Tantra je termín označující styl meditace a rituálů, které vznikly v Indii před více než 15. stoletími.

Co je vlastně Tantra

Pojem tantra byl poprvé použit v indické posvátné sbírce védských hymnů – Rgvédě. Součástí tantry jsou meditace, jóga a sebepoznání. Pojem tantra lze přeložit jako „pojednání“, doslovně „tkalcovský stav“. Podstatou tantry je navýšení osobní energie a pozvednutí ducha.

Součástí tantry je mnoho různých technik, jednou z nich je i tantrický sex.

A jak se liší tantrický sex?

Tantrický sex patří mezi součást starověkých východních nauk. Jeho podstatou je zvyšování vnitřní energie a nalézání souznění v páru. Říká se, že kdo jednou tantrický sex vyzkouší, už nikdy nebude chtít nic jiného.

Rozdíly oproti klasickém sexu

Tantra rozlišuje mezi orgasmem a ejakulací. Když se partner naučí ovládat svo ejakulaci, bude odměněn sérií menších ženiných orgasmů. Podstatou tantrického sexu je shromáždit co nejvíce sexuální energie a v průběhu orgasmu ji vrátit zpět do těla.

Tantrické milování má za cíl sladit sexuální potřeby ženy a muže. Zkušené páry pak dokážou během tantrického milování dosáhnout i několika orgasmů. K oddálení ejakulace pomůže posílení svalů pánevního dna. Pro tento účel jsou nejvhodnější tzv. Kegelovy cviky.

Rady pro tantrický sex

Závěrem je zajisté vhodné zmínit několik rad k tantrickému sexu pro začátečníky:

  • Sexuální půst – aby byl tantrický sex co nejvíce intenzivní, naordinujte si sexuální půst tak dlouho, jak jen to vydržíte. Čím déle půst vydržíte, tím více touhy a energie uvnitř nahromadíte. Masturbace je povolena, ovšem bez vyvrcholení!
  • Prostředí – až už pro vás bude půst k nevydržení, naplánujte si hezký večer. Vyhněte se tradičním místům pro vás sex a vyberte příjemnou hudbu.
  • Dlouhá předehra – je základem. Pomalu se svlékejte, vzájemně se dotýkejte a zaměřte se na smyslové vjemy. Zaměřte se na všechny erotogenní zóny, ale genitálie záměrně vynechejte.
  • Dýchání – věnujte mu zvýšenou pozornost. Soustřeďte se na pomalý a hluboký nádech před břicho. Také můžete zkusit techniku společného dýchání (jeden z partnerů se nadechne a druhý vydechne).
  • Oči – ty nechte otevřené. S otevřenýma očima se dokážete snáze soustředit na svého partnera nebo partnerku.
  • Postupujte pomalu – samotný sex by měl být minimálně stejně dlouhý jako předehra. Nikam nespěchejte, pohybujte se pomalu. Vynechejte všechny neosobní pozice (např. na pejska). Vzájemně se dotýkejte.

Spolupracujeme: