Začneme spíše základy a až níže je samotná uživatelská/redakční recenze. Ano? Zaslechli jste už o vyhlášených španělských muškách? Jejich oblíbenost stoupá a využívá je stále více a více párů. Proč také nevyzkoušet účinky tohoto afrodiziaka známého od dávnověku? Právě proto jsme s partnerem po tomhle kousku skočili – však jsme ani nebyli jediní takto zvědaví…

Co to vlastně je? TEST od Marka N.

Jedná se o doplněk stravy pro celkové zkvalitnění sexuálního života, včetně dosahování lepšího orgasmu a zvýšení libida. Údajně několik kapek vás může dělit od skvělého sexuálního dobrodružství! Nebo ne? Na to se podíváme v samotné recenzi níže (podívejte se na jednotlivé kapitoly/části tohoto článku) – ta se bude postupně rozšiřovat dle odpovědí mých kolegů a přátel.

Pokud byste chtěli španělské mušky vyzkoušet, dají se koupit v sortimentu sexshopů. K dostání jsou různé typy a značky (HOT, Inverma – je tato recenze, ty další vyjdou jindy v sekci Afrodiziaka, Eromed, aj.).

V zásadě jsou ale vždy ve formě kapek v lahvičkách (15-100 ml) s velmi snadným dávkováním.

Základ – jak se užívají

Kapky se užívají vnitřně, a to buď cíleně půl hodiny před sexuální aktivitou, nebo pravidelně pro dlouhodobý a jistější efekt. Záleží tedy na konkrétním produktu. Rozhodně si nezapomeňte pořádně pročíst příbalový leták. Je velmi důležité nepřekračovat doporučené dávkování. Případně se nebojte slabého zakalení výrobku, způsobuje jej obsah důležitých přírodních extraktů.

Nezapomenutelné účinky španělských mušek si mohou užít ženy i muži, zkontrolujte ale předurčení konkrétního produktu.

Některé se zaměřují jen na jedno pohlaví.

VIDEO z redakčního rozbalování

Základní účinné složení?

Složení bývá převážně na bázi L-Argininu a vitamínu C, což jsou zároveň hlavní účinné látky. Jinak španělské mušky obsahují přírodní extrakty (převážně z kořenů anděliky čínské, běžně známé jako ženšen ženský), vodu, z 20 % je tvoří ethanol a přidává se nutné množství konzervantů.

Proč sakra mušky?

Nenechte se zmást názvem, španělské mušky nemají s mouchami nic společného. Přezdívá se tak zdánlivě nenápadnému puchýřníku lékařskému (Lytta vesicatoria), což je brouk z čeledi majkovitých.

Samci puchýřníků vylučující jako obranu před predátory sekret obsahující jedovatou látku kantharidin (cyklický anhydrid kyseliny cyklohexandikarbonové), která patří mezi terpeny. Během páření si tento jed partneři předávají a samička ho dále přenáší na vajíčka.

Historický původ

Jed puchýřníků byl známý všem starověkým civilizacím. Ve starověkém Římě ho používali již jako afrodisiakum a jed. Údajně ho požívala i manželka Julia Caesara Octaviana.

Ve starověké Číně byl puchýřník jednou z hlavních složek bomb. V severní Africe se až donedávna používal jako koření, běžně se jím například dodnes ochucuje kuskus. Ve středověku se uplatnil jeho odvar při popravách.

Prášek nebo tinktura byly surovinou pro léky na velké množství nemocí včetně revmatizmu a vztekliny, dál se podával ženám pro vyvolání potratu. Markýz de Sade, francouzský zakladatel sadismu, ho ordinoval prostitutkám při orgiích a až do 19. století se prodával v českých lékárnách na vypalování bradavic.

Co tedy kantharidin skutečně dělá při vnitřním požití?

Při nižších koncentracích vyvolává překrvení urogenitálního systému, napomáhá mužské erekci a zvýšené citlivosti u žen. Používání tohoto afrodisiaka však s sebou neslo vysoké nebezpečí předávkování, které způsobovalo zdravotní potíže nebo i úmrtí.

Zjistěte kolik stojí Španělské mušky Extra
ZJISTIT CENU

Zevně výtažky z puchýřníků leptají lidskou pokožku a způsobují puchýře, které nesou název právě podle tohoto brouka. Některé organismy, jako například žáby, jsou proti kantharidinu imunní, jed se kumuluje v jejich těle a oni se tak stávají jedovatými.

Jistě jste již slyšeli o bizarním olizování některých žab pro psychedelické účinky.

Složení španělských mušek prošlo dlouhým historickým procesem a už se rozhodně nemusíte bát o bezpečnost jejich užívání. I když se ingredience změnily, účinky zůstávají, a s nimi i název, který s sebou nese dávnověký příběh jejich vzniku.

A co říkám já s přítelem na tyhle konkrétní? Spanish Fly Extra Cobeco

Pro recenzi jsme dostali pár balení Spanish Fly Extra 15 ml od značky Inverma (aneb známá Cobeco Pharma z Holandska). V rámci redakce jsme jich měli asi 9, takže se postupně můžete těšit na další a další testy od našich kolegů = chtěli jsme tyto pro nás dost netradiční pomocníky podrobit testování ve vícero párech (byť škoda, že ne hromadně)…

Složením odpovídají konkurenčním produktů. Zde je přepis jeho štítku: Water, L-Arginine 40,5 mg, Vitamin C (L-ascorbic acid) 15 mg (18,75% doporučené denní dávky), preservatives: E211, E202

To je dávka, která přibližně odpovídá jedné dávce dospělému člověku – což dle návodu je přibližně 15 kapek. Tedy cca 3 ml tekutiny z lahvičky. Takže když si to spočítáte, jedna lahvička obsahuje 5 dávek afrodiziakálního přípravku.

Takže 1 dávka pro 1 osobu stojí cca 37 Kč (počítáno z koncové ceny 189 Kč – v době přípravy naší recenze). Je to hodně či málo za vliv na váš sex?

Co v akci?

Vzali jsme si ho s přítelem už 7x, takže jestli umíte počítat, otestovali jsme skoro 2 malé lahvičky. Za mě to udělalo příjemné vlnění v podbřišku, přítel si nebyl v prvních dávkách nějakého efektu, ale líbilo se mu samotné testování, a že je to něco nového.

Takže u něj bych to přičítala nadšení a u mě? Je jednoduché to hodit na placebo (aneb efekt našeho mozku na případný ovlivňovač), ale těžko se to odlišuje.

Za mě (tedy na holku) to vliv mělo, příjemně to naladilo. U mě se tedy to dostavilo spíše po tři čtvrtě hodině – dle výrobce/balení se má dávkovat pod jazyk půl hodinu před sexem.

Mimochodem to dávkování pod jazyk ve mě vzbuzuje důvěru – CBD preparáty, které za nás rozhodně fungují, se také dávkují na stejné místo = a mají to blízko k mozku (extrémně zjednodušeně samozřejmě).

To u mě bylo tedy pozdější reakce, ale stejně byla, takže za polovinu našeho páru můžu doporučit – ta druhá půlka (aneb můj přítel, ne moje prdelka – ač ta si taky užila) byla nadšená z mého nadržení, takže se na tom efekt pěkně svezla.

Klady

Zápory

Využitelné pro páry (ženy i muže) Malé balení v poměru k ceně
Za mě funkční přípravek Lehce pozdější náběh
Holandský původ
Známá značka u doplňků
Ucházející design balení
Dávkování pod jazyk
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Uživatelský test od J&J testerského manželského páru

Ačkoliv se mi nechuť k sexu zatím vyhýbá, byla jsem zvědavá co by s mou touhou mohlo takové afrodiziakum udělat. Tyto mušky jsou první,které zkouším, takže je nemohu porovnat s žádnými jinými podobnými přípravky na trhu.

Balení

Když jsou mušky v krabičce, okamžitě vám dojde k čemu by mohly být. Krabička je polepena samolepkou s návodem v češtině, takže se nemusíte bát, že byste nevěděli co s nimi.

Po vyndání z krabičky už je to s identifikací tekutiny uvnitř horší. V rukou držíte malou, tmavou lahvičku bez názvu s etiketou popsanou dávkováním a doporučením, zde už pouze v cizích jazycích.

Vlastnosti kapek a dávkování

Podle složení se kapky zdají neškodné. Hlavní přísadou je Arginin – esenciální aminokyselina, kterou si tělo umí za určitých podmínek samo vyrobit, nebo kterou můžeme přijímat z různých druhů potravin.Také je v kapkách vitamin C a konzervant v podobě draselné soli kyseliny sorbové (E202) a sodné soli kyseliny benzoové (E211).

Téměř bez vůně a nepříjemnosti

Vůně tekutiny je blíže nespecifikovatelná, nijak moc aromatická a mne nebyla nikterak nepříjemná. Chuť je v první moment zvláštní, ale nikterak výrazná. Sladká i kyselá zároveň, okamžitě však vymizí.

