Dnes navazujeme na 1. část rozhovoru s Julií Gaiou Poupětovou, kde jsme se momo jiné dozvěděli více o profesi sex kouče. V této 2. části jsme se zaměřili více na soukromé otázky 🙂

Kapitoly

„Myslím si, že je extrémně důležité se v sexu a v intimním partnerství rozvíjet právě, když jste spokojená.“

img_3820

V jednom rozhovoru se zmiňujete že switch je běžnější mezi masochisty nebo sadisty a že mezi dominancí a submisivitou je to dost vzácný jev. Proč je to u masochistů a sadistů běžnější? Já osobně si jako masochista nepřipadám, přesto se mezi switch také řadím – prostě někdy mám chuť být dominantní, jindy submisivní.

Nevím, proč má řada „dobrých sadistů“ prvotní zkušenost s přijímáním potěšení v roli toho dole, tedy v masochistické rovině. (Výrazem „dobrý sadista“ myslím roli, při které jeden z partnerů použije v rámci erotické hry intenzivnější podněty, ale jen po dohodě s tím druhým a dle stanovených pravidel.) Zkušenost je zkrátka taková, že lidé věnující se vědomému BDSM v rovině sado-maso v řadě případů mají zážitky na obou stranách. A konsenzuální použití extrémnějších podnětů je mnohem lépe prováděno lidmi, kteří si už někdy v minulosti vyzkoušeli být na druhé straně, tedy v roli toho, kdo takové podněty přijímá.

Oproti S/M je submisivita-dominance spíš záležitostí mentálního stavu a toho, čemu se v odborné terminologii říká power-exchange, čili přijetí moci na jedné straně a odevzdání moci na straně druhé. A když bych měla odpovědět nějak jednoduše na otázku, prpč si myslím, že switch nezi D/S nefunguje tak snadno, jako mezi S/M, musela bych říct, že biochemie v motivačním centru mozku každého člověk je nastavená trochu jinak. A switch z hluboké dominance do hluboké submisivity zřejmě nefunguje tak dobře právě kvůli téhle biochemii mozku a zajetému mechanismu odměny, který poskytuje mozku libé pocity více v jednom z těchto stavů. To ale neznamená, že by se lidé nemohi naučit – znovu říkám NAUČIT – switchovat v určité trochu mělčí podobě na druhou stranu dominance nebo submisivity. Trochu je to ale jako s masturbací. Můžete se v životě naučit desítky způsobů, jak si to udělat. Nejlépe a jistě bude vždy fungovat ten původní, první, který si člověk v životě objeví jako první.

A vy sama jste tedy submisivní, je to tak?

Myslím, že rozhodně nejsem submisivní v tom smyslu, jak o tom většina běžných lidí uvažuje, tedy jako o určitém druhu podřízenosti. Paradox skutečného submisivního stavu je, že za určitých podmínek s odevzdáním moci vlastně moc získáváte. Navíc je běžným pravidlem, že scénu vlastně řídí submisivní člen páru :-). Pokud to tak funkčně není, tak je to nezodpovědná, nebezpečná a nekonsensuální pakárna. Nikoli vědomé BDSM. Osobně mimochodem ten mělčí switch v podobě dominance při hře také zvládnu. Takže řekněme, že vím, o čem lidé hovoří, když říkají, že switchují ze submisivity do dominance. Pro lidi emočně tvárné je switch celkem dobře proveditelná věc. Ale vždy tu zůstává otázka, který stav vás a váš mozek víc uspokojuje a naplňuje.

Setkala jsem se z názorem, že osoby, kteří ve své práci zastávají vysokou funkci nebo řídí tým lidí, jsou pak v soukromí spíše submisivní. Máte také takové zkušenosti?

Někdy to tak být může a někdy ne. To asi opravdu záleží na tom, s jakou energií člověk potřebuje nebo musí zacházet v práci a s jakou energií si potřebuje užívat sexualitu. Ale zase platí to, co jsem říkala v předchozí odpovědi. S ponořením do submisivního tranzu řada lidí moc naopak pardoxně získává. Věci jaksi nejsou tak černobílé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Takže je běžné, že si někteří lidé určitý druh energie v rámci D/S vlastně doplňují, aby ho třeba v práci zase mohli vydávat. Řečeno hodně zjednodušeně.

Ráda posouváte své hranice, můžete nám prozradit, co všechno jste už vyzkoušela a co byste vyzkoušet ještě chtěla?

Pro mě osobně je teď posledních několik let v životě hodně velikým tématem jemnost, něžnost a zpomalení. I tady se dají posouvat hranice někdy doslova až k zešílení :-). Ostatní své zážitky si ponechám na soukromější prezentaci.

A co vás naopak vůbec neláká?

Je řada věcí, které vůbec nepotřebuji zkoušet, stejně, jako většina lidí. A vlastně si třeba fakt lámu hlavu nad sexem v autě. Z legrace říkám, že jsem autopanna, protože tohle mi tedy z hlediska komfortu opravdu hlava nebere :-).

Dočetla jsem se, že jste vyzkoušela i bondage, jaké to bylo?

Dobré. Bondáž je velmi zajímavá technika, pokud na ní váš mozek reaguje onou zmíněnou odměnou. Jsou ale lidé, kteří bondáž nesnesou nebo ji mají úplně na opačné straně spektra příjemnosti.

Máte nějaký oblíbený úvaz?

Diamant. Ale doufám, že je z předchozího povídání jasné, že v D/S bondáži nejde jen o špagátky, ale i o ten mentální stav. A pak samozřejmě záleží hodně i na tom, kdo vás šmodrchá a jak. Ty špagáty či jiné pomůcky slouží jen k posílení kýženého mentálního stavu, k jeho větší rezonanci. Na tohle děláme s účastníky našeho už odborného tréninku SHAME FREE SOURCE docela hlubokou analýzu. Každý si určí emoce, při kterých dochází v jeho mozku k dané odměně a pak se jim nestane, že by se ve svých preferencích zmátli nebo nevyznali. A mnohem snadněji se pak vyznají i v tom, jaké pomůcky ten chtěný mentální stav a emoce vlastně dokážou podpořit a které pomůcky jsou naopak spíš kontraproduktivní.

Jsme magazín, kde testujeme erotické pomůcky, takže moje další otázka je jasná: Jaký je váš postoj k erotickým pomůckám?

Pozitvní.

A máte nějakou oblíbenou?

Sprchu. 🙂

img_9315

Mnoho mých známých si myslí, že používání erotických hraček je známka toho, že se s partnerem při „běžném“ sexu nudí. A podobně to mají i se zkoušením nových věcí. Myslíte si, že je důležité se v sexu rozvíjet, i když jste zatím spokojená?

Myslím si, že je extrémně důležité se v sexu a v intimním partnerství rozvíjet PRÁVĚ, KDYŽ JSTE SPOKOJENÁ. Ve všech ostatních životních situacích se vám do cesty staví mnohem víc překážek, emočních bloků a obtíží. Rozvoj pak neberete s takovou lehkostí, jako když všechno ve vztahu klape. V průběhu života se neustále něco mění. To, že se člověk rozvíjí znamená, že na každou změnu u sebe i ve vztahu může být mnohem lépe připravený. A z trvalého rozvoje v sexu často čas od času vypadávají i zážitky, které člověk nemá v plánu. A to je většinou ta nejlepší odměna. Navíc vám rozvoj dá vědomí toho, že počáteční vzrušení ze zamilovanosti je opravdu možné UDRŽET TRVALE i v dlouhodobém vztahu. Pokud neustále pracujete na svých dovednostech.

Je něco, co byste našim čtenářům na závěr našeho rozhovoru ráda předala?

Ano. Platí to i pro muže, ale je to určené zejména ženám. Pokud to alespoň trochu ještě jde, vyhněte se do budoucna partnerům, kteří hrdě tvrdí, že se nepotřebují a nikdy nepotřebovali učit sex. S těmi se v posteli nejvíc nadřete a je velmi pravděpodobné, že nikdy doopravdy nepochopí to, jak opravdu a přirozeně funguje ženské tělo při vzrušení.

Děkuji za rozhovor i skvělou radu do života 🙂 [no_toc]

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: