Tato dnešní recenze bude hodně specifická, protože se na ní podílelo vícero testerů. U lubrikačních gelů je totiž ta potíž, že není jednoduché je testovat (vždy je potřeba je porovnávat) a nikdo nedokáže být solidně výřečný, aby to naplnilo celou recenzi.

Takže jsme ji po částech poskládali z referencí jednotlivých našich redakčních testerů. Takže výsledný text je z pera Natálie, Karla, Petra a J&J (kteří jsou tvořeni párem).

Zkušenosti Natálie

Celkově bio lubrikačních gelů není na českém trhu dostatek, takže jsem kvitovala, že tahle značka se objevila i u nás. Oceňuji čisté složení, které je za mě velmi důležité pro naše zdraví.

Čisté lubrikanty jsou potřeba

Přeci jenom lubrikant přijde do kontaktu s velmi citlivou sliznicí a věřte, že zde je zdraví to nejdůležitější. Plus tenhle gel slibuje, že bude pomáhat s pH vagíny – které pro neznalé je velmi citlivé na zásahy z venku. Takže právě lubrikanty si můžete své tělo solidně rozházet.

VIDEO z redakčního rozbalování:

Jsem bez obtíží

Na rovinu těmito problémy jsem nikdy netrpěla, takže ohodnotit mohu primárně jeho kluzné vlastnosti. A ty jsou díky vodnímu základu prostě skvělé. Tady nemám vůbec co vytýkat, při nanesení ani přehnaně rychle nezasychá a dobře tedy zvlhčuje.

Zkušenosti Karla

Výrobce se chlubí vysoce přírodním složením a tím, že tento lubrikant má chránit před různými infekcemi. Ačkoliv ani jedno nemohu posoudit (nemáme doma laboratoř), tak jako uživatel musím vyjádřit jedině spokojenost.

Lubrikant, ač lahvička neumožňuje úplně pohodlnou a snadnou aplikaci (dávejte pozor, ať ho nevymáčknete moc najednou!), velice dobře maže (ozkoušeno s hračkami i během sexu) a hlavně po sobě nezanechává všude skvrny a po chvilce nelepí. Dalo by se skoro říct, že postupně zmizí do ztracena, což je velké plus proti levným lubrikantům, po jejichž použití musíte vše umýt.

Přírodní aspekt celého výrobku jen podtrhuje jeho aroma. Na internetu jsem se dočetl cosi o vanilce a citronu, ale když jsem přičichl, pocit jsem měl spíš neutrální, ale přesto přírodní. Jako když se nadechnete v lese po jarním dešti. Měl jsem dojem lehkého nádechu mízy za pozadí.

Tento lubrikant je záležitostí pro fajnšmekry, ale pokud chcete kvalitu, rozhodně to je dobrá volba.

Zaujala mě i velmi nevtíravá vůně citronu a vanilky. Nejspíše kdybych si to nepřečetla na mateřském e-shopu, asi bych tu jemnost nevěděla kam zařadit.

Zkušenosti Petra

BIO/EKO obor je hodně na vzestupu a snaží se na tom trendu vyrůst skoro všichni. Jistě každý dokáže zmínit případy nějakého hloupého a do očí bijícího „greenwashingu“. Neboli situace, kdy produkt je zdánlivě přínosný a „zelený“, ale reálně je jeho přínos pro přírodu, ekologii, zdraví minimální.

Ale tenhle gel z řady „Almost Naked“ to rozhodně není – protože jak určitě budou hodnotit i kolegyně, tak do kontaktu s lidským tělem by mělo přijít jen opravdu to nejlepší a nejčistší. Přeci jenom už ze základní školy víme, že pokožka je naším největším orgánem. A co teprve citlivá partnerčina vagína – ta si just zaslouží rozmazlovat.

A proto se čím dál více v redakci orientujeme směrem k přírodním/bio lubrikantům. Ty už z principu budou asi vždy na vodní bázi – protože eko-bio silikon je díky své výrazné rafinaci nejspíše scifi.

U Good Clean Love se mi líbí nejenom jednoduché balení, ale i již zmiňované složení:

přírodní šťáva z listů aloe vera, xanthanová guma, kyselina mléčná,
přírodní aroma, sorban draselný, benzoát sodný

Výtku bych měl asi k dávkování, nejsem fanouškem tub s otvorem, ale raději pumpiček. Ty dokáží dávkovat mnohem přesněji gel a tedy méně plýtvat. Ale je to jen malá skvrnka na jinak hodně čistém a příjemném gelu.

Zkušenosti sExplorers

S čím můžeme srovnávat? Lubrikačních gelů jsme vyzkoušeli vícero. Přesto že v nich byl mnohdy opravdu velký rozdíl, nezapamatovali jsme si všechny značky. Pouze ty nejlepší a ty, které nás vyloženě zklamaly. Vyzkoušeli jsme i různé příchuti gelů, což ovšem nevyhovovalo něžnější polovině páru.

Zkusili jsme i hřejivé, peprmintové gely. Zážitek s nimi byl příjemný, ale spíše pro občasné zpestření sexu. Jeden, který nám vůbec nevyhovoval si pamatujeme. Je jím gel You&Me. Ten nám nevyhovoval, protože jeho účinnost byla krátkodobá, při hrátkách jsme ho museli často doplňovat a mazací účinky celkem rychle degradovali.

Zjistěte kolik stojí Lubrikant Good Clean Love
ZJISTIT CENU

Nakonec jsme skončili na dlouhou dobu u gelu durex Play massage 2in1 s výtažkem Aloe Vera (fialová tuba), který nám vyhovuje oběma a i ti z našich známých, kteří ho používají, jsou s ním také spokojeni.

Musíme uznat, že gel Good Clean Love svými vlastnostmi o něco málo překonal, náš zatím nejoblíbenější gel od Durexu. Mazací vlastnosti jsou dobré a není potřeba ho příliš často přidávat. Nanesené množství nám stačilo o něco menší než při použití námi obvykle používaného lubrikantu, ale nebyl to markantní rozdíl. Výdrž lubrikační schopnosti je o něco delší.

S pomůckami si také rozumí a jde z nich dobře smýt. Při kontaktu s ústy nezanechává žádnou pachuť a působí velice přirozeně.

Ona:

Při prvním použití jsem cítila mírné pnutí, což podle výrobce může způsobovat snižování PH pochvy. Při opakovaném použití však tento pocit zmizel. Výrobce uvádí, že gel eliminuje mykózy a záněty. Bohužel tuto informaci nemohu potvrdit, ale rozhodně ani vyvrátit.

Před, ani po použití tohoto gelu, jsem výše zmíněnými problémy netrpěla. Gel jsme zkoušeli zatím pouze jeden měsíc, ale plánujeme jeho využití i v budoucnu a doufáme, že spokojenost vydrží o po dlouhodobějším používání. Ve zkratce mohu gel zhodnotit tak, že mi byl velmi příjemný, při milování nepřekážel a fungoval jak měl.

Nevýhodou může být vyšší cena. Ovšem ta nám přijde úměrná jak jeho okamžitým vlastnostem, tak těm dlouhodobým preventivním.

Klady

Zápory

Přínos pro zdraví vagíny Cena
Dostatečná kluznost Horší dávkování
Neutrální vůně
Čisté „bio“ složení
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: