Výraz piercing pochází z anglického slova pierce = propíchnout. Piercing označuje propíchnutí určité části těla (konkrétně kůže) a do vzniklého tunelu je vložen šperk.

Piercingem mohou být ozdobené nejen uši, rty, pupík, nos, jazyk, ale také intimní oblasti ženy i muže. Velice častými bývají piercingy bradavek, u žen také v oblasti klitorisu a u mužů je oblíbený šourek, oblast penisu nebo hráze.

Piercing bradavek

Tento druh piercingu pochází z Texasu, kde byl typický především pro indiánské kmeny Karankawa. Jedná se o umístění piercingového šperku do jedné nebo dvou bradavek muže nebo ženy.

Doba hojení je velice individuální, zpravidla se uvádí 2 až 4 měsíce. Tento typ piercingu není vhodný pro kojící ženy a dospívající dívky (z důvodu nedokončeného vývinu ňader).

DÁMSKÉ PIERCINGY

Piercing intimních partií – Nefertiti, Christina, Isabella

Tyto tři druhy jsou vertikální piercingy nacházející se ve spodní části podbřišku, avšak liší se svým umístěním. Pokud k některému z těchto piercingů zvolí žena i ozdobení pupíku, tvoří piercingy pěknou linii.

Nefertiti

Nefertiti začíná nahoře ještě v oblasti chloupků a končí dole v kůži nad klitorisem. Teto typ piercingu je poměrně dlouhý. Nefertiti kombinuje výhody klitorálního piercingu a vizuálního efektu Christiny. Ve vpichu je používán nylon, který je zakončen kuličkami, avšak místo nylonu může v místě vést i kovová tyčinka.

Christina

Christina začíná v horní části stejně jako Nefertiti a končí v místě, kde se začíná tvořit kůžička nad poštěváčkem.

Isabella

Isabella začíná v místech, kde končí Christina spodní dírkou. Spodní vpich je u Isabelly pod poštěváčkem (konkrétně mezi poštěváčkem a ústním močové trubice). Při propichování tohoto druhu piercingu je nezbytné dobře znát přesnou anatomii a umístění nervových zakončení klitorisu.

Clitoral hood – propíchnutí předkožky klitorisu

Podobně jako je žalud mužského penisu chráněn kůží, má i dámský poštěváček přes sebe přehozenou tzv. kapucku, kterou můžeme označit jako předkožku (hood). Oblast klitorisu pod touto kapuckou je velice citlivá na vzrušení. Můžeme rozlišit několik piecingů předkožky klitorisu.

Vertical hood

Vertical hood je svislé propíchnutí předkožky. Spodní část tyčinky je umístěna přesně nad klitoris a kulička šperku se klitorisu přímo dotýká. Pro tento typ piecingu se používají tyčinky, kroužky nebo banánky. Celý šperk je v těsné blízkosti klitorisu.

Horizontal hood

Horizontal hood je vodorovné propíchnutí předkožky. Jedná se přibližně o centimetrový vpich do kůže nad klitorisem, který je veden vodorovně. Pro tento typ piercingu se nejčastěji používá kroužek, banánek nebo podkova. Klitorisu se piercing dotýká pouze minimálně, vnější část nezasahuje vůbec.

Deep hood

Deep hood je hluboký průpich předkožky. Jedná se o horizontální typ piercingu, který je zasunutý pod klitoris. Je veden pouze skrz kůži a objímá hluboce ze spod poštěváček. Aplikace toho piercingu vyžaduje dobré anatomické znalosti a zkušenosti piercera.

Princess Albertina

Princess Albertina je druh ženského piercingu, který vstupuje močovou trubicí a vychází nad spodním okrajem poševního vchodu. Jako šperk bývá nejčastěji volen kroužek. Jedná se o poměrně netradiční piercing, jeho aplikace je poměrně složitá, protože začíná poměrně hluboko ve vagině.

Pro aplikaci toho piercingu je potřeba dostatečně velký průměr močové trubice. Princess Albertina může extrémně sexuálně stimulovat během masturbace i pohlavního styku. Pro jeho aplikaci je důležité vybrat zkušeného piercera.

Clitoral – propíchnutí klitorisu

Clitoral je označení pro opravdové propíchnutí poštěváčku. Tento piercing přináší vyšší pocit vzrušení a citlivosti. Pro aplikaci je potřeba dostatečná velikost část poštěváčku, která kouká ven. Proto se jeho aplikace nehodí pro všechny ženy. I zde je důležité vybrat zkušeného piercera, ale nedošlo k napíchnutí citlivost a tím spojené ztrátě citlivost.

PÁNSKÉ PIERCINGY

Pubic je propíchnutí nacházející se v horní části penisu, kde přechází pubické ochlupení. Nejčastěji se pro tento typ piercingu používají činky nebo kroužky. Piercing slouží zejména na okrasu a je zajisté na pohled vzrušující.

Pokud zvolíme správný šperk, může při sexu docházet k intenzivnímu dráždění klitorisu partnerky. Není doporučeno kombinovat tento typ piercingu s partnerkou, která je ozdobena podkovami v oblasti klitorisu. Mohlo by dojít k vzájemnému zaháknutí a poranění. 

Frenum

Frenum je typ piercingu, který prochází kůží na horní straně penisu, nejčastěji v oblasti uzdičky, ihned za žaludem. Na provléknutí se volí činka nebo kroužek. Frenum se velice rychle hojí a patří k méně bolestivým piercingům v oblasti genitálu, protože vpich nejde tělem penisu. Frenum patří mezi nejčastější ozdoby mužského genitálu.

Lorum

Lorum (frenum u kořene) je typ piercingu charakteristický propíchnutím kůže u kořene penisu ze spodní strany (až u koulí). Muži si nechávají tento piercing aplikovat samostatně nebo jako zakončení žebříku, které začíná nahoře u uzdičky.

Frenum ladder

Frenum ladder (žebřík na penisu) je sada sada kroužků, které jsou do hřbetu penisu vpichovány ve stejných vzdálenostech a vytvářejí tak pomyslný dojem žebříku. První kroužek začíná u uzdičky a důležité je trefit stejné vzdálenosti mezi kroužky. Sex s tímto piecingem je velice zajímavý a pro ženy příjemný.

Foreskin

Foreskin je typ piercingu charakteristický propíchnutím předkožky, která bývá ozdobena kroužkem nebo i jiným libovolným šperkem. Jedná se o velice častý a velice pěkný piercing mužského genitálu.

Scrotal

Scrotal je piercing šourku. Je aplikován v mnoha variantách, může být vertikální i horizontální. Nejčastěji se používají činky, banánky, kroužky nebo ohnuté činky.

Hafada

Hafada je typická propíchnutím šourku po stranách. Aplikace je párová, na levé i pravé straně. Rozdíl mezi žebříčkem a hafadou je takový, že pokud není penis ztopořený, Hafada je po stranách vidět, u žebříčku není piercing tolik viditelný a nachází se na hřbetu penisu.

Transcrotal

Transcrotal (skrz kůži mezi vejci) vpich je veden zepředu dozadu přes pytlík v jejich střední části. Je velice důležité, aby se piercer trefil mezi koule. S Trancortalem se dá velice vyhrát, muži často volí různé roztahování pomocí širších tunelů.

Princ Albert

Princ Albert je druh piercingu, který je veden ústím močové trubice a ven vystupuje na spodní straně penisu (většinou ve výšce uzdičky). Jako šperk se volí podkova nebo kroužek. Tento piercing může přinášet zpestření sexu partnerce i svému nositeli.

Guiche

Guiche je piercing hráze (oblasti mezi koulemi a análním otvorem). Zde volíme tyčinky, kroužky nebo více šperků, které jsou uspořádány do žebříčku. Poslední příčka takového žebříčku může jedním koncem končit až u análu. V tomto případě se jedná o anální piercing.

Nejoblíbenější pánské

Podle různých hodnocení mužů patří mezi nejoblíbenější piercing typu Frenum (konkrétně tyčinka nebo kroužek do uzdičky). Frenum je pěknou okrasou, ale dokáže příjemně vzrušit svého nositele i jeho partnerku.

Spolupracujeme: