Encyklopedický server Wikipedia jde opravdu s dobou. Zadáte-li dotaz: „Co je sexuální asistence?“ nezklame. Napoví vám, že jde o asistenční službu poskytovanou hendikepovaným osobám, případně seniorům a dlouhodobě nemocným – za účelem umožnit jim uskutečnění jejich sexuálních potřeb. Osoba, která se věnuje profesně sexuální asistenci, se nazývá sexuální asistentka. Pro bezkontaktní, pasivní pomoc se užívá pojem intimní asistence a intimní asistentka. V České republice začala být poprvé tato služba poskytována na podzim roku 2015. Jednou ze sexuálních asistentek je i Diana Lovecká z Prahy, sedmatřicetiletá blondýna plných tvarů, s poprsím za které se rozhodně stydět nemusí.

Jak jste se stala sexuální asistentkou pro osoby s hendikepem?

Pracovala jsem v podobné profesi v zahraničí. Stalo se to jednoduše. Stačilo, aby mě klient požádal o uspokojení jeho sexuálních potřeb a já mu vyhověla… Když jsem četla o projektu sexuální asistence v Čechách, rozhodla jsem se to vyzkoušet zde.

Kdo tento projekt přivedl do Čech?

Přivedla ho organizace Rozkoš bez Rizika a to na základě poptávky ze strany klientů s postižením. Tato služba má dlouholetou tradici ve Švýcarsku, Německu, ale také v Rakousku a Holandsku.

Bylo nutné nějaké proškolení? Je na to nějaký certifikát?

Ano, přijeli lektoři ze zemí, kde má sexuální asistence dlouhou tradici. Nejprve nás školila švýcarská sexuoložka Catherin, další část kurzů byla s Ninou de Vries, zakladatelkou sexuální asistence v Německu. Potom následovaly lekce s Petrem Eisnerem, odborníkem přes intimní asistenci v České Republice.

To byla teorie. Kde probíhala praktická výuka?

V zařízení pro lidi s mentálním postižením.

Takže kolik asistentů je k dnešnímu dni proškoleno?

Pět. Všichni jsme získali oficiální certifikát, navíc jsme podepsali etický kodex.

Co se myslí etickým kodexem?

Dodržování pravidel poskytování služeb na co nejvyšší úrovni. Dbám na to, abych pro klienta byla stále pouze osobou, která je k němu ve vztahu realizátorka domluvené služby. Svou prací se zavazuji k mlčenlivosti. Jednám s nejlepším vědomím a svědomím a stanovuji si vlastní odpovědnost a cíl své asistenční práce. Jsem si vědoma svých možností a hranic. Asistence, rituály, události apod. připravuji po oboustranné dohodě. Za tuto práci mám nárok na adekvátní odměnu. Detaily jsou vyjasněny předem…

Tak jako pečovatel seniora musí dobře uchopit, aby ho mohl osprchovat bez zranění, může neproškolená asistentka ublížit klientovi?

Spolupracujeme s osobními asistenty klientů, aby k nějakému zranění nedošlo.

Kde všude se dá vaše služba poskytovat?

Prakticky na jakémkoliv soukromém místě, které je bezbariérové, pokud je to klient s fyzickým postižením. Já osobně raději dojíždím za klienty do jejich domovů, případně zařízení, kde mají pro sebe přizpůsobené podmínky a cítí se tam dobře.

Dá se popsat postup služby?

Dá. Klient, rodinný příslušník nebo opatrovník zavolá či napíše. Zodpovím jeho otázky. Zeptám se například na handikep: druh postižení anebo rozsah postižení či nemoc klienta. Když mohu jeho přání splnit, přichází na řadu domluva – kdy, kde a za kolik. Po domluvě termínu klient, rodinný příslušník či opatrovník pošle na účet cestovné (dle ceníku) nebo může po domluvě dobít kredit (záleží na dálce). Na smluvenou hodinu sexu dojedu za klientem, nebo on za mnou (v tomhle případě cestovné nehradí). Při setkání s ním proběhne osobní konzultace – seznámení se s ním a doladění jeho přání. Jakmile je vše domluveno a dopředu uhrazena platba za sexuální asistenci, službu vzápětí provedu.

Existují druhy technik pro uspokojení klienta?

Ano, samozřejmě. Vždy se musí přihlédnout k postižení a domluvit se, která technika bude nejvhodnější. Většinou jde o ruční masáž, případně orální sex. Pokud to situace umožňuje a je to fyzicky možné, dochází i k souloži.

Používáte erotické pomůcky?

Ano, používám.

Slyšeli jsme, že na trhu existují například: erotická trampolína, houpací křeslo pro soulož, speciální polštáře a speciální vibrátory

Ano, existují, ale já s nimi osobní zkušenost nemám. Používám klasické pomůcky.

Jaké jsou cenové relace služby?

Hodina pouhé konzultace činí 500 korun. Může zahrnovat i doprovod při nákupu sexuálních pomůcek, přednášky a terapeutickou činnost. Samotná sexuální asistence je za 1200 korun na hodinu.

Jde o uspokojování mužů i žen, či jen mužů? V jakém věkovém rozpětí?

Služby poskytuji mužům, ženám i párům. Věková hranice je od 15 let pro konzultaci, případně nácvik masturbace. U sexuální asistence od 18 let. Horní hranice není určena.

Jak se dále ve Wikipedii uvádí, do roku 2015 byly považovány služby sexuálních asistentek v Česku souhrnně za kuplířství.

Od roku 2013 se začala o problematiku u nás zajímat právě organizace Rozkoš bez rizika. Tehdy spustila na základě spolupráce se zahraničními organizacemi projekt Právo na sex, který podpořilo ministerstvo financí prostřednictvím programu švýcarsko-české spolupráce. V roce 2015 pak vznikl posudek ministerstva vnitra, který stanovil podmínky, za kterých je sexuální asistence legální.

Stanovil, že prostituce v Česku není trestná a že služby sexuálních asistentek jsou legální za předpokladu, že si klienti informace o službách vyhledají sami bez zprostředkování, které by bylo považováno za trestný čin kuplířství.

Organizace Rozkoš bez rizika, která se zatím jako jediná snaží v této oblasti o osvětu a o vyškolení asistentek, nesmí služby zprostředkovávat, může pouze provádět osvětu, vydat seznam asistentek, nikoliv doporučovat jednu konkrétní, nesmí z toho mít hmotný prospěch ani zpětnou vazbu.

Chcete-li se o službách Diany Lovecké dovědět více, stačí kliknout na níže uvedenou stránku: Sexualniasistentka3.cz/
[no_toc]

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 1 názor

Mám 44 rokov,slobodný a ešte stále som panic. Mal som celý život zdravotné problémy,ale až teraz pred pol rokom som to vyriešil operáciou skôr to nešlo. Museli mi určiť aj presnú diagnózu a to v minulosti nešlo. Hľadám učiteľku sexu,alebo najlepšie tiež pannu a môžeme sa učiť navzájom. Viete mi poradiť nejakú kvalitnú webovú stránku.kde sú panny alebo ženy-učiteľky? Milan.

Hezký den,

je mi líto, ale sex seznamky čistě pro panny/učitelky mě nenapadají – zkuste snad jedině klasické erotické seznamy typu amatéři, seznamka69, agama, erovia, či flirt kontakt.

Spolupracujeme: