Začneme spíše základy a až níže je samotná uživatelská/redakční recenze. Ano? Zaslechli jste už o vyhlášených španělských muškách? Jejich oblíbenost stoupá a využívá je stále více a více párů. Proč také nevyzkoušet účinky tohoto afrodiziaka známého od dávnověku? Právě proto jsme s partnerem po tomhle kousku skočili – však jsme ani nebyli jediní takto zvědaví…

Co to vlastně je?

Jedná se o doplněk stravy pro celkové zkvalitnění sexuálního života, včetně dosahování lepšího orgasmu a zvýšení libida. Údajně několik kapek vás může dělit od skvělého sexuálního dobrodružství! Nebo ne? Na to se podíváme v samotné recenzi níže (podívejte se na jednotlivé kapitoly/části tohoto článku) – ta se bude postupně rozšiřovat dle odpovědí mých kolegů a přátel.

Pokud byste chtěli španělské mušky vyzkoušet, dají se koupit v sortimentu sexshopů. K dostání jsou různé typy a značky (HOT, Inverma – je tato recenze, ty další vyjdou jindy v sekci Afrodiziaka, Eromed, aj.). V zásadě jsou ale vždy ve formě kapek v lahvičkách (15-100 ml) s velmi snadným dávkováním.

Základ – jak se užívají

Kapky se užívají vnitřně, a to buď cíleně půl hodiny před sexuální aktivitou, nebo pravidelně pro dlouhodobý a jistější efekt. Záleží tedy na konkrétním produktu. Rozhodně si nezapomeňte pořádně pročíst příbalový leták. Je velmi důležité nepřekračovat doporučené dávkování. Případně se nebojte slabého zakalení výrobku, způsobuje jej obsah důležitých přírodních extraktů.

Nezapomenutelné účinky španělských mušek si mohou užít ženy i muži, zkontrolujte ale předurčení konkrétního produktu. Některé se zaměřují jen na jedno pohlaví.

Základní účinné složení?

Složení bývá převážně na bázi L-Argininu a vitamínu C, což jsou zároveň hlavní účinné látky. Jinak španělské mušky obsahují přírodní extrakty (převážně z kořenů anděliky čínské, běžně známé jako ženšen ženský), vodu, z 20 % je tvoří ethanol a přidává se nutné množství konzervantů.

Proč sakra mušky?

Nenechte se zmást názvem, španělské mušky nemají s mouchami nic společného. Přezdívá se tak zdánlivě nenápadnému puchýřníku lékařskému (Lytta vesicatoria), což je brouk z čeledi majkovitých. Samci puchýřníků vylučující jako obranu před predátory sekret obsahující jedovatou látku kantharidin (cyklický anhydrid kyseliny cyklohexandikarbonové), která patří mezi terpeny. Během páření si tento jed partneři předávají a samička ho dále přenáší na vajíčka.

Historický původ

Jed puchýřníků byl známý všem starověkým civilizacím. Ve starověkém Římě ho používali již jako afrodisiakum a jed. Údajně ho požívala i manželka Julia Caesara Octaviana. Ve starověké Číně byl puchýřník jednou z hlavních složek bomb. V severní Africe se až donedávna používal jako koření, běžně se jím například dodnes ochucuje kuskus. Ve středověku se uplatnil jeho odvar při popravách.

Prášek nebo tinktura byly surovinou pro léky na velké množství nemocí včetně revmatizmu a vztekliny, dál se podával ženám pro vyvolání potratu. Markýz de Sade, francouzský zakladatel sadismu, ho ordinoval prostitutkám při orgiích a až do 19. století se prodával v českých lékárnách na vypalování bradavic.

Co tedy kantharidin skutečně dělá při vnitřním požití?

Při nižších koncentracích vyvolává překrvení urogenitálního systému, napomáhá mužské erekci a zvýšené citlivosti u žen. Používání tohoto afrodisiaka však s sebou neslo vysoké nebezpečí předávkování, které způsobovalo zdravotní potíže nebo i úmrtí.

Zevně výtažky z puchýřníků leptají lidskou pokožku a způsobují puchýře, které nesou název právě podle tohoto brouka. Některé organismy, jako například žáby, jsou proti kantharidinu imunní, jed se kumuluje v jejich těle a oni se tak stávají jedovatými. Jistě jste již slyšeli o bizarním olizování některých žab pro psychedelické účinky.

Složení španělských mušek prošlo dlouhým historickým procesem a už se rozhodně nemusíte bát o bezpečnost jejich užívání. I když se ingredience změnily, účinky zůstávají, a s nimi i název, který s sebou nese dávnověký příběh jejich vzniku.

A co říkám já s přítelem na tyhle konkrétní? Spanish Fly Extra Cobeco

Pro recenzi jsme dostali pár balení Spanish Fly Extra 15 ml od značky Inverma (aneb známá Cobeco Pharma z Holandska). V rámci redakce jsme jich měli asi 9, takže se postupně můžete těšit na další a další testy od našich kolegů = chtěli jsme tyto pro nás dost netradiční pomocníky podrobit testování ve vícero párech (byť škoda, že ne hromadně)…

Složením odpovídají konkurenčním produktů. Zde je přepis jeho štítku: Water, L-Arginine 40,5 mg, Vitamin C (L-ascorbic acid) 15 mg (18,75% doporučené denní dávky), preservatives: E211, E202

To je dávka, která přibližně odpovídá jedné dávce dospělému člověku – což dle návodu je přibližně 15 kapek. Tedy cca 3 ml tekutiny z lahvičky. Takže když si to spočítáte, jedna lahvička obsahuje 5 dávek afrodiziakálního přípravku. Takže 1 dávka pro 1 osobu stojí cca 37 Kč (počítáno z koncové ceny 189 Kč – v době přípravy naší recenze). Je to hodně či málo za vliv na váš sex?

Co v akci?

Vzali jsme si ho s přítelem už 7x, takže jestli umíte počítat, otestovali jsme skoro 2 malé lahvičky. Za mě to udělalo příjemné vlnění v podbřišku, přítel si nebyl v prvních dávkách nějakého efektu, ale líbilo se mu samotné testování, a že je to něco nového.

Takže u něj bych to přičítala nadšení a u mě? Je jednoduché to hodit na placebo (aneb efekt našeho mozku na případný ovlivňovač), ale těžko se to odlišuje.

Za mě (tedy na holku) to vliv mělo, příjemně to naladilo. U mě se tedy to dostavilo spíše po tři čtvrtě hodině – dle výrobce/balení se má dávkovat pod jazyk půl hodinu před sexem. Mimochodem to dávkování pod jazyk ve mě vzbuzuje důvěru – CBD preparáty, které za nás rozhodně fungují, se také dávkují na stejné místo = a mají to blízko k mozku (extrémně zjednodušeně samozřejmě).

To u mě bylo tedy pozdější reakce, ale stejně byla, takže za polovinu našeho páru můžu doporučit – ta druhá půlka (aneb můj přítel, ne moje prdelka – ač ta si taky užila) byla nadšená z mého nadržení, takže se na tom efekt pěkně svezla.

Klady

 •  

  Využitelné pro páry (ženy i muže)

 •  

  Za mě funkční přípravek

 •  

  Holandský původ

 •  

  Známá značka u doplňků

 •  

  Ucházející design balení

 •  

  Dávkování pod jazyk

Zápory

 •  

  Malé balení v poměru k ceně

 •  

  Lehce pozdější náběh

Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:

DO OBCHODU