Nezanechává pachuť ani žádný mdlý efekt. Po požití se u mne ani jednou nedostavila žádná nevolnost, ani jiný zvláštní pocit.

Co mě zvedalo ze židle, byl spíše způsob aplikace.

Kapka po kapce

Nevím jak jinak popsat mechanizaci v hrdle, než jako klasickou plastovou výplň hrdla, jež zajišťuje odtok tekutiny po kapkách. Dávkování pod jazyk (jak píší v návodu) rovnou z lahvičky je téměř nemožné. Kapky špatně kapou, chce to spíše na lžičku a i tak se budete muset obrnit trpělivostí.

Ve snaze kapkám pomoci, jsem lahvičkou třásla, to ovšem kapky lítaly i tam kam jsem nechtěla. Nakonec fungoval trpělivý přístup a poklepávání ukazovákem do dna lahvičky.

Zjistěte kolik stojí S-drops pro sexuchtivé
ZJISTIT CENU

Nekonzistentnost v kapání

Další problém byl v tom, že ne všechny kapky byly stejně velké… ale co, to už je vám v té chvíli jedno. Pro někoho to není vůbec překážka, někoho by to mohlo odradit, já bych příště volila spíše variantu s kapátkem.

Kolik dávek má 1 balení

Jelikož balení obsahuje 15 ml tekutiny a jedna dávka má být rovna 3ml, tak by vám kapky měli vystačit na 5 použití. Také je v návodu že 3ml se rovná 15 kapkám, což ovšem z mé zkušenosti nesouhlasí.

Kdybych měla přípravek používat podle kapek, mám ho cca na 15 použití.

Což může způsobit zkreslený pocit funkčnosti/nefunkčnosti. Dále je v návodu upozornění, že nemáte překračovat 3ml přípravku denně. No čekám, že by se toho moc nestalo, ale stejně je špatně, že dávka nejde přesně určit (třeba ryska ve víčku).

Mé pocity při používání

Kapky jsem zkoušela opakovaně během jednoho měsíce a to v různých situacích a v různém rozpoložení. I když podle návodu se kapky mají použít 30 min před sexuální aktivitou, chtěla jsem je prověřit důkladně.

Přípravek jsem použila před sexem s partnerem, před uspokojováním sama sebe i při běžném dni, kdy jsem žádnou sexuální vytíženost nečekala. Při použítí už jsem byla buď při chuti, nebo i unavená a bez chuti na sexuální aktivitu.

Ne při každém zážitku podpořeným kapkami jsem došla uspokojení a i tak jsem žádným přebytečným napětím, nebo snad frustrací netrpěla.

Vzrušila jsem se pokaždé i když jsem byla unavená a bez chuti, ale to až s chvíli trvajícím sexuálním podnětem.

Nepociťovala jsem 30 minut po užití kapek nárůst libida, ale při sexuálním podmětu chuť postupně rostla. Stejné situace, při kterých jsem Španělské mušky použila jsem sledovala i jindy bez jejich použití. Výsledek byl vesměs stejný. Ve všech případech jsem reagovala velmi podobně.

Závěrem mám potřebu zdůraznit, že jsem mušky zkoušela pouze ze zvědavosti z experimentu, nikoli proto, že bych potřebovala podpořit své libido.

Rozhodně bych od Španělských mušek nechtěla nikoho zrazovat. Ostatně, vyzkoušet se má všechno. Tím spíš, zda potřebujete v touze trochu pomoci, nikdy nevíte, co právě vám zabere.

Klady

Zápory

S vitamínem C Složité a nepřesné dávkování
Bez výrazné chuti U mně bez pozorovatelného efektu
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 1 názor

Žádné takové kapky neucinkuji! Sama jsem utratila kvůli zvědavosti kolik tisíc za všelijaké a už nikdy podobným věcem, ať už nakupování potravin, nebo věci na sex, nevěřím! Jenom tahat z lidi prachy! Tohle jsou uchylaci!

Hezký den, děkujeme za zpětnou vazbu a vaši zkušenost – u nás je to dost rozporuplné ten výsledek / výkon na libido jak mužů, tak žen v redakci. Dost se to liší v jednotlivých recenzích a pro některé to může mít přínos i v kontextu placebo efektu. Takže je těžké rozklíčovat, kde je pravda – proto jsme od každého kousku brali více balení / lahviček / tobolek / kapslí, abychom to mohli rozklíčovat.

Spolupracujeme: