Feromony (z řečtiny pherein – přenášet a hormon – stimulovat) jsou v běžném chápání specifické látky, které ze svého těla „vylučujeme“ a od ostatních je přijímáme.

Co jsou feromony a jak se dají v sexu použít?

Feromony patří mezi přírodní chemické látky, které produkují lidé, zvířata a také hmyz. Ovšem na rozdíl od běžných vůní feromony nelze zaznamenat čichovými žlázami v nose, ale orgánem, který leží na patře u ústí dutiny ústní a nosní (tzv. Jakobsonův orgán). Feromonové látky vnímá naše tělo, aniž bychom o tom věděli. Pokud tento orgán zaznamená feromony, dojde k vyslání informace do mozku, který následně začne stimulovat podvědomé zvýšení sexuální rozkoše.

Naše těla na feromony ostatních reagují – například sexuální přitažlivostí u heterosexuální kombinace muž – žena. To stejné samozřejmě platí u homosexuálních párů.

Feromony v sexuálním kontextu jsou komerční přípravky, které by měly zvýšit naši přitažlivost u opačného pohlaví. Jejich účinek však není moc kvalitní a prověřený – u mnoha jedinců může v přitažlivosti pomoci i jen jako placebo.

Jaké existují feromony pro muže?

Feromony určeny pro muže nejčastěji obsahují androstenol a androstenon. Naopak feromony určeny pro muže obsahují zpravidla androstenol a různé kopulinové látky. Feromony je možné používat stejně jako běžné parfémy. Lze je nastříkat na krk, paže, ale i jinou část těla.

4/5 - (1 vote)