Pokud vás trápí otázka, zda si koupit silikonový nebo gelový vibrátor, jste zde správně. V tomto článku se budeme podrobněji věnovat vibrátorům ze silikonu….

Kvalitní silikonové vibrátory

Silikon se v nápisech na krabicích vibrátorů v sexshopech dá rozdělit na dva druhy. Existuje pouhý silikon a silikon s důrazem na to, že je lékařský (cena takových vibrátorů pak směřuje výše). Lékařský silikon se používá jednoduše proto, že nedráždí pokožku, nevyvolává tedy pálení v pochvě (podobně jako u někoho například některé prezervativy, je-li alergický na latex).

Přejděte do ideálního sexshopu
ZJISTIT CENU

Je tak jednoznačnou volbou pro ženy, trpícími různými alergiemi, kvasinkami apod. Tyto lékařské silikonové vibrátory pak také bývají promyšleny do nejmenších detailů, co se týče kvality zhotovení tvaru, a především povrchu, příjemného na omak.

To klasické silikonové vibrátory, ne-li ještě i levné silikonové vibrátory nekladou takový důraz na pocit na omak, jejich levné verze pak častokrát disponují zásadním fiaskem, a to že nejsou „odlitkem“ penisu, ale dvěma polovinami formy tvaru penisu, „přilepenými“ k sobě.

Tak můžete po bocích této nepovedené hračky vidět vystouplou spojovací část, která může poranit stěny vaší pochvy. Takovým typům vibrátorů se rozhodně vyhnete. Obyčejné silikonové vibrátory bez stop na příbalovém letáku, že by byly z lékařského silikonu, pak také nejsou vhodné pro alergiky, tento silikon je totiž neznámého složení, a to včetně přídavků barev, často po rozbalení zapáchá výrobou, a nemáte zde prostě žáden štempl se zárukou, že nebudete „kontaminováni“.

Silikon, který je radost pohladit…

Údržba silikonu je fantastická, prostě jej omyjte ve vodě, půjčujete-li jej kamarádkám, pak i v desinfekci. Jen nezapomeňte na vlastnost vibrátoru – a to, zda je voděodolný či ne. Pokud ne, je třeba zamezit vstupu vody do motorku, pokud voděodolný je, můžete si s ním rovnou napustit vanu. Máte-li dildo, tedy kamaráda bez bateriového chodu, můžete jej hodit i do myčky.

Největší výhodou tohoto materiálu obecně je, že rychle přijímá lidské teplo – tedy teplo pochvy a působí tak opravdu realisticky, vlastně konec konců i díky svému „lidskému materiálu“. Máte-li problém se zvlhčením – i zde je nutné dávat si pozor, na silikon můžete používat pouze lubrikanty na vodní bázi, paradoxně nikoli na té silikonové!

Klady

Zápory

Nejlepší materiál Vyšší cena
Intenzivní vibrace a pulzy
Smyslný design
Jednoduše se čistí
Drží barevnost a nestárne
Skvěle se drží

Spolupracujeme: