Cucflek je lidové označení pro dočasnou skvrnu nebo modřinu, která vznikne při intenzivním líbáním, sáním kůže nebo opatrným jemným kousáním. Během této činnosti dojde k drobnému poškození cév, vznikne malý hematom modrofialové barvy.

Cucflek od lásky?

Nejčastěji se cucflek objevuje na krku, rukách nebo prsou a bývá výsledkem milostné předehry nebo sexu. Hojení je různorodé, od několika dnů až po několik týdnů. Hojení je možné urychlit chlazením ledem, teplým obkladem nebo masírováním postiženého místa.

Cucflek můžeme označit také jako milostný kousanec a v angličtině jako Love Bite, Kiss Mark, Hickey nebo Bug Bite. Čím déle a silně sajeme nebo koušeme kůži, tím je sraženina větší a mizí delší dobu. Z lékařského pohledu se nejedná o nic nebezpečného, avšak u jedné ženy na Novém Zélandu v důsledku cucfleku málem došlo k mrtvici.

8 různých milostných kousnutí

Dle kamasútry existuje 8 druhů milostného kousnutí. Starověcí Indové dokonce kousanci malovali na těla svých partnerů/partnerek různé obrazce. Velice zajímavé je například kousnutí kance – jedná se o několik širokých řad kousanců blízko sebe, které jsou odděleny červenými mezerami.

Nejčastěji se nacházelo na ramenou a prsou a bylo považováno za známku velké vášnivosti. Dalším zajímavým typem cucfleku je tečkovaná stužka, která vzniká kousnutím všemi zuby na velmi malé oblasti. Cucflek vzniká tak, že se jemně skousne kůže a začne se sát.

Jak udělat někomu cucflek?

Nesajte příliš dlouho, protože to může být nepříjemné. Pokud budete sám malé kousky kůže, je možné partnerovi namalovat i různý obrázek. Cucfleky na krku jsou obvykle zakrývány šátky nebo šálami.

Děkujeme za váš hlas!