Menstruace je něco, co se nám, ženám, většinou nevyhýbá. Každá z nás si při ní přeje být více v pohodě. Neustále musíme myslet na to, zda máme doma preferované hygienické potřeby (a co když menstruace dorazí dříve?).

Musíme řešit, jaké oblečení si vezmeme, protože co kdyby se náhodou stala nehoda a krev protekla na oblíbené kalhoty?

Přesně v tyto okamžiky každá z nás pomyslela na to, že by bylo fajn, kdyby někdo vymyslel něco, co by nám v tomto období zlehčilo život. A je to tu. Menstruační kalhotky. Pokud navíc smýšlíte ekologicky a ekonomicky, jsou skvělou volbou.

Na první pohled vypadají tyto kalhotky jako jakékoliv jiné. Já jsem si vybrala v černé barvě, klasického střihu ve velikosti XXL pro silnou menstruaci. Přímo na stránkách výrobce je přehledná tabulka velikostí, barev a různých střihů.

Určitě si vyberete i ty své. Balení je papírové a v něm vložená kartička s návodem na použití v různých jazycích. Samotné kalhotky jsou na omak i nošení velice příjemné. Připomínají trochu plavkovinu.

VIDEO z rozbalování v redakci

Savost

Jediné, co je odlišuje od klasických kalhotek, je savá vrstva, která je umístěna v místě kalhotkového klínku. Tato vrstva je trochu silnější, ale ne tak, aby bylo nošení nepříjemné. Byly pohodlné i v noci.

Zjistěte kolik stojí Menstruační kalhotky Snuggs
ZJISTIT CENU

Jaké je jejich nošení

Používání kalhotek bylo velice příjemné. Speciální vrstva při slabší menstruaci absorbovala plně vše, co měla. Kalhotky jsem tak mohla mít v klidu několik hodin a nebyl s tím zvláštní problém.

A co silná menstruace?

Při hodně silné menstruaci, anebo pokud máte jako já, vylučování krevních “pucků”, doporučuji je jako “pojistku” k dalšímu prostředku (menstruačnímu kalíšku) anebo kratší dobu.

Sice neprosákly ani po několika hodinách, ale nošení pak už moc příjemné nebylo, při znovu nandávaní bylo poznat, že je sací vrstva už dost nasáklá a kalhotky studily.

Navíc zmíněné “pucky” zůstávaly na povrchu.

Jak se dají prát?

Jako velikou výhodu vidím to, že kalhotky se dají lehce vyprat a můžete je znovu použít. Mohou být připraveny na období další menstruace, aniž byste cokoliv dalšího kupovali. Je velice praktické po vyzkoušení si pořídit ještě minimálně jedny nebo dvoje, ať je můžete střídat.

Klady

Zápory

Ekologický a ekonomický dopad Při hodně silné menstruaci kratší interval výměny
Jsou pratelné
Vždy připravené
Příjemné se nosí
V mnoha variantách a velikostech
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: