Kdy lze ženu označit za frigidní?

sličná žena sedící na okně „Ta moje je frigidní.“ Řekne-li to muž, má na mysli to, že s ním nechce jeho partnerka spát. Ovšem to ještě neznamená, že je skutečně frigidní. Kdy tedy lze ženu označit za pohlavně chladnou?

Co je a co není frigidita

Frigiditou označujeme pohlavní chladnost. Jde o poruchu sexuální funkce. Frigidní žena nemá zájem o pohlavní styk a nevzrušuje ji dráždění pohlavních orgánů.
Neznamená to však, že pokud žena nemá často náladu na sex je frigidní. Příčiny nechuti mohou být různé, např. únava či fakt, že to dotyčný sexuální partner s ní „neumí“.

Jaké jsou příčiny frigidity?

Frigidita má mnoho příčin. Bývá provázená poruchami štítné žlázy, nadledvinek, ale i gynekologickými záněty, depresemi či užíváním některých léků. Dále dočasná frigidita může souviset s kojením, těžkým porodem, ale také může být příčinou psychická porucha, trauma (tím není myšleno pouze znásilnění), sociální poměry či puritánská výchova, během které byl ženě vštěpován sex jako něco špatného, co se má pojit s proviněním.

Dá se frigidnost léčit?

Léčba frigidity závisí na příčinách. Jsou-li fyziologické, jde to obtížněji. Jsou-li příčiny v psychické oblasti, pomáhá vhodná psychoterapie, ale také masturbační techniky a autoerotika celkově. Důležitá je rovněž spolupráce s partnerem, otevřená komunikace o sexu či cvičení napomáhající zlepšit vzrušivost, např. Kegelovy cviky.

Veronika

Veronika

Nespoutaná a zvídavá (stále) slečna, která si do redakce Lascivní.cz našla cestu přes své samovzdělávání v milostných hrátkách. Nebojí se ani kamarádek v posteli, takže se není čemu divit, že jsme ji uvítali s otevřenou náručí.
Veronika
[supsystic-social-sharing id="1"]

3 komentářů

  1. Ahoj,sem ženaty 17 let vše fungovalo normálně až na poslední pul rok.Najednou přestala mit chutˇ na sex,někdy to je jednou za měsíc někdy za dýl.Když jí začnu dráždít tak to sní moc nehne až za delší dobu anebo mi ruku odhodí,připadá mi že se z ní stavá frigidní ženská,už myslím i na nevěru abych uspokojil sexualní potřebu.Pro fungování vztahu je sex velmi důležitý,to je můj názor.

  2. Musím říct že tento pohled na věc je velice zajímavý.Je pravda že většina mužů řekne o své ženě že je frigidní jen kuli tomu že to žena nechces děla tpokaždé když muž…Musím bezesporu přiznat že k této části mužské populace sem patřil i já dokad sem si neuvědomil že ženy jsou prostě jiné 🙂 bezva článek!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *