Pozor, toto není žádné šidítko ale pořádný macík. Což byl trochu problém, protože můj drahý polovička, ještě před prvním testováním, začal na tuto hračku žárlit. Okamžitě začalo poměřování se s Borůvkou a mé ujišťování, že na jeho ďáblika přece žádná hračka nikdy mít nebude, protože živému masu a jeho dovednostem se přece nic nevyrovná.

Vibrátor Borůvka v recenzi Agrrr

Musela jsem také přislíbit, že to bude naše společná hračka, a že ho za ni nevyměním. (Což je také pravda, přiznejme si, že sebelepší vibrátor vás prostě neobejme, pusu vám nedá a ještě si to každá musí oddřít sama.)

Borůvka je nádherným představitelem dokonalého penisu, tedy aspoň dle mých představ, není nijak přehnaně dlouhý (16 cm) zato je ale pořádně macatý (průměr 4cm), s velkým propracovaným žaludem i s uzdičkou a opravdu výrazným žilkováním. Není ale v oné fádní tělové barvě ale příjemné borůvkově fialkové.

Tuto barvu mám osobně velmi ráda, protože je jemná, decentní, ale zároveň hravě dráždivá. A přestože fialová barva je dobře viditelná, nebije tak výrazně do očí jako realistická tělová, popřípadě růžová barva. Tím chci říci, že v krabičce s hračkami, nebo v šuplíku se spodním prádlem zůstane Borůvka snadno přehlídnuta.

Pár čísel:

  • celková délka: 18,5 cm,
  • použitelné délka: 16 cm,
  • průměr: 3,5-4 cm.
  • vibrační režimy: 7.

Hračka je velmi příjemná na dotek. Výrobce udává, že je to 100% silikon. Na dotyk sice není tak hebký jako hračky od jiných firem, které se tím pyšní (Fun Factory atd.) ale materiál je velmi příjemný, nestudí, okamžitě se přizpůsobí tělesné teplotě, navíc je příjemně masitý a hutný, což s tvarem dodává velmi realistický pocit.

Pulzy i vibrace v 1 těle

A navíc na rozdíl od skutečného penisu umí i vibrovat a pulzovat. Ovládání vibrací je na spodní straně víčka, ovládá se jedním tlačítkem, kterým se dá během vlastních hrátek snadno manipulovat pomocí ukazováčku (což jsem samozřejmě nedělala, protože si s ním hrát sama nesmím). Hračka umí celkem 7 vibračních módů.

A jak se dá s Borůvkou hrát?

Samozřejmě párově, aby se předešlo partnerovu žárlení. Má to i svoje výhody, protože nebolela ruka mně, ale přítele – a bolela ho ta ruka víckrát za sebou.

Zavádění bylo vcelku snadné, stačilo trochu lubrikačního gelu, a Borůvka, i přes onen výrazný žalud, krásně vklouzával. S každým zasunutím hlouběji, a s každým zasunutím mě to nutilo zatínat pánevní svalstvo intenzivněji.

Žilkování na Borůvkovi je doopravdy znát a skutečně dráždí, stejně tak i tvarovaný žalud je cítit i uvnitř. Chvílemi partner vůbec s borůvkou nemanipuloval a nechal pouze na mně, abych sama kroutila pánví a boky. Stačilo pak jen prsty trochu podráždit klitoris, a už jsme nestihli ani vyzkoušet vibrace jak snadno jsem dosáhla orgazmu.

Zjistěte další výhody a cenu tohoto vibrátoru
ZJISTIT CENU

Vibrace jsme tedy s partnerem vyzkoušeli hned napodruhé. Já na něm. Abych nabrala sílu. První, co zmíní je, že Borůvka je tichý. Kde jsou ty doby hlučných šidítek, kdy jsem se je bála zapnout, aby o mém dovádění neslyšeli i sousedi? Není tak tichý jako Boom, ale přes zavřené dveře nic slyšet nebude a ani sousedka s uchem na hrníčku přes zeď snad nic neuslyší (i když u sousedek člověk nikdy neví).

Nejenom pro dámy…

Vyzkoušela jsem tedy na partnerových varlatech a hrázi kompletní škálu vibrací, a ačkoliv se mi v prvním obeznámení zdálo ovládání nehezké, divně umístěné a vůbec takové nehezké, je to ve skutečnosti přesně naopak.

Díky jedinému tlačítku na víčku od baterek, kterým se zmáčknutím zapínají vibrace, dalšími přepínají (od klasických tří vibrací podle intenzity až po různé Morseovy zprávy) a jedním delším podržením se vše zase pěkně vypne. Na ovládání stačí pouze ukazováček a nemůže se stát, že se vibrace nechtěným zavazením přepnou. Vibrace jsou velmi silné, a to natolik, že drahý polovička vzal Borůvku nakonec na milost.

Myslím, že jako společná hračka je Borůvka naprosto ideální. Drobná žárlivost partnera ho donutila více se snažit a díky přenechání práce s Borůvkou na jeho rukách, ty moje zůstávají volné na další dráždění mně samotné, a když nejsem sobecká tak i na dráždění partnera.

Voděodolnost se vždy hodí

Borůvku sama samozřejmě NE-používám, díky voděodolnosti s ním NE-lezu do sprchy a při pozdních návratech drahého polovičky z práce s Borůvkou rozhodně NE-trávím čas v posteli, kdy si s ním NE-hraju a při tajných hrátkách s tímhle macíkem si NE-užívám jeho nadstandardní průměr.

Pulzy i vibrace v 1 těle

Můj drobný poznatek na závěr

Samozřejmě, že vibrace jsou vždy plus, se kterým se dá vyhrát. Minimálně u spíše klitoriálně vzrušivých žen, jako jsem já, na dráždění klitorisu, popřípadě k urychlení orgasmu. Ale díky tvarování a onomu masitému materiálu ty vibrace nejsou až tak zapotřebí. Borůvku bych klidně brala i ve variantě dilda s přícuckou, abych si s ním NE-hrála i přímo ve vaně.

Klady

Zápory

Čistý silikon Viditelný svar na boku
Velikost solidního macka
Vibrace i pulzace
7 režimů/intenzit
Voděodolnost
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Recenze od Lady Fuckingham = nejsme tady na borůvkách

Nikdy by mě nenapadlo, jak je těžké psát recenzi na erotickou hračku. Přiznávám, že jsem jich v životě už pár vyzkoušela. Na sobě, na partnerech, na partnerce. Ale i tak mi to trochu přijde, jako bych měla popsat, jak voní parfém, který jste nikdy necítili. Já osobně z popisků na krabičkách příliš moudrá nebývám, ale pokusím se Vám zprostředkovat co nejvíc dojmů z testování.

Úvodem

Hned na úvod říkám, že Borůvka je slušný průměr, není na něm podle mého soudu nic, proč by měl skončit v masturbačním pekle, ale bohužel jsem nenašla žádný pádný důvod pro to, abych si místo něj nekoupila něco jiného nebo nové boty.

Tak či tak, jako první vybíráme očima. V popisu se praví, že hračka mí realistický vzhled. Podle mě popis tak trochu lže, protože ptáka namočeného do borůvkového jogurtu jsem ještě nikdy neměla ani neviděla (že by námět na vyzkoušení?).

Přiznávám na rovinu, že nejsem fanouškem realistických ani „realistických“ vzhledů, protože pořádně šťavnatý čerstvý kousek stejně žádný umělák nenahradí, a každá napodobenina i při sebelepším zpracování stejně vypadá jako… napodobenina. Co se týče hraček, mám radši elegantní hladké křivky, takže už za vzhled u mě tenhle kámoš dostal asi tak -1000 bodů, a to jsem ho ani neviděla naživo (a ani naživo to nebylo lepší).

Aby se neřeklo, že jsem se svým oblíbeným černobílým designem zaujatá proti barvám, vkládám fotografii, kde je vedle Borůvky moje oblíbená hračka v barvě „vitamínové“ (tvrdí výrobce), která je kvalitativně i cenově ve stejném ranku jako Borůvka a nejčastěji budu porovnávat právě tyhle dva kousky mezi sebou.

Barevná kombinace

Nemám tedy nic proti barvám, ale kombinace „realistického“ vzhledu a „roztomilé“ fialové je pro mě prostě vražedná, a byť jsou obě hračky stejné cenové relace, Borůvka podle mě vypadá oproti Vitamínovi prostě lacině. Co se tvaru týče, tam už srovnání s realitou pokulhává méně. (Jeden obrázek za tisíc slov.)

18+ porovnání

Dokonce si při pohledu na černobílou fotografii dovedu představit „přirozenější“ verzi  Borůvky v elegantní tmavší červené nebo šedé barvě, která by podle mě nevypadala tak lacině jako zvolená pastelová.

První zápas s borůvkou začal už ve chvíli, kdy jsem se do něj snažila dát baterie.Doma používám ve velkém dobíjecí baterie z Lidlu, které však šly zasunout do určené komory velmi ztuha (je možné, že jsou AA baterie v Lidlu tlustější než jinde?).

Ve vidině blížící se rozkoše jsem tedy Borůvku nadila bateriemi za použití mírného násilí (vyndat jsem je zatím nepotřebovala a jen tak z plezíru to zkoušet nehodlám, nervy mám jen jedny a nejsem si jistá, jestli to Borůvka přežije, pokud půjdou ven minimálně stejně dobře jako dovnitř).

Rozechvělá ze zápasu s bateriemi jsem chvíli válčila s bajonetovým uzávěrem prostoru pro baterie (podařilo se mi to zhruba na osmý až šestnáctý pokus za použití tajného hesla, které však na stránkách paní z hrabství nelze publikovat).

Víčko na zavírání prostoru baterií jsem pak zkoušela cvičně otevřít a zavřít několikrát za sebou, ale nikdy to nešlo na první pokus tak, aby víčko hladce zaskočilo. Neříkám, že zrovna tohle je věc, která je podstatná při výběru hračky, ale u mě je to ukázka celkové kvality zpracování, takže i tady to jsou nějaké body dolů. Sorry kámo. Postupně, při opakovaném testování se bajonet malinko oběhal, takže už jde zavírat dobře, ale i tak už jsem prvotní kosmetickou nedokonalostí trochu otrávená.

Povrch a materiál

Co se týče povrchu, je Borůvka zhotoven z lékařského silikonu, takže je na omak příjemně heboučký, nikde se netře o kůži, nevrže, ani není cítit umělotinou. V tomto bodě tedy bez ztráty kytičky a tady patří ode mě výrobci pochvala, protože na kvalitě materiálu se tady rozhodně nešetřilo. Tohle je pro mě důležitá věc- pokud hračky před nebo během akce nasliním (a to dělám často), nechci mít v ústech pocit, jako bych přežvykovala gumicuk.

Ovládání je umístěno na výše zmiňovaném víčku u baterií, tedy zespoda na základně vibrátoru. Tlačítko je jenom nepatrná vybouleninka a ze začátku šlo stisknout poněkud ztuha, takže jsem zpočátku trošku tápala po tlačítku a program se mi nedařilo přepnout hned napoprvé. U každé hračky je ale podstatné pořádně ji osahat, takže takže počáteční tvrdost pro mě není vada.

Ovládání je jednoduché, z každým cvaknutím se přepne na další program (všech sedm programů jede dokola), delším přidržením tlačítka se vibrátor vypne. Prodleva při přidržení trvá 1-2 sekundy, takže před otevřením dveří od ložnice urputným zvědavcem to pravděpodobně vypnout nestihnete.

V tomhle směru preferuji, pokud lze přepínat mezi dvěma sousedními programy tam a zpátky, například mezi silnější a slabší vibrací, v rytmu, jaký mi vyhovuje, a tlačítko na okamžité vypnutí, protože doma nebývám sama.

Zvuk / hlučnost

Dalším prvkem, které u hraček hodnotím podle přísných kritérií, je zvuk. Tady plynule navazujeme na problém s rychlým vypnutím. Vibrátor je slyšet, i když ho nechám zapnutý na pěnové matraci pod peřinou. Neříkám, že je extrémně hlučný, ale ve stejné cenové relaci znám i tišší kousky.

Přiznávám, že v tomhle bodě musím apelovat na výrobce i prodejce – pokud při koupi řeším hlučnost pračky i myčky, nevidím jediný důvod, proč není hlučnost uváděna i u těchto domácích spotřebičů.

Nadměrná hlučnost je prvek, který obecně může požitek z hračky dost pokazit. Obzvlášť v situaci, kdy nežijete v bytě sami a máte za tenkým panelem děti, rodiče nebo třeba tchýni. Proto považuji za neseriózní, pokud v tomhle směru kupuji zajíce v pytli. Alespoň nějaké minimální srovnání bych přivítala.

Rozhodla jsem se tedy vzít objektivitu do vlastních rukou a stáhla jsem si do mobilu aplikaci pro měření decibelů. S partnerem jsme nezávisle na sobě subjektivně podle ucha vyhodnotili, že nejhlučnější je Dědeček (na fotografii muezejní kousek smetanové barvy úplně vlevo), potom fialové vibrační Vajíčko, Borůvka a jako nejtišší se nám zdál Vitamín.

Jaké bylo naše překvapení, když po nejhlučnějším Dědečkovi (67 dB) následoval Vitamín s 61 dB, Borůvka s 51 dB a nejtišší bylo Vajíčko (45 dB). Každá z hraček však vydává trochu jiný zvuk, více či méně příjemný. (Měření pochopitelně není stoprocentně objektivní, ale jako srovnání to použít lze- telefon byl umístěn napevno, hračka pokaždé ve stejné vzdálenosti na totožném místě na dece na posteli.)

Subjektivně mi Borůvka připadal oproti Vitamínu poněkud hlučnější, což měření sice vyvrátilo, ale přesto mám pocit, že Vitamín má zvuk o poznání příjemnější (jenom si tak potichoučku vrní), zatímco Borůvka hlasitě přede. Považovat však Borůvku za hlučnou hračku by bylo nespravedlivé hnidopišství, a pokud ho v záchvatu paniky nehodíte zapnutého za pelest, není nikde nic slyšet, a to ani přes dveře nebo slabou panelovou příčku.

V akci

Jestli jste se dočetli až sem, chcete patrně vědět, jak Borůvka funguje v akci. Jeho výhodou a zároveň i nevýhodou je na můj vkus tvrdá špička, ve které je umístěn vibrující motůrek a hodně pevná hrana imitovaného žaludu. Na počátku se mi hrana velmi zamlouvala a vibrace hluboko v pochvě byla hodně vzrušující, avšak po nějaké době bylo dráždění příliš intenzivní.

Měla jsem pocit, že hranka žaludu dře, a celkově se mi vrchol vibrátoru zdál zbytečně tvrdý. Na druhé straně ale vím spolehlivě, že mé kamarádce přesně tenhle typ hraček vyhovuje, protože oproti mně potřebuje k uspokojení mnohem silnější stimulaci, řekněme pořádné šukání.

Sama za sebe vím, že mi vyhovují opravdu jemné doteky, a proto mi při pevném sevření vaginálního svalstva není příjemná žilkovaná struktura Borůvkova povrchu, která se právě u kamarádky setkala s nebývalým úspěchem, o pevné špičce nemluvě.

Závěr? Jediný problém, který s Borůvkou mám, je jeho cena. Aktuálně lze Borůvku pořídit za necelých 1.100,- Kč, což není nijak závratná částka, avšak podle mého soudu se vyrovná spíš hračkám v cenové relaci 700- 800,- Kč.

Vibrátory ve stejné cenové relaci jako Borůvka jsou z mého pohledu co do použitého materiálu srovnatelné, avšak mnohem lépe zpracované, a to jak po vzhledové stránce, tak z hlediska ovládání. Navíc Borůvka díky svému pastelovo- realistickému vzhledu nikdy nebude působit tak elegantně jako moderní minimalistické kousky.

Za mě je tedy Borůvka hračkou, kterou bych vytáhla na kamarádku Drsoňku, sama s s ním však pohraju chvilku a pak se vrátím ke svým obvyklým, jemnějším metodám i nástrojům.

Klady

Zápory

Čistý silikon Viditelný svar na boku
Velikost solidního macka
Vibrace i pulzace
7 režimů/intenzit
Voděodolnost
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: