Tentokrát navážeme na minulý článek o výběru prvního vibrátoru – klidně i pro pannu. Naše rady jsou prověřené časem, protože testování hraček se věnujeme více jak 5 let a rozhodně v tom nepřestaneme. Takže jdeme na to!

Průvodce:

Krok třetí: vodotěsný nebo voděodolný vibrátor?

Velká část dražších vibrátorů je voděodolných. To znamená, že můžete vibrátor používat například ve sprše pod tekoucí vodou, ale není možné jej ponořit vodu. Pokud jej chcete používat také při hrátkách ve vaně, zvolte vibrátor vodotěsný.

Vodotěsnost vibrátorů je opravdu kvalitní, pokud je odolnost proti průniku vody do zařízení při jeho ponoření do hloubky alespoň 1 metr. Takové vibrátory vyžadují velice jemný závit, dvojité silikonové těsnění, pevné utažení a veškeré ovládání musí být kryto membránami. Pokud toužíte po vodotěsném vibrátoru, buďte při koupi opravdu pozorní, protože mnoho výrobků uvádí, že jsou jejich produkty vodotěsné, ale většinou se jedná pouze o voděodolnost.

Krok čtvrtý: volba typu vibrátoru

Vibrátory je možné rozdělit na mnoho typů, ale jako základní dělení můžeme uvést rozdělení na vaginální, anální a klitorální a jejich různé kombinace. Mezi velice oblíbené patří vibrátory klitorálně-vaginální, které nabízejí současnou stimulaci obou prostorů.

  1. Klitorální vibrátory nemají falické tvary. Nejnovější vaginální vibrátory jsou natolik nenápadné, že je možné je nosit prakticky bez obav neustále u sebe v kabelce. U těchto vibrátorů platí, že čím je vibrátor menší, tím je slabší intenzita vibrací a vyšší otáčky. Existují typy do ruky, ale také vibrátory umístěné přímo v kalhotkách nebo dokonce i na dálkové ovládání. Mezi klitorální vibrátory řadíme také vibrační kroužky na penis partnera.
  2. Vaginální vibrátory mívají většinou tvar reálného penisu nebo falické podoby. Jejich použití je vaginální nebo také přiložením na klitoris. Podskupinou vaginálních vibrátorů jsou tzv. G-Spot typy, které slouží pro stimulaci bodu G. Tvar těchto vibrátorů je na konci výrazně zahnutý, což umožňuje tlak na horní poševní stěnu za sponou stydkou.
  3. Anální vibrátory jsou výhradně určený ke stimulaci anální oblasti. Tyto vibrátory jsou uzpůsobeny specifickým tvarem a bezpečnostní protiskluzovou patkou. Anální vibrátory mají vibrační zdroj umístěn v zúženém místě (tzv. krčku), protože oblast análního svěrače je pro vibrace nejcitlivější.
  4. Vibrační vajíčka řadíme také mezi vibrátory. Jedná se o univerzální vibrátory, které mají kabelový ovladač. Existují také vajíčka na dálkové ovládání, která jsou vhodná pro vaginální oblast a ty nejmenší vajíčka pro použití i do kalhotek.
  5. Pulzátory jsou specifický typ, který je mnohými považován za typ vibrátoru, ale není tomu tak. Přesto mohou být velmi zajímavým kouskem i pro začátečnici – ale nečekejte nízkou cenu – většinou se u pulzátorů pohybuje kolem 3 tisíc.
  6. Párové vibrátory jsou velmi zajímavé, protože umožňují současné dráždění hračkou a klasickou penetraci penisu – tyto vibrátory mají zpravidla tvar písmene U, takže při zavedení do vagíny dráždí současně klitoris, G bod uvnitř i penis, který může volně přirážet dovnitř.

Příště vám poradíme, jaký tvar si vybrat pro začátky hraní s vibrátorem a nebude chybět ani obligátní barva 🙂