Ne, nezbláznila jsem se, opravdu sedíte nad recenzí menstruačních kalíšků. Na první pohled to sice nemá s erotickými hračkami nic společného (možná ani na ten druhý), ale když už je začali vyrábět i takoví velikáni jako je FUN FACTORY, tak si tu recenzi u nás prostě zaslouží.

Menstruační kalíšky zažívají poslední dobou svůj boom. Snad každá druhá kamarádka je používá a vlastně o nich básní. Já sama jsem si jeden chtěla pořídit, a když jsem na ně slyšela ty kladné reakce, chtěla jsem ho ještě víc. Jenomže jaký?

Kalíšky se standardně vyrábějí ve dvou velikostechvětší pro ženy po porodu nebo po třicítce a menší pro ty ostatní. Zdánlivě jednoduché rozdělení, ale nebyly bychom to my ženy, kdybychom si i tohle nekomplikovaly. Příběh ze života – ne mého;) třicet mi ještě není (a ještě pár let nebude), nerodila jsem, ale brzo plánuju otěhotnět. Má smysl si kupovat ten menší, když po porodu budu potřebovat ten větší? Na druhou stranu, kdo ví, jak dlouho potrvá, než otěhotním….V tomhle jsem vážně nedokázala poradit.

A pomalu k té slibované recenzi menstruačních kalíšků

Je evidentní, že Fun Factory nás ženy docela dobře zná. To je vidět na jejich hračkách, ale také právě na kalíšcích. Vytvořili totiž 3 sady kalíšků:

  1. Fun Factory Fun Cup menstruační kalíšek velikost A (v balení jsou 2 ks menších kalíšků)
  2. Fun Factory Fun Cup menstruační kalíšek velikost B (v balení jsou 2 ks větších kalíšků)
  3. Fun Factory Fun Cup Explore Kit menstruační kalíšek A+B

Já testovala Explore Kit, takže jsem měla jeden menší (20 ml) a jeden větší kalíšek (30 ml). Už na první pohled jsem z toho byla nadšená, protože KONEČNĚ někoho napadlo, že můžeme být bezradné při výběru – přece jenom špatná velikost dokáže napáchat pěknou neplechu:D

Po otevření zlaté krabičky…

Koukal na mě růžový – menší a tmavě modrý – větší kalíšek, kapsička (k té se ještě dostanu), informační letáček a uživatelský manuál, kde naleznete vesměs stejné informace jako v tom letáčku. Bohužel si ani v jednom si česky nepočtete. Budete si muset oprášit svoji angličtinu/němčinu, nebo se budete koukat jenom na obrázky. Na druhou stranu, ty obrázky jsou dost výstižné.

Já osobně jsem byla od kamarádek poměrně dost informovaná, takže jsem věděla, že se kalíšek bez problému může používat při sportu a že si ho musíte maximálně po 12 hodinách vyměnit. Ovšem nevěděla jsem od nich, jak ho mám správně srolovat, abych ho mohla pohodlně umístit. V tomhle mi letáček dost pomohl. Naleznete tam dva způsoby, jak kalíšek srolovat. Na vás pak je si vybrat ten svůj, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Silikonové kalíšky

Menstruační kalíšky Fun Factory jsou vyrobené ze 100% lékařského silikonu a tvarem mi připomínají kapičku. Upřímně musím říci, že je to designově opravdu povedený kousek. Není ten klasický tvar, který dělají úplně všichni, tohle je úplně jiné a hezké.

Zjistěte kolik stojí Menstruační kalíšek Fun Factory
ZJISTIT CENU

Kalíšky mají zesílené hrdlo, které není úplně rovné. Díky tomu se kalíšek dobře zavádí a v těle lépe sedí – protože tělo taky není úplně rovné;) Kvůli manipulaci je zesílená také špička kalíšku. Na špičce jsou navíc ještě jemně vystouplé kapičky, aby to při vyndávání neuklouzlo.

Když je chcete dát do těla, musíte je nejprve srolovat (v návodu vám ukážou jak), v těle se pak díky 4 malým dírkám kalíšek opět „nafoukne“ do své původní velikosti. Toto „nafouknutí“ vytvoří v těle podtlak, díky kterému nic nevyteče ven. Proto je právě důležité si zvolit správnou velikost!

A co ještě?

Ve Fun Factory měli výborný nápad, když ke kalíškům přidali ještě cestovní pytlíček. Ten je nepromokavý a s pevným zavíráním, takže tekutina z něj nevyteče. Výborně se hodí nejenom na cestování, ale také na běžné používání. Například ve chvíli, kdy nemáte možnost svůj kalíšek opláchnout, abyste ho znovu použila, vytáhnete jednoduše druhý čistý kalíšek a ten použitý dáte do pytlíčku. Doma pak oboje umyjete a vydezinfikujete. 🙂

Já a kalíšky

Upřímně se musím přiznat, že první den, kdy jsem kalíšek použila, byl trochu nepříjemný. Ne že by mi nějak reálně vadil, měla jsem s ním spíš psychický problém: bála jsem se, že jsem si ho zavedla špatně, bála jsem se, že třeba moc krvácím a kapacita kalíšků nebude stačit. Prostě jsem ten první den seděla doma a každou půlhodinu jsem lítala do koupelny, abych to zkontrolovala.

Druhý den to už bylo o něco lepší – zmizel strach ze špatného zavedení:) Ale do koupelny jsem stejně raději chodila každou hodinu.

Třetí den už byl naprosto v pohodě. Neměla jsem strach už z ničeho. Věděla jsem, že kalíšek dobře sedí a nepřeteče, když ho každé 2 hodiny nevyliju.

Čtvrtý den jsem na něj už nemyslela vůbec. Necítila jsem ho a velice často jsem zapomínala, že ho vůbec mám. Dokonce jsem ho vzala na zátěžový test na cvičení – a v pohodě vydržel, i když jsem na tyči visela hlavou dolů (dělám totiž pole dance). Jenom takové malé doporučení (i když myslím, že pro většinu z vás úplně zbytečné): je dobré kalíšek vyměnit těsně před tím, než začnete cvičit, zbavíte se tak strachu z protečení a cvičení si víc užijete:)

Pátý den jsem kalíšek už nepotřebovala:D Takže jsem ho umyla vlažnou vodou, a pak vydezinfikovala vařící vodou a uklidila. Za mě je vařící voda nejlepší způsob dezinfekce, takže vřele doporučuju. Jinak můžete použít také dezinfekci, kterou používáte na silikonové hračky. Jenom si hlídejte, aby prostředek, který na kalíšek budete používat, nereagoval se silikonem.

Když jsem kalíšek zase další měsíc potřebovala, opět se mi vrátila ta prvotní nervozita a obava. Naštěstí to trvalo jenom jeden den a ostatní dny jsem byla zase v pohodě.

Třetí měsíc už bylo všechno naprosto bez problémů a nervozity. Bylo to přirozené, jako bych nic jiného než kalíšky v životě nepoužila:)

Co ta cena?

Když si spočítáte, kolik peněz za svůj život vrazíte do hygienických potřeb, je cena kalíšku zanedbatelná. Je sice pravda, že pořízení těch od Fun Factory vás přijde trochu dráž. Na druhou stranu, si koupíte dva kalíšky, které můžete libovolně střídat, nebo se můžete domluvit s kamarádkou a koupit si je napůl.

Každopádně já bych si oba kalíšky i pytlíček nechala – zajistí vám to komfort, který je k nezaplacení.

Tři cykly jsou za mnou a já teď s klidným svědomím můžu říci, že nic jiného používat nechci. Dokonce si trochu vyčítám, že jsem na ně nepřešla už dávno. Jsou fakt skvělé a je doporučuju téměř všem na potkání:D

Klady

Zápory

Pytlíček na cestování Žádné, kalíšky jsou prostě skvělé 😀
Jedinečný a promyšlený design
Dva kusy v balení
Lékařský silikon
Snadné čištění
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 2 názory

Ráda bych se zeptala. Momentálně řéším nový kalíšek, už 6 let jeden používám a přišel čas na výměnu. Zajímalo by mě jestli vám nevadí ten kapičkový tvar? Nebo spíš ta délka kalíšku. Svému kalíšku jsem musela ustřihnout tu šťopičku ( je hloupě vymyšlená, dráždivá). A ještě asi u tohoto tvaru bude zapotřebí přesné polohování kalíšku, což u pravidelného (klasického) tvaru kalíšku odpadá. Má zkušenost s tímto výrobkem někdo, kdo před tím používal klasický kalíšek? Děkuji

Hezký hen,

kapičkový tvar mi na kalíšku nevadí – spíš naopak. Krásně pasuje do ženského těla. Nemusela jsem nic stříhat ani řešit, že něco dráždí, protože je to nedomyšlené.
Je pravda, že tento kalíšek musíte správně napolohovat, ale jedná se jenom o malé pootočení, které vám zebere jenom pár vteřin. Navíc to polohování budete řešit jenom při prvních použitích, pak už si ho budete intuitivně zavádět tak, aby seděl.

Bohužel nikoho zatím neznám, kdo by měl zkušenost s klasickými i Fun Factory kalíšky.

Kdyz jsem si kalisek pozirovala prve FF je jeste nevyrabela. Diky za tuto recenzi! 🙂

Nemáte zač 🙂 ano je to novinka, kterou představili koncem roku 2017.

Spolupracujeme: