A máme tu tolik sledovaný závěr našeho několikadílného seriálu o výběru prvního vibrátoru pro dívku. Dříve jsem si probrali vhodné i nevhodné materiály, vodotěsnost/voděodolnost i funkce a dnes pro vás máme závěrečné rady z praxe – aneb jak vybrat vhodný tvar, barvu a také velikosti. Na té vždy záleží – ale jinak, než si myslíte 😉

Jak vybrat ten nejlepší první vibrátor?

Průvodce:

Krok pátý: volba tvaru vibrátoru

Původních doutníkové tvary vibrátorů na konci zašpičatělé jsou dávno překonány moderními a stále novějšími tvary. Jeden proud se žene za modernizací, naopak ten druhý se snaží neustále zdokonalovat a zlepšovat stimulaci.

TIP: Další důležitou věcí volba tvaru vibrátoru. Například ženy s malou vagínou nebo trpící na mykózy nebo pálení by se měly vyvarovat kostrbatým tvarům. Naopak ženy, které mají volnější vagínu nebo menší citlivost by měly vybírat z vibrátorů s různými výstupky.

Jestli jste naprostým začátečníkem, asi nějakou chvilku potrvá, než zjistíte, jaký tvar a materiál vyhovuje právě vám, ale časem to přijde do oka i do ruky a vše půjde jako po másle. A jak si vlastně ulehčit výběr sexuální pomůcky?

Do začátků doporučuji raději klasický, přirozený tvar, spíše než nějakou geometrii nebo třapaté bláznění, jichž je na trhu také dostatek, ale to už spíš opravdu pro znalce a ty, kteří vysloveně vědí, že zrovna ten či onen tvar jim dělá nejlépe nebo se jedná o lidi, kteří si těmito hračičkami zpříjemňují postelové radovánky a o účinek (nebo vrchol) zase až tak v tomto případě nejde, spíše o to okořenění milostného života.

Krok šestý: volba barvy vibrátoru

Zajímavá barva bývá první věcí, která ženu upoutá a zaujme. Vibrátory je možné vybírat opravdu ve všech možných barev podle vašich představ. Záleží jen na vaši preferenci a oblíbenosti. Vibrátory mohou být například také se třpytkami nebo s luminiscenčním povrchem a ve tmě světélkují.

Krok sedmý: volba velikosti vibrátoru

Standardní a nejběžnější je velikost mezi 17 a 18 cm, průměr se pohybuje okolo 3,5 cm. Vibrátory, které jsou dlouhé nad 20 cm a mají průměr 4 cm, patří mezi větší a ty největší vibrátory mají rozměry 30 cm a 6 cm průměr. Jako malé vibrátory označujeme ty s délkou 15 cm a průměrem pod 3 cm. Dále existují také minivibrátory s průměrem okolo 0,7 cm a délkou 2,5 až 6 cm.

TIP: Pro ženy s volnější vagínou jsou vhodnější vibrátory s větším průměrem nebo vibrační vajíčka. Naopak pro slečny, které ještě nepřišly o panenství nebo nemají tolik hlubokou vagínu, se hodí spíše menší vibrátory.

Příště už pro vás máme jen speciální díl s našimi praktickými tipy, které jsme nasbírali za posledních cca 5 let práce v segmentu erotických hraček 🙂