek v nich nebyl žádný problém. Ale na poslední dny, kdy už to není s krvácením tak hrozné, jsem se odvážila je nosit i bez kalíšku. A musím říci, že kalhotky to zvládly na výbornou, já už méně, protože to pro mě byl nezvyk a pořád jsem se kontrolovala…

Naštěstí jsem byla doma, tak to nikomu nepřišlo divné:)

Podruhé jsem si kalhotky zabalila k moři. A musím říci, že i ve vedrech, jsou kalhotky velice pohodlné, hlavně bez zapaření. Cítila jsem se tak komfortně, že jsem jednou zapomněla na výměnu kalíšku (byly to první dny, kdy jsem krvácela vážně hodně).

Nebýt kalhotek, cítila bych se asi hodně trapně. Až v koupelně jsem zjistila, kolik tekutiny kalhotky zvládly pojmout. A i když to na ně bylo už moc a protekly, stejně pustily jenom pár kapiček.

Péče o vlnitý materiál

Jedinou nevýhodu vidím v péči o kalhotky – domů si pořídíte gel na vlnu, ale když cestujete, je to náročnější. Můžete si sice gel odlít do menší lahvičky nebo si vzít s sebou mýdlo, ale je to další věc, na kterou při balení musíte myslet. Ale co by člověk pro trochu pohodlí neudělal :). Jinak jsem na žádnou nevýhodu nenarazila – i po častém praní vypadají kalhotky velice dobře bez známek poškození.

Doplnění výrobce o komentář k praní:

Kalhotky úplně klidně můžete prát s ostatním prádlem (na 40 °C, 1000 ot/min), akorát se použije gel na vlnu a kalhotky se vloží do ochranného pracího sáčku na jemné prádlo. Prací gel na vlnu krásně vypere jak vlnu, tak i prádlo z jiných materiálů. 🙂 Takže při cestování stačí vzít klidně jen gel na vlnu.

Tak abych to shrnula

Kalhotky SAYU se střední savostí se skvěle hodí jako doplněk pro kalíšek jako pojistka nebo je využijete na slabší dny menstruace. Jsou krásné, pohodlné a rozhodně nejsou poslední, které si pořídím.

Chci vyzkoušet ještě minimálně jedny s vysokou savostí, a taky jedny kalhotky na noc s maximální savostí. Ale určitě to nebudou jediné kousky od SAYU v moji skříni:)

A když jsem si tak prohlížela jejich e-shop, zaujalo mě jejich intimní mýdlo, které určitě taky vyzkouším:)

Klady

Zápory

Skvělý jako doplněk Péče o vlnu
Krásné na pohled
Příjemné na dotek
Nejsou poslední, co si od nich koupím
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: