Análních hraček máme poměrně širokou škálu. Dlouho jsme ale žádnou novou netestovali. Přímo se stimulátory prostaty jsme se již setkali, ale spíš z nižší cenové kategorie a příliš nás neoslovily. Rozhodli jsme se jim ale dát ještě šanci.

Balení

Vše je zabaleno v černé kartonové krabici, na které je vyobrazena hračka samotná a pár základních informací. Uvnitř najdete ve tvarovaném plastovém pouzdře stimulátor, nabíjecí kabel, dálkový ovladač a stručný návod.

Celé balení není o moc větší než stimulátor sám a je určitě vhodné pro pozdější skladování. Při výrobě bylo myšleno především na funkčnost a estetika šla stranou, ale většině lidí, včetně nás, to nejspíš nebude vůbec nijak vadit.

Parametry

  • Celková délka: 11 cm
  • Délka vibrační části: 8 cm
  • Max. průměr vibrační části: 3 cm
  • Počet režimů: 9
  • Výdrž na jedno nabití: cca 1,5 hodiny
  • Doba nabíjení: cca 1 hodina

VIDEO z našeho rozbalování:

První dojem

Na první pohled a omak působí stimulátor i ovladač dobrým dojmem. Nikde nejsou žádné ostré přechody či hrany, vše je hezky spasované, tlačítka se dají najít pohmatem naprosto bez problémů, není moc co vytknout. Snad jen by asi bylo vhodné upozornit, že stimulátor je voděodolný (vodotěsnost jsme neměli odvahu zkoušet), ovladač však nikoliv.

U ovladače by se našel i další prostor pro zlepšení. Čas od času se nám na něm povedlo nechtěně vysunout krytku baterie a to dokonce i s rukama od gelu. Za příliš velké mínus ale ani jednu z uvedených věcí nepovažujeme.

Materiál a konstrukce

Jeden z důvodů proč jsme si k testování vybrali tuto hračku, byla i kombinace materiálů ABS plastu a silikonu. Pro vibrační pomůcky nám tyto materiály, resp. jejich kombinace přijde zatím jako nejlepší.

Čištění a údržba jsou velice snadné, obzvlášť jako v tomto případě, když je otvor pro nabíjecí kabel vybaven membránou, přes kterou by se neměla tekoucí voda vůbec dostat. Životnost silikonu se nám zatím u všech hraček osvědčila jako velmi dobrá. I u kousků, které používáme často a jsou s námi už roky, nezaznamenáváme žádné velké opotřebení. Na rozdíl od různých gelových, které se po určitém čase začali loupat.

Celé tělo stimulátoru je poměrně tvrdé, až na dvě výjimky. Jednu tvoří výstupky, jakási tykadla, která mají přenášet vibrace na hráz a varlata. Druhou je místo nejmenšího průměru, v němž se dá stimulátor ohýbat až o 90°.

Ovládání a funkce

Jsou dva možné způsoby ovládání. Dvěma tlačítky přímo na stimulátoru nebo pomocí dálkového ovládání. Nutno poznamenat, že stimulátor nelze zapnout pomocí dálkového ovládání.

Jak ho zapnout?

Před použitím dálkového ovládání je třeba krátce zmáčknout spínací tlačítko na stimulátoru. Tím zatím nedojde ke spuštění žádného režimu, ale pouze se zapne podsvícení tlačítka, jako signál připravenosti k akci. Poté je třeba zapnout dálkové ovládání, to je rovněž signalizováno podsvícením.

Zjistěte kolik stojí Stimulátor prostaty Basic X Leon
ZJISTIT CENU

Dalším tlačítkem na ovladači pak už je možné přepínat mezi jednotlivými režimy. Těch je celkem devět. Při prvním se zapnou pouze vibrace, u druhého se vibrace vypnou a začne se pohybovat kulička. Dalších sedm režimů je kombinací pohybu kuličky a různě silných a přerušovaných vibrací. Je trochu škoda, že na ovladači nelze nijak poznat jaký režim zrovna běží. Například u vibračního vajíčka na dálkové ovládání, které občas používáme, to poznat jde.

Bez dálkového ovládače

Při vypnutí dálkového ovládání dojde k vypnutí vibrací a pohybu kuličky stimulátoru. Ten ale nadále zůstává zapnutý a je tedy možné kdykoliv na dálku opět zapnout vibrace. Pokud chcete stimulátor vypnout úplně, musíte stisknout tlačítko přímo na něm (zhasne podsvícení).

Další funkcí, kterou lze spustit přímo na stimulátoru, ale i dálkovým ovládáním, je nahřívání. Zahřívá se pouze část v místě nejmenšího průměru a abychom byli upřímní, velice málo. Rukou lze změnu teploty po chvíli poznat, ale při hraní jsem žádnou změnu nezaregistroval. Za předpokladu, že kus který jsme měli na testování funguje správně, musíme tuto funkci hodnotit jako zcela zbytečnou.

Co se týká dosahu dálkového ovládání, do vzdálenosti 7 metrů vždy fungovalo spolehlivě. Na větší vzdálenosti už se občas přepnout režim nepovedlo. Dle našeho názoru je ale 7 metrů plně dostatečné.

V akci

Zavádění je díky hladkému povrchu bez ostřejších výstupků a přiměřeným rozměrům naprosto bezproblémové. Nemyslím si, že by s ním měli problémy i úplní začátečníci. Zpočátku jsem se trochu obával aby nepřekážel výstupek, který vytváří pohyblivá kulička, ale tyto obavy naštěstí zůstaly nenaplněny.

Díky tvaru zapadne Leon na své místo skoro sám. Žádná další manipulace s ním pak již není nutná. Je v podstatě jedno v jaké jsem se nacházel poloze, špička stimulátoru byla vždy velmi blízko prostaty. Samozřejmě k maximálnímu prožitku bylo zapotřebí tu správnou polohu chvíli hledat, ale nestalo se, že bych o něm někdy „nevěděl“.

Lze něco vytýkat vibracím?

Vibracím nic moc vytýkat nelze. Jsou cítit dostatečně, ale ne tolik aby se časem stávaly nepříjemnými. Pohyb kuličky, bez zapnutých vibrací, je pro mě funkcí druhořadou. Ne že bych snad tento režim vůbec nezaregistroval, ale nemá na mě nijak velký účinek. V kombinaci s vibracemi to už samozřejmě je něco úplně jiného a nutno říci, že velice příjemného.

Krásnému prožitku zdatně napomáhají i výstupky, které přenáší vibrace na hráz a v některých polohách i na varlata. Je třeba poznamenat, že na výstupcích již vibrace nedosahují takové intenzity, jako na vnitřní části. Jestli je to plus nebo mínus, nelze zcela objektivně posoudit, ale na můj vkus je intenzita dostatečná…

Jak je na tom tvarově?

Tvarově je Leon velice povedený. Za celou dobu používání se mi zatím nestalo, že by nějak překážel, tlačil nebo vytvářel jakékoliv negativní pocity. Pravdou je, že jsem nikdy nezkoušel používání déle než půlhodinu. Poměrně široká vnější část by při dlouhodobém nošení moc příjemná nebyla, s tímto záměrem jsem ale nevybíral. Pokud bych hledal hračku k takovému účelu, sáhl bych po trochu jiném (vnějším) tvaru.

Závěr

Sečteno a podtrženo, Leon moje očekávání předčil a oblíbil jsem si jej. Jak drobné nedostatky ovladače, tak víceméně zbytečnou funkci zahřívání hravě přebíjí velice pěkné zpracování stimulátoru samotného, jeho tvar a vibrace. I s přihlédnutím k pořizovací ceně, tenhle kousek určitě můžeme doporučit.

Klady

Zápory

Intenzita vibrací Zpracování ovladače
Tvar
Velmi příjemný materiál
Jednoduché ovládání
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: