Seriál The Bold Type, v Česku překládán také jako Troufalky, nás přenese do atraktivního prostředí nablýskaného světa módního magazínu. Jaký je?

O seriálu

Seriál vypráví o trojici kamarádek Jane, Kate a Sutton. Ty pracují pro ženský magazín Scarlet. Všechny tři ženy v seriálu řeší nejen svou práci, ale i soukromí – lásku a sexualitu.

Jane zahájí kariéru jako asistentka, seriál však začíná ve chvíli, kdy povýší a pokouší se prosadit v novinářské branži. V pozdějších dílech seriálu navazuje vztah se svým kolegou Ryanem.

Sutton zastihneme právě ve fázi, kdy řeší svůj tajný vztah s Richardem Hunterem, úspěšným a vysoce postaveným právníkem a současně mužem ve vedení Scarlet. S tím se později rozejde a opět dá dohromady. I ona je připravená na profesní posun a získává místo módní asistentky. Později uvažuje i o kariéře módní návrhářky.

Kata ve Scarlet pracuje na pozici vedoucí oddělení sociálních médií. Se svou kariérou je spokojená a řeší především otázku svého rasového původu a v průběhu seriálu rovněž sledujeme její lesbický vztah s fotografkou Adenou a cestu prozkoumávání vlastní sexuality.

Natáčení seriálu pozdržela pandemie koronaviru. Nakonec tak došlo ke zkrácení čtvrté série a bylo rozhodnuto, že oblíbený seriál televizní stanice Freeform bude definitivně mít pět sérií.

Hodnocení seriálu: CSFD.cz – 79 %, IMDb.com – 7.9/10

VIDEO trailer

Hlavní role

V ústředních rolích se představila trojice hereček: Katie Stevens jako Jane Sloan, Aisha Dee coby Kat Edison a Meghann Fahy ztvárňující Sutton Brady-Hunter.

Herečka Katie Stevens pochází z amerického města Southbury. Výrazněji se do povědomí diváků zapsala zejména rolí Karmy Ashcroft v seriálu Předstírání. Hudební fanoušci ji znají i jako zpěvačku. Objevila se v deváté sérii soutěže American Idol, kde získala osmé místo.

Aisha Dee je původem Australanka a kromě herectví se věnuje i tanci a zpěvu. Znát ji můžete hlavně ze seriálu The Saddle Club nebo Chasing Life. Objevila se i v sitcomu u nás uváděném jako Moje nesnesitelná puberťačka.

Americkou herečku Meghann Fahy jste mohli zaznamenat zejména v divadelní hře Next to Normal a v telenovele One Life to Live v roli Hannah O’Connor. Zahrála si taktéž v seriálovém hitu Gossip Girl (Super drbna). Kromě herectví se věnuje i zpěvu.

Další herci/herečky seriálu

Sam Page, Matt Ward, Melora Hardin, Emily Chang, Nikohl Boosheri, Elisa Moolecherry, Dawn Ford, Angela Galuppo, Amber Goldfarb, Dusan Dukic, Dan Jeannotte, Alexander Nunez, Michael Xavier, Arlen Aguayo-Stewart, Stefanie Nakamura, James Millington, Rebecca Croll, Curtiss Cook, Siobhan Murphy, Fiona Highet, Alexandra Turshen, …

Autoři seriálu

Scénář k prvním dílům napsala Sarah Watson. Coby výkonná producentka se na seriálu podílela Joanna Coles. Kromě těchto žen u zrodu seriálu stáli jako výkonní producenti taktéž Ruben Fleischer a David Bernad. Koproducentkou byla Holly Whidden.

Sarah Watson se však rozhodla projekt opustit a nahradila ji proto Amanda Lasher. Od čtvrté řady se do tvůrčího týmu zařadila Wendy Straker Hauser.

Zaměření na ženy odpovídá také to, že většina z kolektivu autorů byly ženy. Seriálu se podařilo ukázat rasovou i sexuální diverzitu, za což bývá zejména v domovské Americe hojně vyzdvihován. A podle informací ze zákulisí se stejný trend přenesl i do zákulisí.

V autorském týmu se tak skutečně objevili například lidé hlásící se k LGBTQ komunitě.

Jaký seriál je?

Jde o „ženský“ seriál, u kterého se nabízí srovnání s kultovním protějšek Sex ve městě. The Bold Type však ani zdaleka není jen o sexu.

Podle některých ohlasů je seriál takovou pohádkou pro dospělé ženy a je plný klišé a děj je do značné míry předvídatelný. Silně jím rezonují soudobá témata jako rasismus, genderová nerovnováha, sex, queer, ale i politika nebo násilí.

Na přetřes však přijdou i palčivější problémy: prevence rakoviny, rozebírání toho, proč jsou ženské bradavky v éteru nepřijatelné, ale mužské nevadí, dojde i na řešení choulostivé otázky, proč některé ženy nemohou dosáhnout orgasmu.

Stěžejním bodem seriálu je i pravé „holčičí“ přátelství. Trojice hlavních hrdinek je si navzájem oporou a jsou pravým ztělesněním „girl power“. V tomhle ženském prostředí rozhodně nečekejte intriky a nevraživost.

Ostatně Jacqueline, šéfredaktorka Scarlet, jejímž reálným předobrazem byla šéfredaktorka Cosmopolitanu Joanna Coles, nemá nic společného s ráznou šéfkou známou například z filmu Ďábel nosí Pradu. Ke svým služebně mladším kolegům a kolegyním zaujímá spíš mateřský přístup.

Kritici seriál vesměs ocenili, a to především za to, že ač se hlavní hrdinky pohybují ve světě módního časopisu, řeší celou řadu vážných témat. Seriál nabízí dle zahraničních recepcí ambiciózní a svěží náhled na život trojice moderních žen ve velkoměstě.

The Bold Type má tak svá silnější i slabší místa, cílí očividně spíše na divačky, které se mohou s ústředními postavami identifikovat.

Proti tomu nelze nic namítat. Je však poznat, že se muselo víc šetřit na produkci. Znát je to především na jednotlivých lokacích, někdy si štáb zkrátka musel pomoci studiem.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: