Z jakých materiálů se vlastně erotické pomůcky vyrábějí? Jak se o ně má pečovat? Jak se čistí, skladují? Jaké mají výhody a nevýhody? A jsou dokonce některé z používaných materiálů zdraví nebezpečné? To vše vám chceme osvětlit v tomto specializovaném slovníčku.

Filtr: Vše / BDSM / Erotické pomůcky / Materiály pomůcek / Pornografie / Prádlo / Sexuální praktiky / Sexualita / Úchylky a fetiše

Všechny pojmy týkající se materiálů sexuálních hraček

Jak vybírat erotické pomůcky na základě jejich materiálu?

Pokud jste se rozhodli pro pořízení nějakých zpestřujících postelových hraček, měli byste vybírat velice důsledně – a hlavně volit správný materiál. Zvolením toho správného můžete předejít různým nemocem, jako je infekce močových cest a spoustu dalších.

Hlavní zásadou, kterou musíte dodržet, pokud nechcete zažít ty nepříjemné bolesti pro infekci močových cest je, abyste se před každým použitím vašeho nového kamaráda šli vymočit.

Jak se tyto materiály dělí?

1. Porézní

  • TPR, TPE
  • Real Skin
  • PVC
  • Gumy, gely a další

2. Neporézní

  • Silikon
  • ABS plast
  • Sklo
  • Dřevo
  • Ocel
  • Kámen

Jaké jsou základní rozdíly těchto základních materiálů?

Porézní materiály

Základní rozdíl je údržbě. Porézní materiály je obtížnější vyčistit a také se nedají plně sterilizovat. Také je doporučeno je používat společně s kondomy a jejich zápach není vůbec příjemný. Právě do pórů se vám bude usazovat vše, co nezvládnete vyčistit – a to je doslova ráj pro různé bakterie. Největší chyba, která se ale často stává je, že své pomůcky používáte „nastřídačku“ – střídáte vagínu a anál. Tímto způsobem se přenáší velké množství bakterií z rekta do vagíny. Pokud se budete snažit tyto výrobky sterilizovat, pravděpodobně si je zničíte.

Neporézní materiály

Tento druh materiálu jednoduše vysterilizujete – záleží na vás, zda použijete antibakteriální gel či je jednoduše vyvaříte. Z tohoto důvodu je možno tyto hračky používat obousměrně – samozřejmě za předpokladu, že při přechodu z jednoho otvoru do druhého svého pomocníka dostatečně sterilizujete.

Ale pozor!

Víte, co se stane, když se dostane do kontaktu silikonový gel se silikonovou hračkou? Její silikonová vrstva se naruší, čímž dojde k porušení neporéznosti materiálu.
Opatrní musíte být také při používání hračky v kombinaci s kondomem. Na silikonové hračky opravdu nedoporučujeme používat kondomy, které obsahují lubrikant na vodní bázi, či jsou jednoduše lubrikované.

Dávejte pozor na označení! Často se stává, že materiály jsou označeny klamavě. Například silikon je prostě jen silikon.

Nenechte se nachytat na pojmy silica gel či silikonový elastomer a další. Výrobci se totiž tímto způsobem snaží šetřit na výrobním materiálu a pouze se tváří, že jsou bezpečné. Ve skutečnosti se hračky tímto způsobem stávají porézními.