Jak Lascivní.cz vlastně funguje? II.

Jak lascivní.cz funguje Máme zde druhý díl našeho vše odkrývajícího seriálu o vzniku a fungování Lascivni.cz. Dnes se především dozvíte, jak projekt ne/vydělává… Jak je vlastně možné, že tu nemáme žádné rušivé blikající reklamní bannery, které by vás lákaly ke koupi kdovíčeho? Dozvíte se v článku…

Jak web vydělává?

Jistě jste si říkali, jestli nejsou všechny recenze hraček podplacené prodejci a výrobci – ano byla by to cesta – a ano byla by jednoduchá. Jenže dlouhodobě (pro nás jsou už 4 roky dlouhé) se to takhle neobjektivně dělat nedá. Takže ne – recenze nejsou podplacené, neskrýváme nevýhody hraček, pěkně se do nich trefíme, když je možnost. A že spoustu hraček má solidní nevýhody, ač stojí pár tisíc.

Lascivní.cz má stále své náklady – musíme zaplatit hračky na recenze (sic mnohdy jen 2/3 ceny), redaktory, hosting, práci grafiků (všimli jste si nového loga a bannerů?) a mnohdy i propagaci na externích webech.

Takže jak vlastně nám Lascivní vydělává, když tu nejsou podplacené recenze? Dříve tu bylo v bočním panelu hned několik zaplacených reklamních odkazů (a ještě dva na hlavní stránce). Všechny tyto reklamní prostory jsme ale zrušili.

Partnerské příjmy

Hlavním příjmem magazínu Lascivní.cz je přiznaná affiliate (partnerská) spolupráce – vybrané e-shopy nabízejí za zprostředkování prodeje určitou provizi z ceny hračky (5-25 % bez DPH). Tuto cenu neplatíte vy, nenavyšuje finální cenu produktu – je strhávána vždy z marže obchodníka.

Pro kontrolu, že ceny přes „nás“ jsou stejné jako s „čistým“ odkazem:

Odkaz ven (s partnerským kódem)

Odkaz ven (čistý)

K výsledkům recenzím jsme v nedávné době přidali větičku „Koupí zde podpoříte vznik nových recenzí a testů“ – přesně tomu tak totiž je. Když přejdete přes odkazy na koncích recenzí a koupíte si nějaký produkt (třeba námi doporučovaný nebo jiný), dostaneme z dané objednávky určitou provizi.

A znovu – chceme mít lascivní.cz jako dlouhodobý projekt, takže vám nemůžeme doporučovat nekvalitní (byť dobře prodávané) hračky – vymstilo by se nám to a vy coby naši čtenáři byste nám už nikdy nevěřili. To nesmíme nikdy nechat dopustit.

Hospodaření Lascivní.cz

Máme tedy výdaje a příjmy – v jakém jsou vztahu? První 3 roky jsme projekt prostě a jednoduše dotovali ze svého. Malá známost našeho webu, málo recenzí, ne úplně vypilované texty – to mělo za následek to, že jsme neměli na moc hraček ani vyskakování.

V posledním roce je to lepší a tradá – máme vyrovnaný rozpočet. V podstatě vše, co získáme na provizích, dáme do recenzí a propagace, popřípadě do lepšího vybavení (fotoaparátu a kamery) – jinak bychom si nemohli dovolit koupit hračky typu: We-vibe 4, Fun Factory Stronic, We-Vibe Thrill a množství dalších, které za pár stovek či nižších tisícovek prostě neseženete. V řeči čísel – obrat magazínu je cca 40 000 Kč – když si to rozpočítáme na 1 měsíc, vychází to cca 3 333 Kč – to uznáte, že není zrovna veliká částka.

Hlavně, když musíme platit hračky (a mnohdy v jednom měsíci i za více než „vyděláme“). Proč stále pokračujeme, ač nás to rozhodně neuživí (možná ani na chleba nevydělá po zaplacení všeho možného i nemožného) jsme psali v prvním dílu Jak Lascivní.cz vlastně funguje.

Co dál?

Co vás čeká příště? Jak vybíráme hračky do recenzí, jak dlouho je testujeme, jakou techniku používáme pro focení a tvorbu videí a jak nám můžete pomoci.

Petr

Petr

Šéfredaktor a zakladatel magazínu Lascivní.cz - zajímají ho netradiční hračky, které posouvají vnímání sexuálních hrátek na nové úrovně. Chce zbavit sexualitu zbytečného tabu, které v české kotlině je zakořeněno po desítky let. A snad se mu to i daří...
Petr
[supsystic-social-sharing id="1"]

6 komentářů

  1. Jsem z oboru, takže jsem věděl, že ty provizní odkazy zde máte – ale vzhledem k tomu, že mi jako jediní v čr dáváte solidní informační servis o ne/kvalitních hračkách a už jsem na vaše tipy několikrát spokojeně nakoupil (a hračky drží dodnes děkuji za optání), tak nemám důvod vám nevěřit po tomto coming outu. Takže vás rád budu využívat dál a jsem rád, že jste to přiznali 🙂 Ať se huroonsky daří!

  2. Super upřímnost:) ostatní magazíny raději mlčí, ale vy jste to udělali veřejně – hned mám větší důvěru v někoho, kdo se nestydí ukázat vše.

  3. No, aspoň, že jste nám to řekli – celou dobu mi vrtalo, proč to někdo provozuje, když tu nejsou reklamní plochy:)

  4. Díky za tyhle články, přimlouvám se (za komentář v minulém dílu), za info o nejprodávanější produkty přes Lascivko… Byla by to jistě zajímavá statistika… btw. nečekám moc gelových dild, ale spíše silikonové komplexnější („dospělejší“) hračky:))

  5. Děkuji za upřímnost, s jakou nám dáváte tyto informace:) Osobně mi vaše „zapojení“ do partnerského programu vůbec nevadí – když je recenze pravdivá, můžu si hračku prohlédnout ze všech stran jak na fotkách, tak videu (které stejně nikdo v Česku jiný nemá – mnohdy ani na světě), tak proč vám nepomoci s další tvorbou nákupem „přes“ vás? 🙂 Díky za to, co děláte…

  6. Hezký článek – nevidím důvod vám nevěřit, že recenze jsou psané z praxe, takže nic neukrýváte, abyste „vydělali“ – nakupovala jsem několik vašich tipů (Charger, druhý We-Vibe a JimmyJane) a vždy maximální spokojenost:))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *