Tato recenze bude specifická, protože je pěkně dvojitá – máme na testování v redakci hromadu kondomů značky Fair Squared. Pokud nejste fajnšmekři, tak tuto značku nejspíše neznáte, ale jak z recenze uvidíte, možná je to škoda.

Je to poměrně mladá značka, která se specializuje na rostoucí trend a poptávku po „vegan friendly“ produktech. A tentokrát jsou to kondomy – máme od nich ale i na recenzi lubrikační a masážní gel se zeleným čajem, ale o tom už jsme psali před pár měsíci.

Kondomy dnes hrají prim

Takže tentokrát s pořádným fokusem na kondomy, což je rozhodně část erotického světa, kterou sice zná každý, ale je nelehké je testovat. Jak se mohou lišit od ostatních? Jsou v něčem jiné?

Vezmeme to popořadě – Fair Squared je rodinná firma, která sídlí v Kolíně nad Rýnem. Zakládají si na tom, že jejich produkty (a suroviny, z kterých pocházejí) mají certifikaci Fair Trade. Což už svým způsobem směřuje tuto značku k náročnějším či ohleduplnějším zákazníkům.

Těm, kterým není svět kolem nás lhostejný. Souběžně s tím souvisí i důraz na veganský akcent, takže tyto kondomy neobsahují žádné živočišné složky a nebyly ani testovány na zvířatech. Což za nás by měl ocenit každý, protože nadprodukce živočišných výrobků rozhodně není něco, co by nám či naší malé planetě pomohlo.

VIDEO rozbalení v redakci:

2 řady v testu

Na test jsme si vybrali 2 řady: Original a Max Perform. Ty základní rozhodně nejsou obvyklé a standardní – obsahují certifikovaný přírodný latex z Indie a jsou lubrikované silikonovým olejem pro skvělou kluznost. Jak jistě víte, silikon (zde ve formě Dimethicone) je extrémně kluzký a těžko zasychá, takže rozhodně se nemusíte bát tření a problémů s vlhkostí vaší partnerky.

U tohoto produktu nechybí ani další certifikáty: Fair Trade, Fair Rubber, Vegan Society, Cruelty-free PETA, NaTrue, Halal a FSC.

V detailu – Original

Na délku mají 200 mm a šířka je 54 mm (stěny jsou tenké 0,065 mm), což je chvályhodné, protože kondomů v této větší velikosti není na českém trhu vždy dostatek a mě osobně právě sedí tato velikost, takže to rozhodně kvituji s nadšením.

Zjistěte kolik stojí Fair Squared kondomy
ZJISTIT CENU

Lubrikant je bez spermicidních složek, bez příchutě a bez parfemace, takže je čistý a rozhodně neudělá špatně ani alergikům…

Balení je po 3 a 10 kusech a cenově se pohybují kolem 100-200 Kč – vyplatí se samozřejmě brát větší balení, ale to jistě znáte sami ze své pravidelné spotřeby 😉 Na tomhle se rozhodně nevyplatí šetřit.

Kondomy jsou na pohled identické s těmi klasickými – přírodní latex dělá své typické nažloutlé zabarvení a ani na krabičkách není nic neobvyklého. Z akce je za nás srovnatelný s klasickými kondomy, dobře drží, mají dostatečný rezervoár. Takže hlavní efekt zde má to, že jsou čisté složením a nejsou testované na zvířatech. Což má pro čím dál více lidí větší smysl.

V detailu – Max Perform

Zde je dle názvu už větší důraz na účinek a odlišnost od klasických kondomů – základní složení je stejné, je zde zase certifikovaný indický latex, ale je upravená velikost (160 mm na délku, 52 na šířku) a tloušťka stěn doznala změn (0,07 mm). Oproti základní verzi mají těsnější kopírování těla penisu a silněji drží u patky, což je citelné při nasazování i sexuálních hrátkách.

V souhrnu

Za mě jsou tyto kondomy srovnatelné s konvenční nabídkou a cenově se také moc neodlišují. Takže za mě pokud bych měl volit, bral bych čistší a svědomitější kondomy. Zrovna cena by neměla být u antikoncepce tím hlavním rozhodujícím prvkem a vězte, že tímhle si u všech veganek šplhnete! A že to jsou krásné kočky, to jistě všichni víte.

Klady

Zápory

Srovnatelná kvalita s běžnými značkami Vyšší cena
Netestováno na zvířatech
Bez parfemace a příchutí
Řádka certifikátů
Balení 3-10 kusů
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: